Autor Wątek: Najwybitniejszy Polak w Historii  (Przeczytany 6800 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Najwybitniejszy Polak w Historii
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 15, 2011, 20:28:02 »
Mieszko odziedziczył państwo po przodkach, ale je rozszerzył i chrystianizował. Początki państwa piastów to gdzieś około 800 r naszej ery.

Offline Filip Albert

• If_I_Ever_Die
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • "Za Wiarę, Króla, Honor, Wolność, Ojczyznę"
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2011, 20:35:06 »
Mieszko odziedziczył państwo po przodkach, ale je rozszerzył i chrystianizował.
No i o to mi chodziło ;) że nie można mu przypisać utworzenia państwa. Można powiedzieć, że nadał temu tworowi "charakter". To wszystko ;)
Początki państwa piastów to gdzieś około 800 r naszej ery.
Za wcześnie,  ja bym powiedział, że gdzieś około 900r. ;)

bartek

• Gość
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 25, 2012, 01:47:46 »
Dla mnie Skłodowska i Chopin.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 29, 2012, 12:06:03 »
Kopernik i Skłodowska
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwiec 05, 2012, 14:05:32 »
Dla mnie Kazimierz Staszewski, za słuszne i naukowo poparte stwierdzenie, mądżejsze od nawet samego Mikołaja Kopernika, a mianowicie:

"A jednak się kręci słońce do okoła ziemi, zaświadczą o ty księżą palcami swemi"

Offline bajka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 04, 2012, 20:30:01 »
Na taki tytuł zasługuje tylko jeden człowiek .To Marszałek Józef Piłsudski

Offline Ragnar

• Ekspert
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 14, 2018, 20:29:21 »
hetman Stanisław Żółkiewski - to był wódz jakiego Polska nigdy nie miała i doskonały strateg.Zdobywca Moskwy który pokonał 4 razy liczniejsze wojska.

Elżbieta Łokietkówna -córka Władysława Łokietka, siostra Kazimierza Wielkiego.Królowa Węgier i babka Świętej Jadwigi Królowej Polski.Broniła tyłek Kazimierza kiedy miał kłopoty i dzięki niej utrzymał koronę Polską.Elżbieta musiała bardzo kochać swego brata bo była to osoba wulgarna, pijak i gwałciciel co przez niego były skandale i były tragedie.Elżbieta miała największe wpływy w Europie nawet u samego papieża i była najbogatszą osobą na świecie,nikt nie miał więcej złota niż ona nawet inne słynne dynastie i czasem bywała w Polsce żeby pomóc Kazimierzowi z utrzymaniem rządów i z wpływami w kraju nad Wisłą.

Święta Jadwiga - na tamte czasy bardzo dobra i święta nie bez przyczyny, wiecznie prześladowana i źle odbierana w Europie przez niedoszłego męża Wilhelma z rodu Habsburgów po tym jak ich wspólne zaręczyny kiedy ona miała 3-4 lata a on 8 zostało zerwane i kiedy został wygnany z rodu Kraka chociaż Jadwiga go kochała że podobno mury na Wawelu miała niby rozwalać.Młody Wilhelm nastoletni z hańby jaką został i policzek od Jadwigi zaczął się wychwalać ile to razy ją zaliczył ,wstydził się tego że nie uprawiał sexu z Jadwigą i z tchórzostwa ją wyzywał od dziwek,ladacznic i te podobne że cała Europa miała złe zdanie o niej.Z Jagiełło poślubiła się dla dobra narodu a Władysława bardziej traktowała jako ojca  bo różnica byla bardzo duża między nimi.Miała nie całe 13 lat jak brała ślub z Władysławem Jagiełło kiedy on miał ponad 33 lata.Dzięki z jej inicjatywy przetłumaczono psalmy na język polski,powstały szpitale a ubogim  rozdawała swoje bogactwo .Zmarła mając ok 26 lat.

Helena Modrzejewska - najwybitniejsza aktorka Polska wszechczasów.Była w swej dziedzinie znana na całym świecie i podziwiana a zwłaszcza w Stanach i swoimi występami w Europie do tego była urodliwą kobietą XIX wieku i tworzyła modę i trend swej epoki.Wszyscy się w niej kochali i każdy ją znał i podobno zarabiała nie mniej niż ówczesne gwiazdy aktorstwa.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 14, 2018, 20:41:40 wysłana przez Ragnar »

Online Samantha

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Podlasie
  • Tradycjonalistka
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwiec 13, 2018, 21:30:13 »
Nikt nie był ideałem, ale największym jest dla mnie Jan Paweł II. Chociaż wolałam Benedykta XVI, ze względów światopoglądowych.
Unikajcie Kościoła posoborowego, jak ognia piekielnego!