Autor Wątek: Przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa - tDCS  (Przeczytany 4353 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa - tDCS
« dnia: Marzec 16, 2012, 21:24:41 »
Już od jakiegoś czasu wiadomo, że odpowiednio zaaplikowane delikatne elektrowstrząsy (tak zwana przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa; tDCS) są w stanie poprawić możliwości naszego umysłu. Teraz technologia ta trafia pod przysłowiowe strzechy – już za 99 dolarów.

Cały sekret stojący za tDCS jest bardzo prosty – prąd o napięciu 9v podłączony za pomocą elektrod do naszej głowy może nawet podwoić tempo uczenia się i ogólne możliwości naszego mózgu. Jest to naukowym faktem potwierdzonym w kilku niezależnych badaniach.
.....
więcej tutaj : http://www.geekweek.pl/zwieksz-moc-swojego-umyslu-pradem-teraz-za-99/355539/
Próbował już ktoś z Was tego ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Przezczaszkowa stymulacja stałoprądowa - tDCS
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 16, 2012, 22:07:11 »
Nie, ale muszę przyznać, że mi się to podoba :D

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 16, 2012, 22:40:22 »
To te same elektrowstrząsy co w przypadku depresji stosowane w przeszłości ?

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 16, 2012, 22:52:58 »
Na to wygląda że tak tylko że małym prądem i w odpowiednie obszary mózgu.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 16, 2012, 23:56:12 »
 Tutaj od 5 strony jest coś  na ten temat. Autor wskazuje na 2 wątpliwości - prąd jest bardzo słaby, a to co dociera do mózgu ma znacznie mniejsze natężenie od tego "naturalnego". Druga kwestia - mało badań, niewielkie próby (za to sporo wtórnych publikacji). Zabawka ciekawa, ale stosunkowo nowa. Wygląda obiecująco, ale co z tego wyjdzie trudno ocenić. Możliwe że metoda okaże się faktycznie ciekawą alternatywą choćby dla ssri, z drugiej strony nie wiadomo czy nie wyjdzie z tego coś a la "efekt Mozarta" (ktoś gdzieś kiedyś zrobił lipne badania, potem wyniki zaczęto cytować, potem cytowano cytowane i tak mit żył sobie swoim życiem ładnych kilkanaście lat ... do czasu, aż w końcu ktoś zrobił porządne badania, które efektów nie potwierdziły  ;D).

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 15, 2012, 02:13:42 »
W moim odczuciu to prad powoduje napiecie miesni, wlasnie ta "bardzo skomplikowana" wlasciwosc powoduje ze jest uzywany jako element rozrusznikow.
W tym przypadku powodujemy wlasnie napiecie miesni delikatne za pomoca aparatu pradotworczego, wiec jakies minimalne ryzyko dla rytmu serca istnieje.
Sa dzisiaj zabawki ktore kopia pradem.
Elektrostymulacje muzgu byly uzywane kiedys w przypadku pacjentow agresywnych, tak samo lobotomia, woleli zrobic roslinke niz ryzykowac zycie i sie meczyc w szpitalach, czesc zdrowych osob z powodow pzresladowan politycznych tez miala okazje sprubowac tych zabiegow. Dzisiaj to sie robi chemicznie, glupie jasie i spokuj. pozniej pacjentom szpitali psychiatrycznych wypadaja zeby, niszczeja paznokcie i wlosy, traca pamiec. Ale sa spokojni xD
Jak dla mnie szatanskie metody. Aczkolwiek zycie jest najwazniejsze w tym personelu, to jakos dzialac trzeba.

Ze to ma niewielkie napiecie to dla mnie taka zabawka, mowiaz e co cie nie zabije to cie naladuje? hahah

Offline MATEUSZ89M

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Dolnyśląsk
    • Eteryt
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2017, 19:23:29 »
Mam pytanie. Cierpię z powodu depresji. Ostatnio  byłem na badaniu Echokardiografi gdzie lekarz stwierdził, że średnica mojej aorty wynosi 34mm. Mówił, żeby kontrolować ciśnienie i żeby zjawić się jakby coś się działo. Doczytałem się, że górna granica średnicy aorty to 30mm dalej kwalifikuje się to jako tętniak. I tu moje pytanie czy zabieg TDCs  dyskwalifikuje do użycia przy tętniaku aorty? Bezwzględnie ? Może ktoś miał podobne doświadczenie przy tętniaku i konsultował się z lekarzem niekoniecznie z TDCs a innym metodami wspomagającymi stany depresyjne jak masaż,  akupunktura itp.. Za nie długo udam się ponownie do lekarza aby o wszystko się dopytać ale ktoś może coś wie.

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2017, 20:56:51 »
Zjawić sie jakby sie coś działo? Co np? Pęknięcie tętniaka? To nie wskazał dalszej drogi leczenia tego?
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline MATEUSZ89M

• Eteryt
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 14, 2017, 22:25:23 »
No właśnie nic nie powiedział co robić nic konkretnego przez co sam nie wiem co mi wolno. Sam mi nie powiedział, że to tętniak tylko, że aortę mam jak u 70 latka ale nie powiedział dokładnie w jakim odcinku tylko, że norma to 37mm a ja miałem 34mm. Sam nie wiem co o tym myśleć czy chodzi tu o cześć brzuszną czy piersiową. U mnie to akurat od nikotyny tak porobiło się od pewnego momentu gdy miałem nieprzyjemny stan w którym serce waliło mi jak szalone, pociłem się jak cholera, czy piekło mnie  w okolicy mostka bałem się, że to zawał. Nie pojechałem z tym na pogotowie i od tamtego czasu zostało mi takie uczucie w okolicy serca, lewej strony klatki piersiowej takie uczucie jakby mnie coś od środku ugniatało i przechodziła jakby to napisać taka fala prądów. Byłem u rodzinnego robiłem 2-krotnei EKG, krew wszytko bardzo dobrze u kardiologa echo serca wykazało tylko, że aortę mam w moim wieku dość duża a mam 27 lat a tak zastawki w porządku według lekarza. Biorę Propranolol tak, że ogólnie ciśnienie ma dobre choć puls nieco niższy ale nie przeszkadza mi to zbytnio. W każdym bądź razie zakazał palenia i nic nie wytłumaczył. Może to bardziej na tle nerwowym ale to uczucie nie daje mi spokoju i ta aorta. Dość mnie to dołuje i np. jutro mam iść pograć sobie w lidze w Piłkę Nożną i trochę się boję a z drugiej strony to nie chce mi się prze te nerwy. Kurwi..ca mnie łapie nie miłosiernie. Kilkakrotnie grałem już przy takim stanie nic niby się nie działo ale dalej nie daje mi spokoju.

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 14, 2017, 22:52:32 »
że średnica mojej aorty wynosi 34mm. Mówił, żeby kontrolować ciśnienie i żeby zjawić się jakby coś się działo. Doczytałem się, że górna granica średnicy aorty to 30mm dalej kwalifikuje się to jako tętniak.

że norma to 37mm a ja miałem 34mm.
w ktorym sie pomyliles?
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline MATEUSZ89M

• Eteryt
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 14, 2017, 23:04:03 »
Lekarz mi powiedział, że górnica granica normy średnicy aorty to 37mm. Co do tętniaka to jest to poszerzenie średnicy aorty o 50%. Prawidłowa aorta brzuszna ma średnicę od 15 do 20 mm, tętniakiem aorty nazywamy stan gdy jej średnica przekracza 30mm. Właśnie teraz nie wiem czy chodzi o tą brzuszną a jeśli nie to jaka to jest w innych odcinkach aorty. Gdzieś dotyczyłam się np. że przy opuszku serca powinna być poniżej 37mm. W każdym razie za dużo  pytań w takim wypadku muszę to dokładnie skonsultować z lekarzem, żeby mieć czarno na białym bo tak to ciężko będzie się mi przekonać chyba, że  hm? sam nie wiem co o tym myśleć
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2017, 23:08:58 wysłana przez MATEUSZ89M »

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 15, 2017, 00:11:21 »
no to wyglada ze w normie...  :)

Offline MATEUSZ89M

• Eteryt
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 15, 2017, 00:38:59 »
czy ja wiem to, że coś sobie przeczytałem w Necie i rozumiem to po swojemu nie musi się zgadzać z rzeczywistością bo lekarz np. nie doinformował mnie bo schorzenie nie jest aż tak niebezpieczne jeśli zachowa się podstawy przy takich problemach tzn. cholesterol, ciśnienie a ja mu wiele rzeczy nie mówiłem odnośnie sportu, leków,  masaż i innych kwestii bo skupiony byłem na diagnozie i mocno jestem czy byłem tym przejęty.

Offline JOY OF SATAN

• SZATAN ROKU
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 15, 2017, 00:54:08 »
to dopytaj sie zeby wyjasnic watpliwosci :)