Autor Wątek: Polacy masowo przeżywają kryzys. Szpitale psychiatryczne pękają w szwach...  (Przeczytany 7416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline raq78

• Zaawansowany użytkownik
Co sądzicie o tych danych :

cytat:

"Skąd to masowe załamanie nerwowe?

Stres, ciągły pośpiech i niezdrowe jedzenie to czynniki, które szkodzą nie tylko naszemu zdrowiu fizycznemu, lecz także psychice. Świadczy o tym drastycznie wysoka w ostatnich latach liczba osób odwiedzających kliniki psychiatryczne. Jest ich prawie o 130 procent więcej niż jeszcze 20 lat temu! – informuje onet.pl.
Według najnowszych danych Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, kondycja psychiczna mieszkańców naszego kraju uległa znacznemu pogorszeniu. Jesteśmy przemęczeni i wyczerpani pracą. Coraz częściej popadamy w głębokie depresje, nie umiemy panować nad własnymi emocjami.
Skąd to masowe załamanie nerwowe? Winą za taki stan rzeczy wielu naszych rodaków obarcza sytuację panującą w Polsce. Towarzyszy nam ciągły lęk przed utrata pracy, a jeżeli nawet już ją posiadamy, to zwykle nie możemy liczyć na godziwe wynagrodzenie. Problemy ze zdrowiem psychicznym wielu Polaków łączy również z kryzysem współczesnej rodziny, biedą oraz uzależnieniem od alkoholu czy narkotyków.
Wydaje się, że duże znaczenie ma tutaj również dzisiejszy model życia. Większość dnia spędzamy samotnie, ślęcząc przed ekranem komputera i telewizora. Brakuje nam ruchu, fizycznych zajęć i przede wszystkim prawdziwych kontaktów międzyludzkich, które mogłyby nieco zniwelować towarzyszące nam ciągle napięcie."

Dopóki nie uczynisz nieświadomego-świadomym,to ono będzie kierowało twoim życiem.....

To co negatywne w pozytywne się obraca,a sens gdzieś po drodze gubi się zatraca...by odkryć nowe.....

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
Nic dziwnego a takie moje zdania ze poczekajmy z 2 lata będzie z 5 x gorzej.
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"
"Jesteśmy Fobicy. Jesteśmy Legionem. Nie przebaczamy. Nie zapominamy. Spodziewajcie się nas"

Offline Lon

• V.I.P
No raz, że życie bardziej nerwowe a dwa, że za komuny to człowiek był sowiecki i wszystko musiał przetrwać - nikt się nie pytał czy masz fobie, sraczkę, czy depresje.

Offline raq78

Lon  :D :D ;) czyli uważasz,że za komuny były "silniejsze jednostki"społeczne?Wydaje mi się,że zmieniła się ogólna świadomość zbiorowa ludzi,w dzisiejszych czasach człowiek jest zdominowany przez media.....z tąd też rodzą się różnego rodzaju kompleksy,które utrudniaja życie...
Kiedys pusto na polkach,wszyscy biedowali ,stali w kolejkach caly dzien po kostke solonego masla.Teraz dobrobyt,sklepy pękają w szwach od produktów,a ludzie nerwowi bo z praca krucho i kasa......
Czuje też,że wczesniej byl nacisk na MIEĆ.....dzisiaj jest bardziej nacisk na BYĆ....
W latach komuny człek,nie mial czasu myslec nad swoja egzystencja......trzeba bylo kombinowac,praca byla,fabryki i huty tetnily życiem,kto chcial pracowal.Kupowal malego fiata,rogówke do mieszkania,meble i czul sie na poziomie :)....spolecznych wygód.Cieszyl sie jak dorwal lepsza kielbase krakowska,za która mógł zalatwic sobie w urzedzie różne rzeczy.....(jak w "Misiu":)
Teraz mamy wszystko.....a chorujemy ,popadamy w nerwice,depresje,fobie......a wszystko jest w sklepach.Teraz zastanawiamy sie,czy te wszystkie zdobycze cywilizacyjne sa w stanie zadowolic nas...bo jakos nie czujemy satysfakcji z posiadania ich.....Czujemy niedosyt,ale nie materialny.....:)
Choć pewnie,nie każdy zgodzi się z tym....
Dla każdego coś innego ......jest powodem do szczescia :)
Nie ma co tez uogólniać,jednak można dociekać i debatować nad CZYNNIKAMI kształtującymi NAS,w ewolucji.....:)

« Ostatnia zmiana: Marzec 08, 2012, 12:45:04 wysłana przez raq78 »
Dopóki nie uczynisz nieświadomego-świadomym,to ono będzie kierowało twoim życiem.....

To co negatywne w pozytywne się obraca,a sens gdzieś po drodze gubi się zatraca...by odkryć nowe.....

Offline Lon

• V.I.P
Po pierwsze to nie jestem Nika :P A po drugie, to chodziło mi bardziej o to, że za komuny te wszystkie problemy nie były tak nagłośnione, a nie że nie było ich wcale. Państwo i opinia publiczna nie zajmowały się słabościami jednostek. Kto przetrwał ten przetrwał, a kto nie potrafił to się zapił na śmierć albo walnął samobója.

Offline raq78

i już  ;)hehe,macie avki jakies podobne z Niką no  :P <przytul>

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
Zabijmy się wszyscy od razu!  <panik>

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
Jestem za  <nihil> 

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Za komuny to sie kazdy cieszyl bo mial zapewnione podstawowe potrzeby, realizacje zawodowa, itd. Kazdy Wam powie kto zyl za komuny ze w Polsce bylo lepiej a to co jest teraz to chanba. Takie pranie mozgu w tv ze liberalizm jest super a w praktyce "radz sobie albo gin". W Rosji i na Ukrainie zlodzieji sie wiesza jak Tymoszenko co chiala kase ukrasc i uciec, a w Polsce?
Takiego ponizenia nasz narod nie zaznal jeszcze nigdy jak teraz,  <old> socjal dla wszystkich bezrobotnych na caly okres bezrobocia albo wojna

Offline hobik

• Ekspert
Moim zdaniem jest kilka powodów:
- jest większa świadomość społeczna,
- skutki uboczne leków są zdecydowanie mniejsze, więc łatwiej się zdecydować,
- pęd życia, niepewność jutra,
- obecnie zdecydowanie łatwiej znaleźć informacje na temat otrzymania pomocy.
Za komuny to sie kazdy cieszyl bo mial zapewnione podstawowe potrzeby, realizacje zawodowa, itd
Wszyscy byli tak szczęśliwi, że z radości obalili system :D
Kazdy Wam powie kto zyl za komuny ze w Polsce bylo lepiej a to co jest teraz to chanba.
Thomas2 byłbyś w stanie poświecić wszystkie przywileje, ktorych byś nie miał za komuny? Patrzysz na cały okres PRL jak na sielenkę, czy jednak dostrzegasz mordy polityczne, zsyłki, upodlenie godności człowieka przez nakłanianie go do donosicielstwa, rozumiem że jestes osobą wierzącą więc jak skomentujesz role Kościoła w upadku komunizmu?
Takie pranie mozgu w tv ze liberalizm jest super a w praktyce "radz sobie albo gin"
Tu się zgodzę w 100% :)
W Rosji i na Ukrainie zlodzieji sie wiesza jak Tymoszenko co chiala kase ukrasc i uciec, a w Polsce?
Skoro tam jest tak dobrze, to dlaczego Ukraińcy przyjeżdżają do Polski pracować? Co do Tymoszenko to tak samo jak jej uwiezienie tak i domaganie sie przez zachód jej uwolnienia to tylko polityka. Nie wiele ma to wspólnego ze sprawiedliwością.
Takiego ponizenia nasz narod nie zaznal jeszcze nigdy jak teraz
Biorąc pod uwagę okresy zaborów, germanizacji, rusyfikacji itp. itd. mocno dyskusyjna sprawa.
socjal dla wszystkich bezrobotnych na caly okres bezrobocia albo wojna
Kogo z kim?!

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
Za komuny bylo nie matura lecz chec szczera zrobi z ciebie oficera
Teraz mozesz i loda zrobic a oficerem nie bedziesz, bo wszystko jest po znajomosci

W kapitalizmie jakby dac socjal dla wszystkich bezrobotnych w calym okresie bezrobocia tez by bylo dobrze

Tu nie os sytem chodzi a o polityke zarzadzania, niestety tak ona wyglada ze teraz jestesmy smieciami a Antyslawizm jest powszechny w kazdym kraju, z narodowoscia jaka mamy mozesz tylko kible sprzatac za granica, nosic piasek we wiadrze itp. i to z laska jeszcze a w dodatku masz robic wiecej jak inni i jeszcze sie z ciebie smieja a jak pyskniesz lecisz

Za komuny tego nie bylo zeby sie czuc jak zestresowany smiec, a swoja droga ze zrobili tyak zeby zarcia braklo w sklepach no to byly strajki, miala byc wolnosc, pelne pulki i dobrobyt, a jest niewolnictwo a w internecie pelno ogloszen w stylu "zatrudnie sie jako niewolniczka/niewolnik seksualny na kontrakt" wszystko co ludzie maja jest na kredyt, jak nie ma socjalu i pracy ludzie sie wieszaja.
Jak ja stane w sytuacji bez wyjscia to ci co mi ja zrobili tez beda bez wyjscia  <old>
Mozna bylo zrobic ustawe antyprzeludnieniowa a nie teraz kazac mi zyc w syfie na skraju podstaw, a juz nie wspomne o krajach gdzie ich nie ma, a sa to wszystkie kraje slowianskie obecnie, hiszpania, portugalia, grecja ludzie doktorzy, magistrzy tam po smietnikach chodza, ja bym wtedy kupil bron i amunicje i pozapier%$#@ tych skur^%$# ile by wlazlo

Ludzi z rzadem Hobik wojna, wpasc i wymusic na gnojach zeby bylo normalnie, niezmieniac wladzy ani systemu zmienic polityke, zrobic gospodarke zapasami na +20% do liczby populacji a liczbe populacji kontrolowac ustawowo, i w tv wszem i wobec glosic ze jak urosnie ponad limi to bedzie bieda
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 16:05:13 wysłana przez Thomas2 »

Offline hobik

• Ekspert
W kapitalizmie jakby dac socjal dla wszystkich bezrobotnych w calym okresie bezrobocia tez by bylo dobrze
A kto by za ten socjal płacił?
Za komuny tego nie bylo zeby sie czuc jak zestresowany smiec, a swoja droga ze zrobili tyak zeby zarcia braklo w sklepach no to byly strajki
Półki były puste chyba właśnie z powodu braku kasy i złej polityki zarządzania. Wskaż kraj w którym jest komunizm i jest lepiej? Jakoś do Korei Północnej, Chin czy na Kubę ludzie masowo nie emigrują, obserwuje się raczej kierunek odwrotny.
Mozna bylo zrobic ustawe antyprzeludnieniowa a nie teraz kazac mi zyc w syfie na skraju podstaw, a juz nie wspomne o krajach gdzie ich nie ma, a sa to wszystkie kraje slowianskie obecnie, hiszpania, portugalia, grecja ludzie doktorzy, magistrzy tam po smietnikach chodza.
Sytuacja w Grecji jest efektem jest właśnie nadmiernego socjalu, wynagrodzenia płac w budżetówce ponad możliwość budżetu. Sytuacja w Polsce i krajach ościennych jest efektem właśnie komunizmu i zastoju trwającego dziesieciolecia.
Nie oszukujmy nie ma dobrych wujków i pomoc UE dla Polski też nie jest bezinteresowna, każdy kraj dba o własne o interesy.
Mozna bylo zrobic ustawe antyprzeludnieniowa
Moim zdaniem problem jest wręcz odwrotny, ktoś musi zarabiać na emerytury starej Europy i stąd otwarcie na nowe kraje UE i powolna zmiana Europy w Euroarabie, co na dłuższą metę tez pozytywnego skutku Europejczykom raczej nie przyniesie.
Jak ja stane w sytuacji bez wyjscia to ci co mi ja zrobili tez beda bez wyjscia  <old>
ja bym wtedy kupil bron i amunicje i pozapier%$#@ tych skur^%$# ile by wlazlo
Masz na myśli frakcje polityczną, narodowość, konkretnych ludzi?

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
Hobik rzad bierze surowce z ziemi za darmo, np. metale robia ci tarke do warzyw mszynowo, a na koniec sprzedaja za 28zl.
I tak jest od wiekow, Rockefeler jak sie dorobil? Rzadzil, arzadza sami swoi, znajomi i rodzina.
Wiec nie wazne jaki jest system, bo i tak zawsze jest centralnie planowany, pytanie kto planuje, jak i komu. Za co ty chcesz mi Hobik placic za marchewke z ziemi, wapno z gor na cement, czy herbate z plantacji, liczy sie tylko liczba dubr i mozliwosci jej wytwarzania wzgledem liczby ludnosci a nie jakies papiery do du....
Jak bym mial sklep i odmowil przyjecia papieru do du.. zwanego pioeniadzem to co?
Pozatym Hobik nie obwiniaj Grecji ze dbala o ludzi i dbac powinna. Wszystkie firmy sa wlasnoscia prywatna ale politykow, to nie wina Grekow ze nie maja pracy, zal mi naprawde ludzi ktorzy sami sobie wieszaja pentle na szyje mowiac jakies farmazony ze socjal zniszczyl Grecje, Grecje zniszczyla polityka ktora jest skierowana przeciwko czlowiekowi. Mnie tlumaczenia typu Rada polityki Pienieznej sprzedaje rezerwy walutowe wykupujac zlotowke przez co zlotowka sie umacnia nie interesuja bo jak Polska kupuje zlotowke to ktos kupuje inna walute wiec czemu ona sie nie umacnia?
Stek politycznych bzdur tez i twierdzen, kapitalizm sie sam nie wymyslil kapitalizm wymyslili ludzie, a jak ktos zgotowal np. Polakom los bez pracy i zasilkow to ja pier.... takich myslicieli.
Nie chce mis ie klucic bo to bez sensu, prawda jest taka ze np. w Polsce ludzie sa dupienie a jeszcze sami mowia ze ciac i oszczedzac trzeba, ze socjal tylko nierobow wspiera, ktorzy nie chca pojsc do pracy.

Otorz ja jestem w irlandii, skonczylem studia w Wyzszej Szkole Handlowej w Cork a pracy nie mam, zlozylem kolo 1000 CV, ale mam socjal w calym okresie bezrobocia, wyjechac nie moge bo trzeba miec 300.000 euro zeby wyjechac za granice na VISE, wiec jestem w pulapce i teraz jak mi zabiora podstawy to co mam robic? Przejmowac sie farmazonami o jakichs deficytach czy pyper... paru w lepetyne zeby sie opamietali?
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 17:18:23 wysłana przez Thomas2 »

chwila

• Gość
ZA REWOLUCJĘ!!! OLE!!!

, wyjechac nie moge bo trzeba miec 300.000 euro zeby wyjechac za granice na VISE

Na jaką VISE i dokąd?
Czy też wiąże Cię jakaś lojalka z powodu tamtej szkoły czy z innego powodu?

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
Zangielszczenie od polskiego slowa wiza, np. do australii bo tam teraz jest praca dla kazdego a w Irlandii nie ma dla nikogo, oprucz po znajomosciach
I to wlasnie powoduje ze ludzie sie zalamuja nerwowo, brak perspektyw i aklternatywy na zycie
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2012, 18:10:24 wysłana przez Thomas2 »