Autor Wątek: Patrzeć ludziom w oczy  (Przeczytany 29050 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Patrzeć ludziom w oczy
« dnia: Październik 04, 2009, 12:03:23 »
Jak zachowujecie się rozmawiając z ludźmi?
Umiecie im patrzeć ludziom w oczy? Czy też może Wasz wzrok ucieka hen daleko?

Ja oczywiście jak przystało na fobika to drugą odpowiedź wybieram ;D. Peszy mnie patrzenie ludziom w oczy ale staram się z tym walczyć i porobiłam już duże postępy ;). Mój wzrok nie ucieka już tak jak kiedyś ;).
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Samek

• V.I.P
Odp: Patrzeć ludziom w oczy
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 04, 2009, 18:23:52 »
Albo, że to co mówi jest nieszczere.
Zawsze jak rozmawiam z drugi, człowiekiem, patrzę mu prosto w oczy choć zdarza się, że otrzymam trudne pytanie od rozmówcy i wtedy uciekam wzrokiem aby wybrnąć dyplomatyczną odpowiedzią  :P
Ludzi , którzy podczas rozmowy nie patrzą mi w oczy odbieram jako bardzo nieśmiałych albo nieszczerych i krętaczy. Ale to już da się wyczuć w czasie dłuższej pogawędki :)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 04, 2009, 19:18:07 »
Niestety ta druga odpowiedź boję się patrzeć ludziom w oczy choć czasem uda mi się to zrobić. Łatwiej mi jest gdy kogoś znam.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Pan_S

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2009, 19:10:54 »
Ja staram się patrzeć ludziom w oczy cały czas, gdy z nimi rozmawiam. Niestety nie zawsze mi się to udaje. Zazwyczaj spoglądam krótko w oczy, potem gdzie indziej i po chwili znów.

Offline MirrorBall Man

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2009, 08:57:40 »
Nie potrafię patrzeć ludziom w oczy, bo mam takie dziwne wrażenie, że zaraz mnie tymi oczami spalą. ::) Chociaż czasem staram się patrzeć w oczy rozmówcy, ale wytrzymuję tylko przez parę sekund, a potem znowu spuszczam wzrok. Tak samo na ulicy, jak ktoś idzie i patrzy mi w oczy od razu spuszczam wzrok.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2009, 16:53:24 »
Mnie też się zdarzyło, że ktoś na ulicy mijając mnie wlepił we mnie wzrok. Wtedy najczęsciej automatycznie mówię "Dzień Dobry" ,albo się uśmiecham do tej osoby :D
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 01, 2009, 21:20:52 »
Dobre hihi, dzien dobry:D:D:D

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 02, 2009, 14:17:46 »
Ano ja mam trochę inaczej. Ja uwielbiam patrzeć ludziom w oczy kiedy ich słucham, natomiast czasem uciekam wzrokiem, gdy coś mówię. Podobno to charakterystyczne dla introwertyków. Ale tak ogólnie to lubie patrzeć ludziom w oczy, szczególnie kobietom :P Bo tu już nie chodzi o to, że ja patrze komuś w oczy, tylko, że ten ktoś równocześnie patrzy mi, przez co czuje się zauważony :)

Z drugiej strony muszę przyznać, że czasem lęk jest tak silny(szczególnie jeżeli to ja muszę do kogoś się odezwać w jakiejś trudnej sprawie), że nie potrafię komuś spojrzeć w oczy, a nawet czasem głos mi się trzęsie, ale to rzadko się zdarza. Generalnie kontakt wzrokowy raczej zwiększa moją pewność siebie ;)

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 04, 2009, 19:07:15 »
Kurcze ja mam tak samo. Patrzę w oczy i to daje mi pewność siebie:D

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 04, 2009, 19:35:30 »
Cytat: Różowa dziewczynka
Patrzę w oczy i to daje mi pewność siebie

Możemy kiedyś poćwiczyć razem  :P

Offline brat

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 09, 2009, 22:31:04 »
Gdy wiem co chcę powiedziec i nie kłamie to patrzę w oczy, ale gdy moja wypowiedź nie ma w sobie ani krzty prawdy, lub rozmawiam z tą osobą "na siłę" trudno jest mi patrzec jej w oczy.

Offline Outsiderka

• Nic nie warte przekleństwo..
  • Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Piekło
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2009, 20:44:29 »
Ja generalnie uciekam wzrokiem, bo wydaje mi się, że jak na kogoś patrzę to ten jeszcze bardziej zwraca na mnie uwagę. Ogólnie lubię zasłaniać twarz i nie lubię jak mi się ktoś przygląda.Eh,jakie to poplątane  :)
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 01, 2010, 08:57:01 »
Ostatnio nauczyłam się sprawiać wrażenie, że patrzę ludziom w oczy <shy>. Polega to na tym, że patrzę na czoło, mniej więcej w ten punkt pomiędzy oczy. Rozmówca myśli, że patrzę mu w oczy a ja unikam najbardziej stresującego mnie elementu czyli patrzenia bezpośrednio w oczy.
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 01, 2010, 12:46:44 »
<hahaha>

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 01, 2010, 13:11:49 »