Autor Wątek: Żołnierze w Afganistanie  (Przeczytany 4428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raq78

• Zaawansowany użytkownik
Żołnierze w Afganistanie
« dnia: Styczeń 13, 2012, 17:26:04 »
Co sądzicie na temat przebywania tam żołnierzy polskich,amerykanskich?Jaki jest Wasz pogląd na ostatnie wydarzenie związane z zbeszczeczeniem  zwłok przez amerykanskich marines?Pozdrawiam wszytkich :)
Dopóki nie uczynisz nieświadomego-świadomym,to ono będzie kierowało twoim życiem.....

To co negatywne w pozytywne się obraca,a sens gdzieś po drodze gubi się zatraca...by odkryć nowe.....

chwila

• Gość
Odp: Żołnierze w Afganistanie
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 13, 2012, 18:01:07 »
Co do obecności tam naszych wojsk to wiadomo, nigdy nie powinno ich tam być.
Bronimy interesów Amerykanów.

Co do tej sytuacji to trzeba brać pod uwagę to, że szeregowymi żołnierzami zostają zwykle prości ludzie.
Drugą sprawą jest stres jakiemu oni są codziennie poddawani, gdy każdy tubylec może mieć przy sobie granat.
Wolałbym nie oceniać.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 13, 2012, 18:51:24 »
Nie chciałbym być żołnierzem na takiej misji, ale jeżeli oni nie zaprowadzą tam porządku to kto?

Słyszałem kiedyś opinie, że siły ISAF bronią interesu Rosji i Pakistanu, bo jak talibowie zwyciężą w Afganie, to tam terroryzm rozsieją właśnie.

Offline raq78

« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:16:50 »
No tak zgadzam się trudno oceniać,ale burzy się w człowieku na sama myśl,już abstrachując od stresu,warunków ,sytuacji politycznej itd.....jak można w taki sposób potraktować ludzkie zwłoki....ehh
Dopóki nie uczynisz nieświadomego-świadomym,to ono będzie kierowało twoim życiem.....

To co negatywne w pozytywne się obraca,a sens gdzieś po drodze gubi się zatraca...by odkryć nowe.....

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:28:39 »
Nie zapominajcie, że to jest wojna a wojna wynaturza człowieka. Takie właśnie rzeczy się dzieją w sytuacjach w których znaleźli się ci ludzie. Mnie to wcale nie dziwi. Pomyślcie ile spraw nie wyjdzie na światło dzienne... No cóż, oni nie jechali tam na zmywak :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:33:46 »
Bez urazy, ale to że ktoś obsikał zwłoki to chyba najmniejszy problem. Mi bardziej żal, że te zwłoki to byli kiedyś żywi ludzie, którzy zginęli. I tak się dzieje już od dawna, tam naprawdę dużo ludzi straciło i jeszcze straci swoje życie.

Offline raq78

« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:43:43 »
No ,ale  wlasnie skoro to są zwłoki,to po co je jeszcze obsikiwać???Skoro już są martwe?Rozumiem,że wojna czyni z człowieka zwierze....ale Ci żołnierze ,maja świadomość,że sa tam z wlasnej woli,placa im za to gruba kase.....,znaja inny świat.....to nie obóz koncentracyjny,gdzie totalnie ludzie pogubili sie we wszelkich wartosciach moralnych.Próbuje zrozumiec tych żołnierzy,stres,nowe warunki,lęk,niepewnosc,ale gdzie jest człowieczeństwo????

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:58:48 »
Co do samego incydentu to mam podobne zdanie jak PoCek. Nie żebym ich usprawiedliwiał, ale taka jest wojna i takie a nie inne emocje i zachowania w ludziach budzi. Pomyśl sobie raq, może którychś z ich kolegów został dosłownie rozerwany na kawałki przez ładunek wybuchowy przy drodze i musieli zbierać po stepie kawałki zwłok swojego kolegi? Taka jest wojna. Jeden odreaguje to pijaństwem, a drugi w taki sposób.

Co do sensowności samej wojny to problem jest dość złożony. Na pewno jednym z celów jest zajęcie przez Amerykanów pewnego strategicznego kawałka środkowej Azji, praktycznie na wyłączność. Mają tam dużą bazę lotniczą (która jest świetnym straszakiem choćby na Iran), sporo wojska i z pewnością jest to element amerykańskiej strategii ... nie tyle "obronnej" co "mocarstwowej". Co do obecności naszego wojska to owszem możemy mieć wątpliwości, ale jest z tego przynajmniej jeden duży plus - armia sprawdza się w warunkach bojowych a tego nie są w stanie zastąpić żadne ćwiczenia. Afgańczykom to też jakąś korzyść przynosi , bo przynajmniej pogonili talibów z większych ośrodków, ale słyszałem też opinie, że za mało wydaje sie pieniędzy na pomoc ludziom, budowanie szkół, szpitali itd. Tam przez te wszystkie wojny i talibów na dokładkę, doszło do takiej cywilizacyjnej zapaści ze to się nam w głowach nie mieści. Słabo też dotowana jest afgańska armia ... i taki chłopek często woli puść do talibów, bo wtedy od razu jest ustawiony i nietykalny (ma kasę z opium i haraczy) ... a jak pójdzie do armii to dostaje jedne buty na 2 lata i boi się czy mu za to ktoś głowy nie urżnie (albo jego matce/ojcu) .

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 13, 2012, 20:01:22 »
Pewnie to obsikanie to jakieś odreagowanie swoich emocji, pewnie też pokazanie że jest się górą nad wrogiem. A co do tego że są tam z własnej woli i są za grubą kasę, co innego może się wydawać jak się podejmuje decyzje a co innego jak się już jest na miejscu. Wątpię by w trakcie misji mogli zrezygnować.
Niestety wojna jest wojną, ...a obóz koncentracyjny cóż Niemcy też znali inny świat i to jest zdecydowanie bardziej przerażające.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 13, 2012, 22:43:50 »
Co sądzicie na temat przebywania tam żołnierzy polskich,amerykanskich?
Przede wszystkim nikt tam nie jedzie na siłę. Po drugie w każdej armii są ludzie, którzy potrzebują od czasu do czasu trochę akcji, a taka wojna im to po prostu umożliwia. Po trzecie jest to sposób na niezłą kasę w miarę szybkim tempie. Mój kuzyn był w Afganistanie i poopowiadał co nie co. Nic nadzwyczajnego raczej wszystko to samo co dociera do opinii publicznej, ale dobrze jest usłyszeć trochę informacji z pierwszej ręki.

Jaki jest Wasz pogląd na ostatnie wydarzenie związane z zbeszczeczeniem  zwłok przez amerykanskich marines?Pozdrawiam wszytkich :)
Powiem tak, skoro ktoś jest zdolny zabić drugiego człowieka, to dlaczego nie miałby być zdolny nasikać na jego zwłoki? Myślę, że większość ludzi byłoby zdolne do takich zachowań po zobaczeniu śmierci kilku swoich kolegów. Bardziej zastanawiający jest fakt, kto to wszystko wrzuca do internetu, zaostrza to tylko konflikt i w efekcie zapewne doprowadzi do zwiększenia ilości ofiar wojny po stronie amerykańskiej. I ta krew według mnie, jest na rękach tego kto wrzuca te filmy do internetu.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline raq78

« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2012, 20:25:39 »
Zgadzam się z tym,że nie powinni tego upubliczniać,jednak fakt pozostaje faktem.Mój znajomy zadał mi pytanie,czy gdyby któryś z tych afgańców,rozerwał na strzępy mojego przyjaciela,kogoś bliskiego,czy nie postąpiła bym tak samo......?hmm,trudne pytanie ,bo nie wiem jak to jest być na wojnie,jednak chyba zamiast obsikać wolała bym inaczej sie zemścić...choć to samonakręcająca się spirala nienawiści ...no trudne to bardzo!!!
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2012, 20:28:40 wysłana przez raq78 »

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 28, 2012, 20:56:06 »
Moim zdaniem żołnierze byli i są zmuszani do takich misji, ja bym w życiu życiem nie ryzykował za polityków  <old>

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 28, 2012, 21:28:40 »
Oni raczej myślą o pieniądzach i lepszym życiu dla siebie i rodziny, a nie o politykach.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 28, 2012, 23:12:17 »
Moim zdaniem żołnierze byli i są zmuszani do takich misji, ja bym w życiu życiem nie ryzykował za polityków  <old>
Mogliby być zmuszani, tylko po co, skoro sami czekają w kolejce, żeby pojechać.  :blank:
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 29, 2012, 02:24:03 »
No to już najlepszy przykład że ludzie siebie nie szanują, prostytuują się za pracę albo narażają życie, a wszystko dla pieniędzy.
Mówcie co chcecie ale dla mnie dno i żałość  <old>