Autor Wątek: Czy to fobia społeczna ??  (Przeczytany 4011 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline blastrox

• Nowy użytkownik
  • *
Czy to fobia społeczna ??
« dnia: Sierpień 09, 2011, 20:01:14 »
Witam.
Tak więc zaczne od tego że dopiero dzisiaj doszedłem do wniosku że prawdopodobnie mam fobię społeczną,
 Na codzień nic mi się nie chce robić , nie mam żadnych zaintersowań , hobyy , pasji , czy celu życiowego , jedyne co robie to siedze w domu i gram na komputerze (ewentualnie oglądam seriale lub filmy) , nie mam energii życiowej ani ochoty życ , aczkolwiek nie chce umierać , boje się tego że mnie nie będzie , wole być takim jakim jestem niż żeby miało mnie nie być w ogóle.
 Nie pamiętam swojego dzieciństwa prawie w ogóle , ale pamiętam że zawsze się bałem ludzi (najbardziej płci przeciwnej oraz starszych ludzi) , miałem lęk przed sprawdzaniem obecności w szkole ,w szkole byłem cały czas zestresowany , nie byłem sobą , zawsze to w sobie dusiłem , na zewnątrz było widać po mnie że jestem nieśmiały i małomówny , ale to było coś więcej , ogólnie nie mam żadnych ciekawych historii do opowiadania , a jak coś w życiu zobaczyłem wartego opowiedzenia to już tego nie pamiętam , zawsze też bałem się telefonowania, poznawania nowych ludzi , czy też chodzenia do lekarza , czasami zdarzało mi się że robiło mi się strasznie gorąco i się pociłem , mimo wszystko wiem że trza działać pomimo strachu i lęku , i staram się zawsze działać , dlatego też teraz z łatwością moge wyjść na ulice do sklepu i takie tam co kiedyś było cięższe , ale nie chce mi się nigdzie wychodzić , nie chce mi się nic robic , fajnie mi się siedzi na dupie przed komputerem...

Gdzieś wyczytałem (chyba na tym forum) , że to może być związane ze złym wychowaniem przez rodziców , u mnie jest tak że mój ojciec jest alkoholikiem , który się leczy , ale było dużo momentów w których wpadał w trans , pił dzień w dzień , potrafił się awanturować itd... w okresie mojego dojrzewania on też był zajęty piciem , a matka nie potrafiła mnie wychować ponieważ byłem pyskaty i się nie słuchałem.

Do psychologa czy też psychiatry boje się iść , oraz nie chce się faszerować żadnymi lekami , wolał bym się z tym uporać naturalnie , w ogóle to głupio mi komukolwiem to mówić , nawet moi rodzicie i przyjaciele o tym nie wiedzą , ponieważ zawsze mam na sobie maske , na zewnątrz staram się być normalny...

Na koniec chciałbym dopisać że od 5 podstawówki do niedawna paliłem marihuanę , i to nie okazyjnie , a okresami po pól roku albo rok codziennie , i po marihuanie było jeszcze gorzej, ponieważ jak sobie zapaliłem to było jeszcze gorzej , bardziej się bałem , i miałem większy lęk nawet przed zwykłym wejściem do sklepu , po zapaleniu zamykałem się całkowicie w sobie i nie byłem w stanie się odezwać w towarzystwie większym niż 3 osoby.

Trochę się rozpisałem , ale mam nadzieję że teraz będziecie mogli dokładnie ocenić mój stan.

PoZdrawiam.

Offline qabriel

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Przemyśl
    • inst
Odp: Czy to fobia społeczna ??
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 09, 2011, 20:23:10 »
Masz fobię ;) Bez pomocy sobie z nią nie poradzisz, zapomnij o tym. Idź do psychiatry. O ziole też już zapomnij skoro czujesz się po nim gorzej(zastanawiam się po co tak długi czas paliłeś mimo negatywnych efektów).

Offline Tycjan

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Białystok
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 09, 2011, 20:39:23 »
Faktycznie fobia społeczna. Warto jednak udać się do specjalisty. Wiem że łatwo powiedzieć, ale w przypadku FS najgorsze co można robić to nic nie robić. Pzdr. ;)
Tworzę historię.

Bóg pomaga tym, co sami sobie pomagają. - Ezop.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 09, 2011, 20:47:03 »
Fobia i to dość zaawansowana. Do specjalisty musisz iść, sam nie dasz sobie rady :)
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 09, 2011, 21:03:56 »
Zioło bardziej wkręca już rozwinięte lęki, nie dziw się że się gorzej bałeś :P

Ostra fobia. Da się walczyć samemu ale po co? Za dużo wyrzeczeń trzeba, żeby walczyć z tym samemu. Uwierz mi.

Offline blastrox

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 10, 2011, 10:56:01 »
Paliłem bo byłem uzależniony niestety , ale całe szczęście już 2 miesiące ponad nie pale  i jest dużo lepiej , patrząc na siebie teraz a na siebie z przed kilku lat jest wielka róźnica.
Co do psychiatry to mam lęk przed pójściem do zwykłego lekarza więć do psychiatry raczej nie pójde , umiem się przełamywać ale tego raczej nie ogarne , z resztą wierze w siebie i w to że sam sobie dam rade , jeśli nie będzie mi się polepszać to najwyżel pójde do psychiatry ...
Najbardziej mnie dobija to że wstając rano odpalam komputer i nie chce mi  się wstać ogarnąć i w ogóle nie chce mi się nic robić , cały dzień jestem zmęczony , bez energii , i tylko mógłbym siedzieć przed komputerem i jeść i spać.... takie życie moje ....

Offline mumia

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • dawniej: Ewelina7
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 12, 2011, 18:29:03 »

Najbardziej mnie dobija to że wstając rano odpalam komputer i nie chce mi  się wstać ogarnąć i w ogóle nie chce mi się nic robić , cały dzień jestem zmęczony , bez energii , i tylko mógłbym siedzieć przed komputerem i jeść i spać.... takie życie moje ....

wygląda na to, że masz nie tylko fobię społeczną, ale i depresję... też tak mam, że nic mi się nie chce robić i wszystko mi obojętne, zdiagnozowano mi depresję

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 12, 2011, 23:16:50 »
obawiam się, że z tymi problemami nie uporasz się naturalnie. wydaje mi się, że bez pomocy się nie obędzie. musisz poszukać pomocy psychologa bo inaczej będzie jeszcze gorzej...
Powodzenia Ci życzę i trzymam kciuki.
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 01, 2011, 10:21:13 »
"Prawdopodobnie mam fobię społeczną" - kocham to zdanie  <oooch>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.