Autor Wątek: Anty ACTA  (Przeczytany 7984 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
Anty ACTA
« dnia: Styczeń 21, 2012, 22:29:15 »
STOP ACTA nie chcemy cenzurowanego neta podpisz petycje ;)
http://www.avaaz.org/en/save_the_internet_action_center_b/?slideshow

"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Odp: Anty ACTA
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 21, 2012, 23:08:16 »
Podpisana ;)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 21, 2012, 23:11:40 »
Nie wiem o co chodzi, ale podpisałem.

Offline Knife

• Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 21, 2012, 23:12:35 »
Ja również. ;)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 21, 2012, 23:14:30 »
też podpisałam <shy>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline freak

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 21, 2012, 23:41:16 »
Zrobione.
It's all a game, avoiding failure, when true colors will bleed
All in the name of misbehavior...

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 22, 2012, 07:56:12 »
Nie wiem o co chodzi, ale podpisałem.
Te, prawnik - Takiś mądry we wszystkim, finansach, lekach, przepisach, itd., ale podpisałeś coś, w którym nie wiesz o co chodzi i jeszcze się chwalisz. ; )
Ja też nie wiem dokładnie i nie podpisałem. : )

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:18:08 »
Я тоже подписал <hm>
Jakby tak to wprowadzili, to by było coś gorszego, niż stan wojenny <splash>
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2012, 10:19:49 wysłana przez Szop_artuR »
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline grotek

• Profesor
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 22, 2012, 10:54:50 »
Jak ktos nie wie o co chodzi to polecam zobaczyć załączony obrazek,wprowadzenie tego aktu prawnego oznacza dla nas koniec internetu w formie jakiej go znamy.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 22, 2012, 11:39:20 »
Jeśli idzie o "własność intelektualną" i tego typu bzdety to mam tutaj w zasadzie "komunistyczno-pro pirackie" poglądy ;D Dla mnie to powinno egzystować w bardzo okrojonej formie  <szok>

wprowadzenie tego aktu prawnego oznacza dla nas koniec internetu w formie jakiej go znamy.
Nie bardzo w to wierze. To jest jak ewolucja ... albo raczej wyścig zbrojeń  ;D
1. Zawsze będą istniały kraiki które tego nie ratyfikują ... ja już sobie wyobrażam masowe korzystanie z przeglądarek z "wbudowanym" proxy,  egzotyczne domeny, alternatywne wyszukiwarki i wykorzystywanie jakichś kuriozalnych furtek w przepisach (nie zapominajmy o systemie prawnym hameryki i precedensach chociażby).
2. Za piractwem też stoi jakieś lobby  <glupek2> Pośrednio zarabia na tym bardzo wiele podmiotów ... od pseudo-monopolistów typu Google przez inwestorów "papierkowych",reklamodawców, reklamo biorców ... aż po dostawców internetu  <glupek2>
3. Wszystkich nie da się zamknąć. Organa ściągania (szczególnie w takich bandyckich krajach jak nasz, gdzie rodowodem sięgają poprzedniego ustroju) co prawda uwielbiają karać "dla przykładu", ale zawsze można skrzyknąć akcję pt. "wszyscy  jesteśmy piratami" czy cos w tym stylu.
4. I najważniejsze - na piractwo (i wszelkie naginanie "własności intelektualnej") jest olbrzymi popyt ... i będzie jeszcze większy.

Offline grotek

• Profesor
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 22, 2012, 11:58:11 »
Niby będzie to ewolucja ale z 2 strony korzystanie z internetu na długi czas będzie utrudnione i to znacznie,inna sprawa to cała treść w necie będzie kontrolowana :P Zamykać nie będą bo nie ma gdzie ale rząd będzie klepał kasę na konfiskatach sprzętu i karach pieniężnych ... będziemy mieli coś w stylu komuny internetu,sąsiad będzie na sąsiada donosić. Jeszcze ina sprawa dla władz nie ma pojęcia że się nie da :P Dla przykładu aresztowali właściciela Megaupload i skonfiskowano kilku miliardowy majątek, wszystkie miedia fire rapidshare poleci w następnej kolejności,ciekawi mnie co zrobią z YouTube i tym podobnym.
Jak sie komuś chce to można poczytać cały ten akt prawny w necie,jest on pogmatwany ale wniosek dość prosty piractwo to tylko przykrywka chwyt marketingowy bardziej chodzi tu o kontrole nad internetem a co za tym idzie tym co ludzie robią.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2012, 13:37:04 »
Możliwe, że masz rację z ta delikatną teorią spiskową dotycząca kontroli, z wydaje się to co prawda trochę naciągane, ale nie na tyle żeby było całkiem niewiarygodne.

Tak sobie jednak myślę, że dzięki takim "genialnym" posunięciom  w ostatecznym rozrachunku organa państwowe na całym świecie, mogą utracić znaczną cześć kontroli jaką dziś posiadają. Wypowiadając wojnę piractwu (już abstrahując nawet od tego czy nie ma w podtekście kontroli) zmuszają ludzi do większego kombinowania  <ptak> Naturalną koleją rzeczy wydaje się masowe schodzenie "w podziemie", rozwój wynalazków utrudniających identyfikację w sieci. Efektem ubocznym może być znaczne utrudnienie ściągania nie tylko "piratów" ale i prawdziwych przestępców w necie.
Jeszcze ina sprawa dla władz nie ma pojęcia że się nie da
Niby prawda. Tyle, że pomimo psucia się demokracji od środka, rozwoju politycznej poprawności etc. cała "zachodnia cywilizacja" opiera się mimo wszystko, na pewnych wolnościowych fundamentach. Opór przeciwko wdrażaniu nawet miękkiego zamordyzmu jest jednak spory.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2012, 18:17:33 »
Jakie jest prawdopodobieństwo, że Polska to podpisze? ;>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline grotek

• Profesor
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:18:36 »
Z tą teorią spiskową to nie mój pomysł a akurat bardzo wielu internautów na który ja przychylnie patrze,to ze net będzie kontrolowany wynika tez z samego aktu prawnego jakim jest ACTA... choć faktycznie co z tego będzie nie wiadomo.
A czy Polska to podpisze,to takie moje zdanie mamy 50 na 50 a dlaczego ?? na tak bo rząd ma w tym interes 2 narzucają nam to inne państwa i organizacje,na NIE znowu przemawia to ze wiąże się to z ogromnym niezadowoleniem społeczeństwa a piractwo w takiej formie jak było kiedyś zwiększy sie wielokrotnie ( zamiast pobierać coś kupisz płytę w bramie za 5 zł :P ) Dojdzie też do teoretycznie największej wojny ( wirtualnej bo wirtualnej ale jednak ) licząc same petycje ( na chwile obecną ) +/- 2 miliardy internautów kontra władze,więc moze byc ostro.
Czyli 50 % na to ze władze PL to podpiszą choć to tylko moje przemyślenia jeden powie ze podpiszą na 100 % inny ze nie.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 22, 2012, 22:35:55 »
Społeczeństwo jednoznacznie nie chce, by rząd to podpisał, czyli na jakieś 90% tego nie podpiszą.