Autor Wątek: Święty Mikołaj  (Przeczytany 2801 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Święty Mikołaj
« dnia: Listopad 26, 2011, 15:46:29 »
Jak wszyscy wiemy Święty Mikołaj istnieje i co roku przychodzi do wszystkich dzieci  <glupek2>
Niedługo znowu przyjdzie  <shy>

Pamiętacie jak to było za dziecięcych lat? Czekaliście na Mikołaja? Pisaliście do niego listy? Spełniał Wasze życzenia? Przychodził?
No i oczywiście jak długo wierzyliście, że ON istnieje? ;D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline raq78

• Zaawansowany użytkownik
Odp: Święty Mikołaj
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2011, 16:07:48 »
Hej,hej ja wierzyłam dłuugo w Mikołaja :).....a u nas jeszcze było tak,że do niegrzecznych dzieci przychodził diabeł z oszkrabinami,czyli obierkami z ziemniaków...

Pamiętam,jak jako dziecko,zawsze wypatrywałam na niebie,wielkiego wozu zaprzęgniętego w renifery i bałam się nawet tego,że oślepi mnie blask jego świętobliwości,a ja nie zawsze bylam grzeczna hehehe.W przedszkolu ,gdy miałam 6 lat(zerówka)....przyszedł Mikołaj i poznałam w nim Pana woznego....slabo sie zakamuflował..:(....Wtedy już zaczęłam podejrzewać,że coś jest nie tak..
W domu za to,Mikołaj spadał jak grom z jasnego nieba...dzwonił na bramce i uciekał....zostawiając pod drzwiami masę prezentów...:).
Pamiętam,też kiedyś jak znalazłam w szafie u mamy,jakąś paczkę .....schowaną pod ubraniami,ale mialam wtedy już koło 10-11 lat,pozniej dostałam ją od Mikołaja :).Więc w końcu wiara runęła.....
Teraz sama jestem Mikołajem,piszę z córką listy a pozniej wysylam je do Laponii,albo dajemy na parapet i w nocy zabiera ja Mikolaj. :).
Kiedyś zamówiłam,dla syna takiego Mikołaja na telefon,przyszedl koleś przebrany za Mikolaja,do domu,ale syn bał sie go jakoś i ciągle drapał po głowie ..Więc nawet nasuwa sie wniosek,że Mikołaj to stresujace przeżycie dla dziecka...choć by gdy pada pytania....."byłeś grzeczny/a"?....i tu zaczyna sie problem hehe...Dziecko boi się,że nie zasłuży na prezent ...
Mi nawet kiedyś mówilil dziadkowie,że Mikołaj caly rok nas obserwuje z nieba,i trzeba być grzecznym bo on wszystko wie,a ja patrzyłam się w górę,w niebo....i wypatrywałam siwej brody :P .
Fajny jest Mikołaj i trzeba krzewić tradycję ,przekazywać ja z pokolenie na pokolenie.....

U nas na Sląsku,jeszcze są aniołki,które przychodzą w Wigilie po wieczerzy,idziemy pod choinke i tam czekaja na nas prezenty od aniołków,wiem ,że nie wszyscy znają aniołki,w sensie przynoszenia prezentów,ale u nas tutaj było tak od dziecka!!
Dopóki nie uczynisz nieświadomego-świadomym,to ono będzie kierowało twoim życiem.....

To co negatywne w pozytywne się obraca,a sens gdzieś po drodze gubi się zatraca...by odkryć nowe.....

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2011, 18:28:24 »
U nas też w wigilię przylatuje aniołek ale 6 grudnia to musowo Mikołaj musi być :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Szop

• Moderator globalny
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2011, 21:39:46 »
Do mnie za dziecka przychodził Дед Мороз <glupek2>

U nas na Sląsku...

O! Jesteś ze Śląska ;D
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline raq78

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 27, 2011, 14:31:54 »
 No z dolnego śląska,śląsk cieszyński przeca....:)
Dopóki nie uczynisz nieświadomego-świadomym,to ono będzie kierowało twoim życiem.....

To co negatywne w pozytywne się obraca,a sens gdzieś po drodze gubi się zatraca...by odkryć nowe.....

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 28, 2011, 21:33:58 »
Дед Мороз

Że niby dziadek mróz? ;>

Offline grotek

• Moderator globalny
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 28, 2011, 21:45:05 »
Do 7 roku życia byłem nazwijmy to wielkim fanem św.Mikołaja ale zakręcona ciotka chciała chyba zabłysnąć albo nie wiem co i w prezencie były obierki :P skończyło się awanturom i tym ze zepsuto mi "magię" świąt.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 28, 2011, 22:29:42 »
No z dolnego śląska,śląsk cieszyński przeca....:)
ni rozumim  :) przeca Cieszyński to wschodnia rubież Śląska a Dolny zachodnia  <glupek2>

skończyło się awanturom i tym ze zepsuto mi "magię" świąt.
heh nie dziwię się też bym się wnerwił   <glupek2> ja doznałem szoku i wręcz awersji do świąt, kiedy pierwszy raz zamiast zabawek dostałem pod choinkę jakieś ciuchy   :(

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 29, 2011, 20:56:43 »
Ja czekałem ale szybko się połapałem że Mikołaj nie istnieje :(
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2011, 12:14:31 »
Święty Mikołaj nie istnieje!!!!!!!!!!!!!!! <nihil> <jabol2> <hahaha> <glupek2>
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 22, 2011, 20:29:44 »
i co wam przyniós Mikołaj? Mnie nic :(
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Szop

• Moderator globalny
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2011, 07:25:12 »
Rachunek za telefon do zapłacenia <splash>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2011, 19:36:17 »
Rachunek za telefon do zapłacenia <splash>

Za telefon nie, za to dostałam zaległe za prąd  <chlip>

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 27, 2012, 02:25:11 »
Pamiętam jak miałem 4 latka albo mniej i w noc mikołajkową wybudziłem się i słyszałem jak ktoś się tłucze w środku nocy po domu słyszałem że idzie w moją stronę do mojego pokoju, nie wiem czy tak szybko zasnąłem ze strachu czy zemdlałem ale dalej nie pamiętam, film mi się urwał a rano znalazłem prezent, tramwaj z ludzikami :D dzięki tej sytuacji pamiętam następny dzien wprzedszkolu, panią i jej perfumy, które mocno mi utkwiły w pamięci, do dziś jak czuję ten zapach przypadkiem na ulicy czuje się jak dziecko i na chwilę odlatuje  <glupek2>

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 27, 2012, 09:14:22 »
A ja pamiętam jak w czasach podstawowki , gdy chodziłam do zerówki mój tata przebrał sie za mikołaja, jednak ja go nie poznałam i jak rozdawał paczki dzieciom to nawet nie chciałam mu usiąśc na kolanach , tak sie go bałam. <szok2> <hahaha>
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni