Autor Wątek: Witam wszystkich :)  (Przeczytany 3347 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Witam wszystkich :)
« dnia: Kwiecień 08, 2012, 16:19:42 »
Witam wszystkich

Nigdy nie mów nigdy,
przenigdy nie obiecuj mi
życia jak z pod igły
to niemożliwe przecież jest

Nigdy nie mów nigdy,
przenigdy nie uwierzę Ci,
że życie jak z pod igły,
tak proste dla nas może być.

Te piękne słowa,
są niepotrzebne mi.
Zbyt piękne słowa,
aby prawdą mogły być!

Moje pzreslanie to nigdy nie idz w nic

A znaczy to nigdy nie wybieraj smierci, gdy czujesz ze nie dajesz rady wez lek, gdy czujesz ze lek Ci szkodzi przestan go brac, gdy zwiekszasz dawke odluz, zawsze wybieraj jak najbezpieczniejsze i jak naj mniej trujace rozwiazania.
Zrezygnuj ze stymulantow jak kawa, herbata, coca cola, papierosy, amfetamina, kokaina etc.

Narkotyki produkowane przez organizm ludzki:
- GHB (pigulka gwaltu)
- Adrenalina (nadreaktywnosc na bodzce, leki, depresja)
- Noradrenalina (nadreaktywnosc na bodzce, depresja)
- Endorfiny (uczucie szczescia)
- Kortyzol (jedzenie z nerwow)
- Melatonina (sennosc, bezsennosc)
- Serotonina (uczucie szczescia)
- Histamina (nadreaktywnosc obronna)
- Dopamina (pobudzony naped ruchowy, niespojna koordynacja, napiecie miesni)
- GABA (zmniejszenie pobudliowsci i napiecia miesni, skrajnie zatrzymanie pracy narzadow)
- Glicyna (zmniejszeni napiecia i pobudliwosci)
i wiele wiele innych

Naszymi "problemami" sa:
- adrenalina
- dopamina
- kortyzol
Wszystkie one uzalezniaja, tak samo jak kokaina, amfetamina itd. Organizm ich robi coraz wiecej a czlowiek ma coraz gorsze stany emocjonalne.

Najczesciej siegamy po narkotyki promojace wytwarzanie GABA, jak:
- etanol (alkohol)
- benzodiazepiny
- barbiturany
- ziola (dziurawiec, waleriana, owoc i kwatostan glogu, passiflora, melisa)

Nalezy jednak pamietac ze po dluzszym stosowaniu kazdy z tych narkotykow powoduje wydzelanie dopaminy i to powoduje efekt uzalezniajacy. GABA jest tylko promowane przez limitowany okres czasu, a passiflora w przypadku etanolu przedluza promocje GABA w organizmie, stad dluzej mozna stosowac. Wszystkim sie wiec mozna wspierac ale z przerwami, ziola wymienione nalezy caly czas w naparze spozywac.

Tyle ode mnie pozdrawiam :-)

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
Odp: Witam wszystkich :)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 08, 2012, 16:23:35 »
Witaj.

Aria

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 08, 2012, 16:29:53 »
Hej  <jaja>

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 08, 2012, 17:09:03 »
Oj ...  ten "wykładzik"  jakiś mało klarowny delikatnie mówiąc  <wink>

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 08, 2012, 17:12:15 »
Jak chcesz sie cieszyc w zyciu to juz 60% sukcesu, bo chcesz
Jak chcesz umrzec to zabije Cie wlasne cialo i bez zyletki
Jak chcesz szukac bezsensu znajdziesz go
Zatem wpierw rozwaz czego chcesz a potem chcij Fobko
Zycie czasem jest za ciezkie, wiec nie warto sie jeszzce dobijac samemu  ;)

ludzki organizm produkuje narkotyki miedzy innymi stymulanty: adrenaline, dopamine i kortyzol
i depresanty: miedzy innymi GABA
U wszystkich fobikow, osob z nerwicami, wystepuja zaburzenia nadprodukcji tych chormonow, najczesciej stymulantow, czego efektem jest nieprawidlowa praca narzadow wewnetrzynych, le,ki, fobie, depresje itd.
Celem leczenia jest przywrocenie rownowagi hormonalnej (narkotykowej) organizmu
Biorac leki wspierejace GABA (naturalny hormon odpowiedzialny za uczucie spokoju) tonuje sie nerwy, jednak po dlyzszym czasie wpsiera sie tylko dopamine (hormon odpowiedzialny za napiecie miesni, depresje, zle samopoczucie) ktorego skrajny nadmiar rodzi schizofrenie. Stad leki tak uzaleznienie nie.
Ja bylem uzalezniony od benzodiazepin, agorafobie mialem taka ze zwijalem sie ze strachu na ulicy, ciesze sie ze zamiast samolecznie poszedlem do lekarza, bo mnie wyciagnela z nalogu ktory mi dala, a sam bym juz przepadl i nie zyl, teraz to juz bardzo ostroznie do wszelkich takich pomocy podchodze. Nauczylem sie robic tak zeby czerpac benefity ze wszytskiego, np. passiflora dodana do etanolu, czyli krople z passiflora nie wspomagaja dopaminy a daja lekkie odprezenie, codzien pije ziola nie pije kawy, herbaty, coca coli bo one wspomagaja produkcje stymulantow (dopaminy, adrenaliny, kortyzolu) i namnazaja problemy fobii. W jakims tez poscie na tym forum opisalem swoje cpanie, zdaje sie ze w temacie niebezpieczne benzodiazepiny.
Nauczylem sie rozumiec i cenic zycie bo otarlem sie o smierc.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 17:32:28 wysłana przez Thomas2 »

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 08, 2012, 17:20:24 »
I z duchem Twoim <ksiadz>

P.S. Czyżby za duża [etanolowa] stymulacja GABA przy świątecznym stole ^^ ?

EDIT:

Nie wiem skąd te dane wziąłeś. Szczerze mówiąc sporo w tym bzdur, pół bzdur i niespójności. Poza tym odnoszę dziwne [powiedzmy intuicyjne] wrażenie że nie zaprzestałeś ćpania benzo/chlania wódy/czegoś tam jeszcze innego co "agonizuje" rec. GABA  ;> ?   
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2012, 18:02:29 wysłana przez trash »

Ginamai

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 08, 2012, 18:42:53 »
Hmm...Cześć ;)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 08, 2012, 19:16:40 »
Heloł  <glupek2>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 08, 2012, 21:23:51 »
Zaczelo sie od tego ze zaczelo mi stawac serce, nie chcialo bic, cale cialo bylo zimne jak u zmarlego, nie bylem w stanie nawet wytrzymac w domu, ciagle ruszalem ramieniem zeby pobudzic krazenie, jakosc zycia dno i zero. Pierwsze benzodiazepiny dal mi lekarz bralem 4 albo 6 miesiecy cos kolo tego, nie wiedzialem jeszzce wtedy na wlasnej skurze co to narkotyk, a uzaleznienie wydawalo mi sie ze poprostu sie cpa bo ktps lubi. Benzodiazepiny odstawilem przy pomocy Lexapro, doszedlem do dawki trzy biale xanaxu, czyli chyba 1,5 mg. Bezpieczne zrzucanie dawki to 0,5 mg czyli jedna biala co trzy dni. Bez lekaspro bym nie rzucil bo bym sie zwyczajnie udusil, tak mnie sciskalo ze sie siny robilem jak organizm nie dostal kolejnej dawki, ale po Lexapro  tego efektu nie bylo wiec nalog sie skonczyl. Jeszcze wczesniej jak cpalem benzo organizm chcial wieksza dawke to zamiast tabletki byl kieliszek nerwosolu, dzieki temu narkomania postepowala wolniej i rzucalem 9 dni wijac sie po tapczanie a nie 120 dni jak co niektorzy xD. Zalezy z jakiej dawki sie schodzi. Ruzucilem benzo. Tak sie tez zdazylo ze mialem zabukowana wycieczke do Paryza jak mi te serce nie bilo zanim zaczalem cpac, wycieczka na "samozwiedzanie". Na tej wycieczce z tym sercem dostalem "zalamania nerwowego" agorafobia i te serce dobilo mnie tak ze nie bylem w stanie wyjsc prawie z pokoju hotelowego. Po tym wszystkim mi lekarz dal benzo. Teraz swietnie wiem ze gdybym siegnal po wino, ktorego w marketach we francji bylo pelno, to bym sie poczul swietnie, tylko znajac zycie bym sie utopil w alkoholu i pewnie teraz lezal gdzies w rowie z butelka. Ale wytrzymalem do wizyty u lekarza.
Przeszlo po polknieciu tabletki, pierwszy miesiac bylo super, a pozniej delira, nie moglem usiedziec, i to co piszesz zamiast na promocje GABA, zaczela sie Dopamina i trzeba bylo zwiekszac dawke zeby znow spokojnie usiasc. Lekarka powiedziala w koncu po tych paru miesiacach ze przejde na Lexparo a tego xanaxu mi juz nie przepisze, chcesz cpac to spieprzaj do kogos innego powiedziala, widzialm polmozgi co to biora, nie zorbie z Ciebie polmozga. Rzucilem bezno, Lexparo tylko bralem w dawce 10mg zeby zrzucic 0,5 mg benzo, dawalo rade, tylko wiadomo ze sie natrzaslem swoje ale to juz nie ze oddychac sie nie dalo, "gladko szlo". Pozniej pilem 3 kieliszki po 20ml nervosolu, ale cos to nie tak bylo, lepiej emocjonalnie ale serce dalej zle chodzilo. Zaczalem szukac po ziolach, do szukania sklonil mnie fakt ze kiedys nauczycielka dala mi krople ziolowe i po nich tak mnie rozluzowalo ze z fobika moglbym zostac prezydentem. Znalazlem ziola potrzebne mi. Wpierw owoc glogu, herbatka starczy zeby serce bilo, nie jedna to dwie nie dwie to trzy, wiecej jak piec sie nie zdazylo zalezy od dnia. Dziurawiec likwiduje bezdechy 3 do 5 herbat dzialaja silnie antydepresyjnie cos jak Lexapro wiem bo mam porownanie z komercha bo bralem krotko bo impotencji dziekuje. Jeszcze silniej dziurawiec dziala w polaczeniu z passiflora. Ale do rzeczy, krople bralem od tamtej pory ponad rok czasu  z przerwami tygodniowymi w dawce 2x20 ml na dobe, 20ml rano i 20ml wieczorem, po jakims czasie brania alkohol jak benzo zaczl pobudzac a nie tlumic, trzeba bylo cos kombinowac, zeby tlumienie utrzymac bo nie bylo sensu chodzic strasznie pobudzonym a zwiekszanie dawki nie wchodzilo w gre, kupilem krople z passiflora i dodalem do nervosolu zmniejszajac jego dawke takz e razem dalej bylo 20ml. Efekt pobudzania zniknal. Z czasem zamienilem krople 60% na krople 10% a z czasem i to stalo sie nie potrzebne. Wystarczaja napary z ziol i wedza ze gdyby nawet cos to rople sa pod reka.
Tak Trush po dlugim uzytkowaniu agonizuje etanol GABA i pobudza Dopamine, ale z poczatku promuje. Nic co zywe nie wytrzyma ciaglej kapieli w etanolu. Zespol Abstynencyjny jest wynikiem braku GABA po odstawieniu alkoholu z przyczyn braku stymulacji i wyroslej na wyrost dopaminy.
Jakbym chcial z siebie zrobic polmozga wystarczy polaczyc bezno z Lexapro. Bomba jak po 1,5 litra i nic nie pamietasz zpozniej xD
Tylko gdzie znalezc drugi mozg na przeszczep?
Cziesze sie ze bzdury z kosciola bozego a nie tego drugiego z rogami  >:D
Co ciekawe GABA mozna dostarczac do ciala bezposrednio
http://www.sfd.pl/sklep/Dymatize_GABA-opis2676.html

Ja Ci podam konkretny dowod
Zatruj sie tujonem, to Ci GABA tak spadnie ze dostaniesz konwulsji, wszedzie pisza ze tujon to antagonista GABA, a ratunkiem sa benzodiazepiny albo etanol tez antagonisci GABA? Ya ne panial
http://pl.wikipedia.org/wiki/Substancja_psychoaktywna
Poczytaj ze etanol to agonista GABA czyli przeciwienstwo antagonisty czyli wspomoagacz.
Ale w tym Twoim "agonizuje" sa dwa znaczenia usmierca i wspomaga i dwa sa poprawne, bo po dlugim uzytkowaniu alkoholu dopamina jest promowana a GABA zabijane i wtenczas ludzie zwiekszaja dawki i popadaja w nalog. Stad ciagle pisze jak opetany o tej pasiflorze ze ona blokuje ten efekt. Nie zycze nikomu ojca alkoholika. Stad te moje pisanie.

Jestem zdania ze nerwica wegetatywna i atak paniki moze zabic czlowieka, stad musz byc leczone. Nie dalej jak dzisiaj zaatakowaly mnie dwa psy ale nie pogryzly. bylo mi juz wszytsko jedno, poczulem jak zwykle pieprzony strumien hormonow stresu tlaczacych sie do zyl. Zwiesilem glowe i rece misie telepaly, zawsze sie telepie bo juz za duzo sie wydziela tego, niestety zjawiska wydzielania wewnetrznego przybieraja na sile to jest jak nalug ciagle coraz wiecej sie tloczy swinstwa adrenaliny dopaminy i kortyzolu. Jak juzm mnie cos dobrze przestraszy to sie telepie, wygladam wtedy srednio na normalnego czlowieka, ale cpac caly czas nie mozna, bo to prowadzi do uszkodzen ukladu nerwowego i schizofrenii. Moze ja snie nie jasno wyrazam czasami, w kazdym razie pieprze wszytsko, nie znam nikogo kto sie wyleczyl z fobii a freud twierdzil ze na miejsce jednych le,kow  przychodza nastepne. Ciagle to samo pisze tylko jak nie podajesz powodu ze serce staje od nerwicy taka silna, to ponziej wychodzi przez niedopowiedzenia ze stosuje manipulacje heheh Tak przynajmniej wg. definicji wikipedji ;p
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2012, 03:05:04 wysłana przez Thomas2 »

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:04:08 »
Cześć ;)

GABA nie przekracza bariery krew-mózg, reszty nie chce mi się komentować :P

bartek

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2012, 09:20:50 »
Witam :)

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:58:01 »
Hej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2012, 15:03:58 »
Dziękuję za przywitanie  :D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 14:08:30 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2012, 15:45:55 »
Cytat: Thomas2
Wszystko co jesz przekracza bariere krew mozg.

Bzdura totalna.

Cytat: Thomas
Kochani alkohol to psychotrop

Tu się zgodzę, w sensie, że jest silną i wielokierunkowo działającą substancją psychoaktywną(no czyli psychotropem).

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2012, 16:22:14 »
Jasne ża tak  ;D
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 30, 2014, 14:09:02 wysłana przez Wesoły Sen »