Autor Wątek: Witam wszystkich:)  (Przeczytany 907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ona26

• Nowy użytkownik
  • *
Witam wszystkich:)
« dnia: Listopad 18, 2011, 16:36:14 »
Witam wszystkich, Nigdy nie korzystałam z porady psychologa ani nie pisałam na żadnym forum wiec debiutuje w tej roli. Zawsze odsuwałam od siebie myśl, że mam ze sobą problem, wmawiałam sobie, że jest wszystko ok a rzeczywistość była zupełnie inna :( .

Zdecydowałam się napisać na forum ponieważ przez ostatni rok zmagam się z poszukiwaniem pracy i właśnie w ciągu tego czasu zauważyłam, że coś jest ze mną nie tak i chce to zmienić bo idzie to w złym kierunku. Odkąd pamiętam miałam problem z kontaktami miedzy ludzkimi: bałam się wypowiedzieć na dany temat, poprosić o coś kogoś obcego czy pójść do sklepu. Zawsze przewalają mi się po głowie słowa "co ludzie powiedzą" i tak zostało mi do dzisiaj. Nie mówiąc już o załatwieniu sprawy w jakimś urzędzie - trzęsę się jak galareta i z góry przed wejściem ustalam scenariusz co powiedzieć i jak się zachować a i tak w konsekwencji wszystkiego zapominam. Wszystko wzięło się chyba stąd, że zawsze miałam problemy z nadwagą. Nie była ona jakaś duża (w granicach 15kg), jednak bardzo mi ona przeszkadzała i przez to nigdy siebie nie akceptowałam, rówieśnicy śmiali się ze mnie. Myślałam, że nadwaga powoduje to, że jestem gorsza od innych, mało inteligentna, że czegokolwiek się chwycę to od razu zepsuje (więc po co w ogóle zaczynać), jednym słowem brak mi pewności siebie. Pisze w czasie przeszłym (nie wiem dlaczego) jednak to trwa do dzisiaj. Mam 25 lat, ukończone 2 kierunki studiów, trzecie w trakcie realizacji i nadal czuję się jak ta gorsza :(

Jak wcześniej wspomniałam szukam pracy tzn. staram się bo nie jest mi łatwo. Wysyłam CV ale podświadomie myślę, że na pewno się nie odezwą, a jak już się odezwą to będą lepsi. Nawet przy wybieraniu ofert pracy wmawiam sobie, że nie dam sobie w tej pracy, ta praca nie jest dla mnie - chociaż spełniam większość warunków.

Napisałam na forum ponieważ chce coś zmienić w swoim życiu, stać się niezależna i pewna siebie. W rodzinie nie miałam nigdy wparcia, wszelkie problemy były ukrywane i pozostawiane swojemu biegowi, nikt o nich nie rozmawiał. Ja nie chce tak żyć, chce znaleźć wymarzoną pracę, poznać wreszcie chłopaka z którym spędzę resztę życia.
Nie osiągnę tego wszystkiego jeżeli nie zacznę pracować nad sobą. Nie wiem jak to zrobić, od czego zacząć. Wy na pewno to wiecie, proszę pomóżcie !!!

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Odp: Witam wszystkich:)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 18, 2011, 18:12:43 »
Witaj na forum :)
Wiesz forum może dać Ci jakieś wskazówki ale psycholog to chyba bardziej fachowa pomoc. Duzo też zależy od Ciebie. Mam nadzieję że znajdziesz tu to czego szukasz.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 18, 2011, 18:31:49 »
Witaj. : )

3 kierunki, ładnie. :) Szkoda, żeby taka mądra główka miała się zmarnować. <przytul>

Może jakaś terapia by pomogła?
Zbyt dużo kg sprawia, że czujesz się gorsza, mniej pewna siebie? Może więc zacznij działać w tym kierunku aby zgubić te parę zbędnych kilogramów. Zacznij trenować jakiś sport; siłownia (może nawet pod okiem instruktora), bieganko, +dieta.
Możesz także wypożyczyć w swojej bibliotece książki na temat zwiększania pewności siebie, do tego materiały z internetu.
Świadomość swojej wiedzy (3 kierunki) także powinna Cię umacniać.

Pozdrawiam. :)
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2011, 07:16:52 wysłana przez Jacksons »

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 18, 2011, 19:03:50 »
Heloł  <nihil>

Witam na forum i zapraszam do pisania postów :)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 18, 2011, 22:00:09 »
Cześć :)
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2011, 22:09:24 »
Witaj.  :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 18, 2011, 22:15:18 »
Hej.  <jaja>

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2011, 22:26:46 »
Elo (:

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2011, 09:37:11 »
Witaj :)

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2011, 10:12:51 »
Cześć :)

chwila

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 19, 2011, 11:33:45 »
Można wiedzieć co to za kierunki?

Hej.

Offline ona26

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 19, 2011, 21:59:32 »
Można wiedzieć co to za kierunki?

Hej.

Oczywiście, że można wiedzieć:)
ochrona środowiska, bezpieczeństwo i higiena pracy, inżynieria środowiska

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 20, 2011, 08:32:05 »
Niezły pakiecik. :) Nawzajem się uzupełniają.

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2011, 12:21:09 »
Witaj :)
Zero: ex-fobik.

Offline Nut

• Profesor
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 23, 2011, 20:16:52 »
ona26- studiuję to samo (tzn jeden z tych kierunków) wiec tym bardziej cię witam :)
Jeden jest tylko błąd wrodzony, przekonanie, że żyjemy po to abyśmy byli szczęśliwi.

Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.