Autor Wątek: Wyglądam jak jakas nienormalna.  (Przeczytany 3122 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosia19915

• Nowy użytkownik
  • *
Wyglądam jak jakas nienormalna.
« dnia: Kwiecień 07, 2012, 14:48:45 »
Cierpię na FS. ( jestem tu nowa). Macie takie wrażenie ,że wiele osób się na Was tak dziwnie patrzy albo czasem śmieje czy komentuje wasze zachowanie? Odnoszę wrażenie ,że ludzie mają mnie za dziwaczkę.  Rodzina mówi mi ,że jestem ładna i fajna , a ja mam ciągle wrażenie , ze nie pasuję do tego świata nikt mnie nie rozumie, każdy kto mnie pozna zaraz się ode mnie odsuwa. Czuję ogromny lęk gdy się z kimś spotykam , nie wiem o czym mam rozmawiać wydaję mi się ,że jestem beznadziejna. Cierpię dodatkowo na depresję nic mnie nie cieszy, nie mam prawdziwych przyjaciół, chciałabym mieć bliską osobę ale wydaję mi się ,że jestem beznadziejna i nikt mnie nie chcę :(( . P.S Przepraszam ,że odbiegłam od tematu.

Mery92

• Gość
Odp: Wyglądam jak jakas nienormalna.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 07, 2012, 16:15:11 »
To co piszesz odczuwa chyba każdy kto jest zarejestrowany na tym forum. Także każdy zrozumie to co napisałaś  :) Nie jesteś sama z tym problemem. Też cierpie na depresje i staram się z niej leczyć. Ludzie na pewno nie śmieją się z ciebie. Też mi się tak zdawało. Jak popatrzysz się na sprawę bardziej realistycznie to zobaczysz, że to są tylko wymysły. Spowodowane to jest niską samooceną. Dodatkowo dobija ciebie deprecha. Mam nadzieje że chodzisz do lekarza, a jeśli nie to jak najprędzej się zapisz na wizytę.
Nie martw się to po pewnym czasie minie i będzie ci się lepiej żyć :)

Powodzenia  :]

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 07, 2012, 16:48:20 »
Ja tam jestem przerobiony przez medytację uważności i zamiast myśleć o sobie, wszystko obserwuje. Czuje się troche jak pies, który ma pustkę w głowie i obserwuje tylko swoje terytorium, czy jacyś obcy się nie zbliżają :D

Offline Zakompleksiony

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 07, 2012, 21:51:16 »
No  a jak ktoś juz sie spojrzy to by się chciało zagryźć bo myśli się że patrzy z nienawiścią bądź złem , lub ma nas za jakiegoś poje*a , lub obgaduje ... a to tylko nasza wyobraźnia ;d
"Ja wolę byc ostatni, zamiast zostać na przedzie,
 przynajmniej nie muszę się wciąż oglądać za siebie." ostr
................................
Ból psychiczny jest najgorszym bólem , nie do opisania i nieporównywalny z bólem fizycznym ...
................................
Jak by ktos był głodny , to tu troche sucharów : http://kwejk.pl/obrazek/1010033/za,dużo,tych,sucharów,;d.html
..........

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2012, 15:42:02 »
Ja tez kiedys na studiach w Pl wygladalem jak nienormalny, patrzac w lustro dziwilem sie wrecz ze nie slysze komentarzy pod swoim adresem, bo naprawde atrzac w lustro wygladalem jak uciekinier ze szpitala z oddzialu zamknietego

iga37

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2012, 16:19:38 »
Niekiedy pacjenci z oddziału zamkniętego lepiej wyglądają od "normalnych" ludzi.
Mój profesor z psychiatrii powiedział : "Wariaci chodzą po ulicach,a ludzie chorzy psychicznie przebywają  na oddziale."
Więc nie ujmuję sobie mówiąc,że jestem wariatką :) I właśnie tak patrzę na siebie..jestem oryginalna..inna niż wszyscy..niekoniecznie gorsza..

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2012, 16:45:59 »
Niech ten Twoj prof. sam skosztuje terapii zamknietej nim komus poleci

Nie dalej jak w Carraig Mor 100m od mojego bylego domu w Cork, lekarze medycyny w specjalnosci psychiatrow leczyli pisarza Johna Hunta. Tak skutecznie ze mu zeby wypadly i organy zaczely gnic, istnialy takrze oskarzenia ze john byl gwalcony. John byl trzymany przymusowo nie mogl opuscic szpitala.

http://en.wikipedia.org/wiki/John_Hunt_(psychiatric_patient)
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2012, 17:05:50 wysłana przez Thomas2 »

Offline Kes

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2012, 17:25:56 »
;(  jakie to okropne...  biedny człowiek:((((

iga37

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2012, 19:57:24 »
Niech ten Twoj prof. sam skosztuje terapii zamknietej nim komus poleci

Ale to miało być pozytywne stwierdzenie. Nie raz słyszy się jak ktoś wyzywa kogoś od wariatów..to zawsze kojarzyło się z psychicznym wypaczeniem..i o to chodziło,że szaleństwo nie zawsze oznacza chorobę.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2012, 19:59:52 »
Znaczy ja to odebralem ze kazdy ma cos pod sufitem z deczko nie tak tylko Ci co biora leki mniej  :D

Ale mi sie odrzu ta historia bulwersujaca przypomniala, jak mozna ludzi traktowac, ale mniejsza o to, nie wszedzie tak przeciez jest

Offline Kamaa

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 08, 2012, 18:00:52 »
Czasem mam podobne odczucia jak Wy. MOja psycholog mówi, że bardzo wiele osób ma FS i lęki i absolutnie nic po nich nie widać. Po mnie podobno też raczej nie. Wynika z tego, że sami się "wkręcamy" i wyobrażamy sobie coś, czego tak naprawdę nie ma.
Czy słyszeliście o negatywnych myślach ANTS-ach?
Wiem, wiem, łatwo jest tłumaczyć, a potem człowiek i tak myśli źle o sobe i wszystkich wokół. Kiedyś wydawało mi się, że wszystcy ludzie celowo idą ulicą tak, żeby mi zrobić na złość i zająć miejsce.

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 10, 2012, 15:04:41 »
no.. na tym to polega ze sa mega realistyczne wkrety, ze cos napewno musi byc nie tak z nami, skoro oni wszyscy tak PATRZA.

ciezko przyjac do wiadomosci, ze ludzie patrza sobie na cokolwiek nie zastanawiajac sie zbytnio nad tym co widza
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia