Autor Wątek: ciężko mi rozeznać czy już potrzebuję pomocy czy radzić sobie sama?  (Przeczytany 2330 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Olo

• Nowy użytkownik
  • *
witajcie :)
jestem Ola, mam 18 lat (i trochę :))
dzisiaj, calkiem przypadkiem natrafilam na termin: fobia społeczna. nie sądzilam ze cos takiego w ogole istnieje, albo inaczej- ze cos takiego sie leczy.
więc tak.
jestem osobą bardzo nieśmiałą. mam chłopaka, poza nim żadnych znajomych; od gimnazjum, moze wczesniej, nie wiem- nie potrafię nawiazywac znajomosci, jestem przez innych postrzegana jako taka "szara myszka''.
zawsze wszystko zwalalam na ta niesmialosc- to ze bojęsię zgłosic do odpowiedzi, powiedziec cos na forum. jesli muszę, czuję zawsze panikę. serducho bije jak szalone ;) i to nawet przy głupim powiedzeniu "jestem", gdy nauczyciel sprawdza obecnosc.
to, ze boje się przejsc obok zatloczonego przystanku i innych takich miejsc. chadzam cichymi uliczkami, czy nawet gdzies miedzy garażami, zeby nie być obserwowaną przez ludzi.
zanim zalatwie jakas sprawę (zadzwonic gdzies, zareklamowac produkt), przechodzę katusze. udaje mi się to zrobic zazwyczaj przy obecnosci kogos bliskiego- siostry, chlopaka.

mam do was drodzy forumowicze pytanie. czy to jest juz fobia, czy po prostu niesmialosc?
od razu zaznaczam, ze w dziecinstwie nie mialam zadnych drastycznych sytuacji ktore moglyby stanowic przyczynę choroby.
od jakiegos czasu borykam się z jeszcze jednym problemem- ciaglym stresem, co objawia sie m.in. bólami brzucha.

pozdrawiam,
Ola

Offline Lon

• V.I.P
Odp: ciężko mi rozeznać czy już potrzebuję pomocy czy radzić sobie sama?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 12, 2011, 10:53:07 »
Cześć ;)

No wygląda na fobię, ale raczej lekką, jeżeli wypełniasz swoje obowiązki itd. Fobia generalnie ma to do siebie, że może być słąbsza bądź silniejsza albo znowuż dawać o sobie znać w konkretnych sytuacjach itd.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2011, 11:15:12 »
Cześć.

Też mi się wydaje, że Twoja fobia jest taka średnia, bo że ją masz, to raczej nie ma wątpliwości.
No i tyle chyba. : P Zaskoczyło mnie, że potrafisz coś zareklamować przez telefon. Dobrze, że masz chłopaka. : )

fobia sp., i te wszystkie nieśmiałości mogą być dziedziczne

Offline Olo

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 12, 2011, 14:28:13 »
wiecie, poszłam dzisiaj po naszej szkolnej pedagog, zapytać się jej o zdanie.
o dziwo, nie wyśmiała mnie ;) załatwiła wizytę w poradni psychologicznej, może tam się dowiem czegoś konkretniej, bo prawdę mówiąc momentami mam już siebie i tej głupiej obawy przed ludźmi naprawdę dość.
dziękuję za odpowiedź : )
pozdrawiam,
Ola

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2011, 23:22:01 »
Napisz potem jak Ci poszło w poradni psychologicznej. A i brawo za odwagę :)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.