Autor Wątek: Jaki laptop wybrać?  (Przeczytany 7122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Jaki laptop wybrać?
« dnia: Listopad 01, 2011, 09:59:54 »
Jak w temacie :P
Jaki laptop jest najlepszy - tak do 2500 zł maks  <glupek2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Odp: Jaki laptop wybrać?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2011, 12:14:50 »
Co powiesz na laptopa z Biedronki za 1299 zł? : )

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2011, 13:07:41 »
Z biedronki to se sam kup :P
Ja chcę mieć porządnego laptopa ;>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2011, 13:37:21 »
Siostra wczoraj kupiła hp pavilion dv7-6130ew i go poleca, podobno ma bardzo dobre opinie w necie.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2011, 17:41:18 »
Na pewno nie Acer, Packard Bell, Aristo i inne wynalazki przyciągające niską ceną ... z kilku powodów:
- słabe dyski twarde, które zapewne szybko się zepsują lub będą się niemiłosiernie mulić
- słaba jakość ekranów LCD
- słabe systemy chłodzenia
- słaba gwarancja (żeby się później nie okazało, że sprzedawca się na nas wypnie a najbliższy serwis znajduje się na Kamczatce )

Firmy (teoretycznie) godne zaufania: Asus, HP, Samsung, Dell i pewnie kilka innych, z którymi jednak nie miałem do czynienia

Co powinien mieć laptop za około 2500zł:
- Procesor Intel Core i5 (lub ewentualnie gorszy i3)
- 8GB Ram DDR3 (ewentualnie 4GB Ram)
- Dysk twardy 750GB lub 500GB
- System operacyjny - Windows 7 Home Premium
- Wyjście HDMI i ewentualnie USB 3.0
- Dedykowaną kartę graficzną

Przykładowe laptopy do 2500zł:
- ASUS X73SV - 2459zł
- Dell 15R - 2359zł
- Samsung RF511 - 2439zł
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2011, 18:13:23 »
http://allegro.pl/samsung-rc530-rf511-i5-2410m-6gb-gt540-windows-7-i1908558320.html
Coś takiego całkiem ładny sprzęt,ma wszystko co potrzebne ( 9 tys punktów w 3d Marku to mój stacjonarny pc nie wyciągnie a na niego nie narzekam więc o wydajnośc bym sie nie martwił ) Bateria 6 komorowa czyli nie klęknie po 1-2 h korzystania. Sklep też znam jak coś i jest sprawdzony.
Ale to tylko przykład,więc kilka takich moich uwag:
1.Unikaj marketów,raz ze tam sprzęt ładnie na papierze wygląda ale w praktyce to złom,lepiej dopłacić i iść do salonu/sklepu który sie tym zajmuje,inna strona to pan/pani która tam obsługuje/doradza jak ma średnie to i tak będzie dobrze np. dla niej dysk 1 tb będzie dobry ok ale o tym ze jest to dysk marki dysk klepany gdzieś na jakieś tajwańskiej wiosce nie wspomni,to samo tyczy sie matrycy i całej reszty.
2.Unikaj wszelkiego rodzaju laptopów z zintegrowaną grafiką typu intel gama itp... to zło absolutne.
3.Można zrobić coś takiego ze kupujesz lapka który jest tańszy bo ma mały dysk np 320 gb i za kase która zostanie kupić przenośny dysk np 1,5 TB.
4.Co do systemu jedni sobie chwalą Win 7 inni nie ja bym to coś wypierniczył i wolał xp ale to kwestia gustu.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 02, 2011, 19:18:05 »
Dzięki za podpowiedzi chłopaki :*

Dzisiaj byłam w sklepie komputerowym i w sumie nie mieli nic ciekawego. Albo nie za bardzo rozumiałam co ten pan do mnie mówi?  <hm>

Z wszystkich komputerów, które obejrzałam najbardziej spodobał mi się sony vaio, tylko dokładnie nie wiem który model :P. W każdym bądź razie do 10 listopada jest w promocji i kosztuje 2499 zł
wygląda mniej więcej tak:

Z tym, że spodobał mi się taki w czerwonej obudowie  <shy>
No ale żaden z Was nie wymienił sony to nie wiem czy się w tę firmę pakować?  <hmm>

P.S.
Poprzednio miałam acera i po trzech latach zepsuł się pierwszy raz a po czterech latach zepsuł się na zawsze  <cry>

Offline grotek

• Profesor
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2011, 23:37:47 »
wygląda mniej więcej tak:

Z tym, że spodobał mi się taki w czerwonej obudowie  <shy>
No ale żaden z Was nie wymienił sony to nie wiem czy się w tę firmę pakować?  <hmm>
Jak on wygląda to jest raczej mało istotne,napisz jakie on tam ma bebechy :P wtedy można coś powiedzieć,inna strona medalu sony robi dobry sprzęt ale strasznie drogi w stosunku do tego co oferuje.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

chwila

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 03, 2011, 00:13:22 »
Nika a nie lepiej stacjonarny, który pochodzi 5 lat przy używaniu go 20h na dobe codziennie?
Jak to często u mnie bywa  :D

Jak się domyślam, nie grasz w gry więc i za 1500 zł laptop Ci wystarczy ;p
a za 2500  zł to stacjonarną dostaniesz taką maszynkę, że ho ho.

Ja dałem 1600 zł za stacjonarnego i czuję jakbym miał kompa z Pentagonu  :D
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2011, 00:15:38 wysłana przez Różowy chłopak »

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 03, 2011, 07:40:03 »
Stacjonarny za to pobiera dużo prądu. : ) A w mniej wymagające gierki spokojnie można grać na laptopie, no i laptop zabiera mniej miejsca... jest cichszy,  no i jest przenośny... ; )

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2011, 19:49:00 »
Grotek, o ile nic nie pokręciłam i dobrze odnalazłam opis to brzmi to tak:
Notebook z ekranem o przekątnej 15.5 cali, charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1366 x 768. Wyposażony jest w procesor Intel Core i3-2310M o częstotliwości taktowania 2.1 GHz, pamięć RAM DDR3 o wielkości 4 GB oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną nVidia GeForce 410M i zintegrowaną kartę dźwiękową Intel High Definition Audio. Notebook ma wbudowany napęd DVD SuperMulti oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Microsoft Windows 7 Home Premium w wersji 64-bit.

Pocuś, bejbe, ja muszę mieć laptopa gdyż czasami zabieram go do pracy a ze stacjonarnym ciężko by się było targać taki szmat drogi :P

Offline grotek

• Profesor
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2011, 21:52:05 »
Notebook z ekranem o przekątnej 15.5 cali, charakteryzujący się natywną rozdzielczością 1366 x 768. Wyposażony jest w procesor Intel Core i3-2310M o częstotliwości taktowania 2.1 GHz, pamięć RAM DDR3 o wielkości 4 GB oraz dysk twardy SATA o pojemności 500 GB. Posiada wbudowaną kartę graficzną nVidia GeForce 410M i zintegrowaną kartę dźwiękową Intel High Definition Audio. Notebook ma wbudowany napęd DVD SuperMulti oraz kamerę internetową. Wyposażony jest w czytnik kart pamięci. Zainstalowany system to Microsoft Windows 7 Home Premium w wersji 64-bit.

Pocuś, bejbe, ja muszę mieć laptopa gdyż czasami zabieram go do pracy a ze stacjonarnym ciężko by się było targać taki szmat drogi :P
Na upartego moze być ale ja bym szukał dalej.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 03, 2011, 23:14:45 »

Za tą kasę to cienizna, na allegro takie po 2250zł stoją i nikt ich nie chce brać. :>
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 04, 2011, 17:35:33 »
Nikuś nie kieruj się wyglądem laptopa ;) bo i tak Ci się znudzi a chodzi o to by dostać jak najlepsze parametry co by dłużej posłużył i spełniał swoje zadanie :) Więc słuchaj kolegów wyżej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline kamyl99403

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Earth
  • Społeczny strachobździll
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 04, 2011, 18:22:20 »
Ja osobiście mam  Toshibę Sattelite i sprawuje się nieźle ;)