Autor Wątek: Koleje  (Przeczytany 4169 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Koleje
« dnia: Marzec 04, 2012, 10:19:46 »
Słyszałam kiedyś, że koleje są najbezpieczniejszym środkiem transportu. Otóż chyba jednak nie  ;>

Mamy kolejną katastrofę. I znowu na Śląsku <hm>
http://pl.wikipedia.org/wiki/Katastrofa_kolejowa_pod_Szczekocinami
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Odp: Koleje
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 04, 2012, 12:31:48 »
Są bezpieczne ale nie w Polsce przy tym bajzlu jaki tam mają. Ale w sumie w bogatszych krajach też się katastrofy zdarzają.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Szop

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 04, 2012, 13:22:40 »
Hehe, a ja od kilku lat bardzo często jeżdżę naszymi polskimi pociągami ;D Ludzie się boją samolotu, a tu proszę <hm>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 04, 2012, 13:35:52 »
Ej, ale nie dajmy się zwariować, to że doszło do jednej poważnej katastrofy od kilkudziesięciu lat to naprawdę nie świadczy, że to niebezpieczny środek transportu. Pomyślcie se ile osób ginie każdego roku na drogach.

Z drugiej strony niepokojące jest to, że władze od lat zaniedbują koleje. Trudno jednak mi ocenić czy to miało wpływ na tę katastrofę.

Offline edit

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 04, 2012, 13:49:01 »
Ja nie wpadałabym w panikę...z tego co mi wiadomo ostatni taki poważny wypadek był 20 lat temu..wiec to świadczy , ze jednak koleje to bezpieczny transport..............................pociągi sunęły na siebie z prędkością ponad 100km/h ...przyznam szczerze, że "obstawialam" większa ilość osób śmiertelnych .....
P.S. ale dla bezpieczeństwa moi drodzy, jak już podróżujecie koleją ....wsiadajcie do ostatnich wagonów!!!

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 04, 2012, 13:49:30 »
Ej, ale nie dajmy się zwariować, to że doszło do jednej poważnej katastrofy od kilkudziesięciu lat

W roku 2011 doszło do trzech poważnych katastrof kolejowych, w których łącznie zginęło 10 osób a ponad 100 zostało poszkodowanych.
No i fakt nikt z tego nie wyciągnął żadnych wniosków.

Hehe, a ja od kilku lat bardzo często jeżdżę naszymi polskimi pociągami ;D Ludzie się boją samolotu, a tu proszę <hm>

Ja też kocham jeździć pociągami i będę nadal nimi jeździć <lovely>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 04, 2012, 13:59:10 »
Z koleją zbliżamy się chyba powoli do standardu Ameryki Łacińskiej :D , ale zgadzam się z jeLonem i edit - mimo wszystko jest to jeden z bezpieczniejszych środków transportu. W zeszłym roku w wypadkach drogowych było ponad 4000 ofiar śmiertelnych !  <glupek2> (co daje średnia około 11 ofiar dziennie  <szok>). Oczywiście różnie by to można było zestawiać i na rożne sposoby porównywać, ale jak by na to nie spojrzeć wychodzi na to, że wsiadając w samochód nasze szanse na przeżycie w zestawieniu z pociągiem są kilkaset, do kilka tysięcy razy mniejsze  <ptak>

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 04, 2012, 14:00:29 »
P.S. ale dla bezpieczeństwa moi drodzy, jak już podróżujecie koleją ....wsiadajcie do ostatnich wagonów!!!

A jak walnie drugi pociąg od tyłu ;) Jak masz zginąc to zginiesz takie moje zdanie :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Szop

• Moderator Globalny
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 04, 2012, 14:19:18 »

A jak walnie drugi pociąg od tyłu ;) Jak masz zginąc to zginiesz takie moje zdanie :)

To wsiadajcie do środkowych -bocznego zderzenia chyba nie będzie ;D

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 04, 2012, 15:07:03 »
Tył generalnie jest bezpieczniejszy, bo przecież uderzenie jednego pociągu w tył drugiego to nie to samo co czołówka.

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 04, 2012, 15:08:06 »
To wsiadajcie do środkowych -bocznego zderzenia chyba nie będzie ;D
Taa.. szczególnie jak wykupię miejscówkę, to będę mógł wybierać sobie wagon.

Najbezpieczniejsze są samoloty, ale tam jak coś pójdzie nie tak, to najczęściej nikt nie wychodzi z tego cało.

Powracając do wydarzeń, to tragedia straszna. Zginęli ludzie tacy jak my. Każdy mógł być na ich miejscu.. :-X Współczucie dla rodzin, a także dla tych, którzy zostali ciężej ranni i ich bliskich.

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 04, 2012, 15:25:41 »

Trochę jednak śmieszy mnie ta kolejna już "żałoba narodowa"  <ptak> Niemal każdego weekendu na drogach ginie więcej osób. <ei29nuda> Wiem ! Profilaktycznie powinniśmy wprowadzić żałobę od 1 stycznia do 31 grudnia   <hahaha>

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 04, 2012, 17:36:30 »
Jechałam kiedyś pociągiem, który przejechał człowieka <suspicious> nie było to zbyt przyjemne :P
Kilka lat później była przygoda z pociągiem, który został podpalony przez wandali w środku nocy i w szczerym polu :P

Ale i tak kocham jeździć pociągami <lovely> szkoda, że u mnie już nie jeżdżą <smutek> podobno się nie opłaca więc rozebrali dworce a tory niszczeją...

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 04, 2012, 17:45:26 »
myślę, że to wszystko przez zaniedbania naszych władz. pkp już od dawna jest na dnie, a szkoda!
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

chwila

• Gość
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 04, 2012, 19:17:04 »
Czy koleje są niebezpieczne?
Chyba tak, bo w żadnym innym dalekobieżnym przewoźniku nie ma tak wysokiego prawdopodobieństwa, że ktoś cie okradnie, czy dokona rozboju (zwłaszcza nocą).