Autor Wątek: 10 lat po zamachu na WTC  (Przeczytany 3204 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
10 lat po zamachu na WTC
« dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:11:29 »
Pamiętacie co robiliście tamtego dnia dziesięć lat temu?

Ja pamiętam, że jak wracałam ze szkoły do domu, dosyć późno w tym dniu, ok. 16 to na ulicach było dziwnie cicho...
potem jak weszłam do domu to cała rodzina siedziała przed telewizorem. powiedzieli, że wybuchła trzecia wojna światowa. a na dodatek rodzina naszych sąsiadów mieszka w NY i pracowała w okolicach WTC. sąsiadka przyszła do mamy i płakała bo nie mogła się dodzwonić do nich. To był przeraźliwie smutny dzień...
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Odp: 10 lat po zamachu na WTC
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:14:30 »
To była podstawówka. Wróciłem do domu, jak gdyby nigdy nic. Ojciec oglądał wiadomości, więc wiedziałem niemalże natychmiast, jak podali. Mama wróciła z roboty i opowiadała, że kobiety w robocie spanikowały, że niby wybuchła trzecia wojna światowa, a moja mama podeszła do tego jak zwykle olewająco <glupek2>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:28:17 »
Ja się kąpałem gdy brachol przyszedł do domu i poinformował całą rodzinę, że podobno były jakieś zamachy w Nowym Jorku.

Szczerze mówiąc, jak czytałem nazwę wątku to liczyłem na jakieś głębsze przemyślenia, analizy itd na ten temat a nie tylko "co wtedy robiłeś?" :P

Offline hiawatha

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:35:03 »
Jakieś wypracowanie pisałem na język polski, skończyłem, miałem się jeszcze za coś zabrać, ale zrobiłem sobie przerwę i zajrzałem do pokoju rodziców a na ekranie płonące wieżowce i komentarz ojca: "zobacz co u amerykanów się dzieje..".

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 11, 2011, 21:37:46 »
Kompletnie nie pamiętam tamtego dnia.
Zero: ex-fobik.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 12, 2011, 01:02:03 »
Kompletnie nie pamiętam tamtego dnia.
Jak można nie pamiętać tego dnia?  <szok2> 5 lat miałeś?
Ja przyszedłem ze szkoły i matka mnie poinformowała i razem patrzyliśmy.

Lon, a po kiego Ci analizy? Kto przeprowadził zamach, Talibowie, Amerykanie, czy Kosmici? ;p

Fakt jest, że był to ogromny cios dla Ameryki. Podobno do dziś ludzi lęk łapie jak przejeżdża coś na sygnale. Po miesiącu od zamachu w głębi ruin elementy żelazne nadal były rozgrzane do czerwoności.

Najgorzej jak Amerykanie musieli zastrzelić własny samolot z rodakami..

Offline hiawatha

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 12, 2011, 01:32:11 »
Zestrzelili ten samolot w końcu czy nie? Chociaż fakt, teraz to mało istotne czy został zestrzelony czy też sam się rozbił.

Jak dla mnie to niepotrzebnie się o tym mówi na całym świecie. To trochę jak z III Rzeszą - dokopali naziści światu na tyle, że nadal są sławni i każdy o nich słyszał. Ilu dzisiaj mamy pasjonatów modelarstwa, którzy tworzą modele pojazdów bojowych? W tym wypadku terroryści - niezależnie jacy, czy Amerykańscy czy Talibańscy zdobyli rozgłos. Nie widzę celu w tym, by nagłaśniać sprawę kolejny raz.

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 12, 2011, 07:03:14 »
Jak można nie pamiętać tego dnia?  <szok2> 5 lat miałeś?

10 lat temu miałem 8. Żyłem beztrosko, niczym się nie przejmowałem i po prostu nie zapamiętałem.
Zero: ex-fobik.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2011, 12:12:46 »
Zestrzelili ten samolot w końcu czy nie? Chociaż fakt, teraz to mało istotne czy został zestrzelony czy też sam się rozbił.
No zastrzelili z kilkuset osobami na pokładzie.

Jak dla mnie to niepotrzebnie się o tym mówi na całym świecie. To trochę jak z III Rzeszą - dokopali naziści światu na tyle, że nadal są sławni i każdy o nich słyszał. Ilu dzisiaj mamy pasjonatów modelarstwa, którzy tworzą modele pojazdów bojowych? W tym wypadku terroryści - niezależnie jacy, czy Amerykańscy czy Talibańscy zdobyli rozgłos. Nie widzę celu w tym, by nagłaśniać sprawę kolejny raz.
Moim zdaniem nie masz racji. Pamięć o ofiarach się liczy i nie tylko.
A gdyby nie było słychać o nazistach, to nie było by też słychać o holokauście i zbrodniach przez nich popełnionych.
A co mają do tego modelarze pasjonujący się wozami bojowymi? Przecież nie jest to równoznaczne z wyznawaniem przez nich nazizmu, czy podtrzymywaniu pamięci o nim, o wojnie, tylko jest to zwykła fascynacja techniką, zainteresowanie, hobby. :))
Młokosie.. ja Ci mówię młokosie. ; )
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 12, 2011, 12:21:44 wysłana przez Jacksons »

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 12, 2011, 12:13:08 »
Oficjalnie sam się rozbił, bo pasażerowie podjęli walkę.

To fakt, że największym współpracownikiem terrorystów są media, które zamachy nagłaśniają, ale takie już uroki demokracji. Chcieliście ją, to macie :P

Offline Itachi

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 13, 2011, 20:33:48 »
Ja pamiętam to jak wszystkie kanały to pokazywały. Rzeczywiście to był szokujący fakt ;p
Podobno zrobili to Amerykanie.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 13, 2011, 21:02:45 »

Ja przyszedłem ze szkoły i matka mnie poinformowała i razem patrzyliśmy.

Jacks, bejbe, dziesięć lat temu to Ty miałeś 47 lat więc o jakiej szkole tu mowa? ;>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 30, 2011, 23:05:47 »
Muszę sprostować moje wcześniejsze wypowiedzi, że Amerykanie zastrzelili własny samolot.
Teraz wyczytałem w Polityce o "Raporcie komisji ds. 11 września" wydanej w formie książki:

"Komisja ustaliła też, że myśliwce obrony powietrznej nie zdążyłyby zastrzelić - zgodnie z rozkazem prezydenta - samolotu United 93, lecącego na Waszyngton. NORAD dowiedział się o porwaniu samolotu już po tym, jak rozbił się on w Shanksville. Tylko bohaterstwo jego pasażerów ocaliło Biały Dom lub Kapitol."

Kurcze.. co tam musiało się dziać...

Oprócz tego..:

"We wszystkich atakach zginęło 2996 osób, w tym 19 porywaczy. Większość ofiar, to zabici w Nowym Jorku; oprócz pasażerów, załogi oraz pracowników WTC pod gruzami zginęło 341 strażaków, 60 policjantów i 10 ratowników medycznych. W Pentagonie życie straciły 184 osoby, w większości pracownicy siedziby ministerstwa obrony."

Offline qabriel

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Przemyśl
    • inst
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 31, 2011, 10:54:54 »
Z zasady sceptycznie podchodzę do teorii spiskowych ale ten film trochę zamieszał mi w głowie

Offline Chi

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Nigdziebądź
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 03, 2012, 23:17:13 »
Ja wrocilam ze szkoły, leżałam na kanapkie i oglądałam Dragon Ball, potem przyszedł ojciec i powiedział, że na Nowy Jork był zamach terrorystyczny. Więc przełączyłam na wiadomości.
fundacjamaja.pl