Autor Wątek: uciekanie z innego miejsca niż dom  (Przeczytany 1586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline falcon777

• Nowy użytkownik
  • *
uciekanie z innego miejsca niż dom
« dnia: Wrzesień 04, 2011, 09:43:35 »
 :'(Witam wszystkich mam poważny problem pół roku temu poznałem wspaniąłą dziewczynę na portalu dla niepełnosprawnych gdyż sam nim jestem i pojechałem do niej. Ona mieszka ode mnie 400 km ina początku było wszystko ok ale od pewnego czasu zaczęło sie dziać tak, że jak mam do niej jechać to jestem podekscytowany i radosny a jak dojadę to już następnego dnia albo za dwa dni zaczynam odczuwać jakiś irracjonalny lęk i chhce uciekać do domu. Miewam też koszmary u niej i też ważne jest to, że 6 lat temu zostałem skatowany przez ćpunów i doznałem ciężkiego urazu głowy i cierpie na różne zaburzenia osobowości. Mam też dysforię. Ale ostatnio jest dobrze i nie mam atakow złości. Jestem też abstynującym alkoholikiem a matka mojej dziewczyny pije i często są awantury w domu. Fizycznie nie widzę picia alkoholu ale widzę co mojej dziewczyny matka robi po gorzale i przpominają mi sie czasy kiedy to ja pijany włóczyłem sie po melinach i oglądałem takie rzeczy. Moja dziewczyna ma tego dosyć i nie dziwie się bo jest wrażliwa i mało kto by to wytrzymał. Nie wiem co robić bo psychiatra rozkłada mi ręce i psycholog też w sumie nie wie co zrobić. Ja mieszkam w dps i tu też niedługo zauważą, że cos jest nie tak. Kocham swoja dziewczynę ale czuję, że robię jej krzywdę i chciałbym dla Jej dobra zrezygnować ale nie potrafie sie z Nią rozstać bo jest wspaniąłą i dobrą kobietą. Proszę o pomoc-może ktoś ma jakis pomysł? Z góry dziękuję:) Maciek

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Odp: uciekanie z innego miejsca niż dom
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 04, 2011, 10:19:33 »
Hej.
Pewnie te lęki wynikają z tego, że matka Twojej dziewczyny pije i nie chcesz tego wszystkiego widzieć co się tam dzieje i do tego przypominasz sobie jak to było z Tobą kiedyś.
Dziewczyna daleko mieszka od Ciebie.. Wie ona, że mieszkasz w dps? Masz możliwość mieć jakieś swoje lokum, przynajmniej w przyszłości po rodzicach?
Pozdrawiam.

Offline falcon777

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 04, 2011, 10:58:51 »
nie mam możliwośći mieszkać gdzie indziej, było tak, że rodzice mojej dziewczyny proponowali mi przeprowadzke i na początku zgodziłem sie ale póżniej parę osób przetłumaczyło mi, że nie ma co sie pchać na czyjąś miskę bo prędzej czy póżniej pogonią mnie a do dps nie bedzie już powrotu. Jestem naprawdę zalękniony i nie wiem co robić. Nie jestem zdolny do pracy bo jestem po wypadku i nie wierze ze na wsi gdzie najwazniejsza jest praca beda mnie tak trzymac jak darmozjada. Mam 30 lat ale znam życie dobrze i znam sie na ludziach a moja dziewczyna myśli, ze jak jest miłość to wszystko sie zwycięży. Niestey jest też rzeczywistość i ona musi isc w parze z miloscia-zwlaszcza w tych czasach. Naprawdę nie wiem co robić. Pomóżcie...

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:49:13 »
Nie wiem może szukajcie jakiegoś lokum tą dziewczyną ... gdzieś dalej ? Masz chyba chociaż jakąś rencinę ? Dla ludzi z grupą też można znaleźć pracę - w mojej okolicy praktycznie wszyscy stróże, portierzy itd  to niepełnosprawni .

Pozdro.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 04, 2011, 11:56:26 »
Miłość jest w stanie wiele problemów przezwyciężyć, bo to ogromne uczucie, ale Twoja sytuacja naprawdę nie jest lekka, zwłaszcza że nie możesz pracować.. Podejrzewam, że nie masz żadnej renty.
Jeszcze była by możliwość, żeby wynająć jakieś skromne mieszkanko i tam zamieszkać z dziewczyną. Tylko, to też zależy od sytuacji finansowej rodziny Twojej dziewczyny.
Skoro Tamci proponowali Ci zamieszkanie u nich, to nie są tacy źli. ; ) , ale dochodzą te ich problemy alkoholowe..
Mógłbyś w późniejszym czasie spróbować podjąć jakąś pracę związaną z komputerami/internetem, nie musząc wychodzić z domu, doszkolić się. Jak duże jest Twoje kalectwo, możesz chodzić?

Offline falcon777

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 04, 2011, 16:39:36 »
mogę chodzić-mam tylko lekki niedowład po prawej stronie ciała

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 18, 2011, 10:25:41 »
ja mam taki sam problem jak Ty :(
jak mam gdzieś jechać strasznie cieszę się na wyjazd po czym kilka godzin przed wyjazdem lęk panika, strach... nie chcę ruszać się z domu, niemalże z płaczem ruszam w drogę.. :(
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2011, 20:10:31 »
a ja już nie uciekam. Zrozumiałam, że ucieczka prowadzi donikąd :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.