Autor Wątek: problemy ze spaniem  (Przeczytany 4182 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
problemy ze spaniem
« dnia: Kwiecień 19, 2012, 08:59:53 »
witam od dłuższego czasu mam problemy ze snem wczoraj nawet dopadł mnie paraliż senny...
dziś po spaniu 9 godzin wstałem zjadłem śniadanie i czuje się jak by był we mnie 10 kilowy ciężar... nie mam sił ani ochoty na nic... wtf?

Kot Schrödingera

• Gość
Odp: problemy ze spaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 19, 2012, 13:21:13 »
Za dużo black metalu słuchasz. Odstaw to po kilku miesiącach poczujesz się lepiej.

Offline Pauli7

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 19, 2012, 13:39:09 »
witam od dłuższego czasu mam problemy ze snem wczoraj nawet dopadł mnie paraliż senny... dziś po spaniu 9 godzin wstałem zjadłem śniadanie i czuje się jak by był we mnie 10 kilowy ciężar... nie mam sił ani ochoty na nic... wtf?

Mam tak codziennie. Ciągle jestem zmęczona, jakbym nie spała. Nie wiem, czy są to zaburzenia psychiczne, czy brak jakiś witamin.  Czasami wpływa na to ciśnienie atmosferyczne, deszczowa pogoda, albo zwykły lęk przed niczym.
Two of a kind and no-one home
I’m in a crowd and I’m still alone
Can’t you see these skies are breaking?
Cos one of a kind is all I own

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 19, 2012, 14:17:09 »
Za dużo black metalu słuchasz. Odstaw to po kilku miesiącach poczujesz się lepiej.
nigdy w życiu nie słuchałem Metalu. Fu to nie w moim stylu
witam od dłuższego czasu mam problemy ze snem wczoraj nawet dopadł mnie paraliż senny... dziś po spaniu 9 godzin wstałem zjadłem śniadanie i czuje się jak by był we mnie 10 kilowy ciężar... nie mam sił ani ochoty na nic... wtf?

Mam tak codziennie. Ciągle jestem zmęczona, jakbym nie spała. Nie wiem, czy są to zaburzenia psychiczne, czy brak jakiś witamin.  Czasami wpływa na to ciśnienie atmosferyczne, deszczowa pogoda, albo zwykły lęk przed niczym.
wiadome że skoro tu jestem i pisze to mowa o zaburzeniu, lecz witaminy jakieś może są co ktoś przetestował i podnoszą energię? To z ciśnieniem to wiem :) wtedy najczęściej naturalnie mi przychodzi spanie i śpię, lęk przed niczym to jest chyba to :(

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2012, 00:52:02 »
Problemy ze snem wynikają z zaburzeń w produkcji melatoniny w postaci jej niedoboru, bądz ze stresu. Więc melatonina albo uspokajające leki trzeba brać, no w najgorszym okresie miałem bezsenność, teraz śpię regularnie

Offline dekiell

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2012, 15:32:34 »
Problemy ze snem wynikają z zaburzeń w produkcji melatoniny w postaci jej niedoboru, bądz ze stresu. Więc melatonina albo uspokajające leki trzeba brać, no w najgorszym okresie miałem bezsenność, teraz śpię regularnie
Ogólnie to nie biorę ani leku ani nic oprócz omega 3 2-4x dziennie. A fobia społeczna jak nic w 100%... jestem wyciszony do zera mało kiedy gadam cokolwiek ITP, chciałbym brać udział w imprezach,w nawet spokojnym wyjściu z domu czy wyjściu do Galerii,Sklepu a tu LIPA ! ! ! a Przed zasypianiem mam KIEŁBIE WEŁBIE... Ciągle mam wrażenie że dam rady bez leków od lekarza specjalisty... i tak ciągle.

Offline empatyczny

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 28, 2012, 22:30:53 »
Często nie mogę zasnąć przez nadciśnienie.

Offline patrykl

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 15, 2012, 22:03:10 »
A ja nie mogę zasnąć w ciszy. Mieszkam w takim miejscu, ze cisza aż boli - bez telewizora, radia ani rusz. Po prostu boję się ciszy - mam tak od lat.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2012, 20:21:02 »
A ja nie mogę zasnąć w ciszy.
Lubię zasypiać słysząc w tle pracującą pralkę/zmywarkę  ^^ kiedyś dorabiając na produkcji baaardzo usypiał mnie też monotonny szum maszyn (a właściwie hałas) , podobnych rewelacji doświadczam szczególnie  w starych autobusach (gdzie stary silnik oprócz przyjemnego "klekotania" zapewnia także masaż).   <ptak>

Offline Lodowabb22

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2012, 11:29:29 »
każdy z nas ma różne preferencje zasypiania, kolega ma akurat taki problem że wczęsniej zasypaił a teraz nie może, może to wynik jakiś stresów?
Poznaj skuteczne sposoby na zatwardzenie!

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 26, 2013, 03:57:49 »
Ja ostatnio muszę sobie strzelić piwko przed snem. W przeciwnym razie ciężko mi zasnąć. Do tego najlepiej jak mam włączony telewizor i nastawiony na autowyłączanie.