Autor Wątek: Osobowość schizoidalna  (Przeczytany 15124 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Enua

• Profesor
  • Miejsce pobytu: .
Odp: Osobowość schizoidalna
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 21, 2016, 19:53:57 »
To moja szpitalna diagnoza.
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 10:48:35 wysłana przez Enua »

Offline Enua

• Profesor
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 25, 2016, 20:33:35 »
Czy ja to musze leczyc?bo mi wszystko jedno

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 25, 2016, 21:50:44 »
Trochę bezsensu, że po leczeniu szpitalnym pozostawili Ciebie samej sobie.   Przeczytałem objawy tego schorzenia i wielu zagadnień zwyczajnie nie rozumiem, ale wiem tyle, że teraz powinnaś iść na terapię, żeby wrócić do w miarę normalnego życia, czyli praca +  koegzystencja międzyludzka.
Teraz siedzisz w domu, czy wychodzisz do ludzi ?
 Terapia CBT powinna Tobie pomóc powoli wrócić do normalności. Nie jest to łatwa terapia, ale w przypadku ludzi którzy odbili od rzeczywistości, ale chcą żyć jak reszta osobników dwunożnych,to  może byc  skuteczna.
  W wypisie nie masz żadnych zaleceń ?

Offline Enua

• Profesor
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 25, 2016, 22:57:08 »
Mam wypisane leki(biorę) i dalsze leczenie w poradni zdrowia psychicznego.Lekarka poleciła mi też szpitale w ktorych leczą zaburzenia,najlepiej żebym tam sie leczyła,ale nie wiem,może wystarczy terapia u psychologa.
No i teraz siedzę w domu od powrotu ze szpitala.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 25, 2016, 23:05:35 wysłana przez Enua »

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 25, 2016, 23:30:24 »
Jeżeli masz adresy szpitali to idź do nich. Ty jesteś bardzo młoda i jeżeli masz ochotę na normalne  życie wg. Twoich zasad, to możesz to osiągnąć.  Mam tutaj na myśli prace, może jakąś koleżankę/kolegę,  zmianę miejsca zamieszkania, to masz na to szanse.  Nie wiem, bo ja w szpitalu nigdy nie byłem, ale wyobrażam sobie to tak, że raz na tydzień będziesz miała terapie CBT, a w międzyczasie jakieś inne zajęcia przystosowawcze.  Terapia CBT to jest całkiem niezły Sajgon,  ale dzięki niej można wyjśc na prostą. Ewentualnie dobiorą Tobie terapie pod twoje zaburzenie .

Offline Enua

• Profesor
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 04, 2017, 20:01:58 »
Szpital od zaburzeń mmie nie przyjął,a lekarz dał inną diagnozę.Idę więc na terapię prywatnie.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 14, 2017, 01:22:48 »
Ofc, czymś dużo rzadszym lecz jednocześnie podobnym jest schizofrenia prosta, niestety jest to poważne zaburzenie psychiczne z którego samemu ciężko wyjść.

to jest często mylone. jednak wydaje mi się, że schozofrenia niekoniecznie pozwala jakoś żyć (w takiej schizo mamy bierność, w osobowości niekoniecznie. w schizo jest też chyba większa tożsamość wnętrza z zewnętrzem) , taka osobowość zaś tak.

poza tym, osobowość to osobowość. nie wiem, jaka jest normalna.

więc nadal, mimo, że minęło parę lat od mojego ostatniego dłuższego pobytu na tym forum, podważam czasem nasze rozgraniczenia na zdrowie i chorobę ("a" wróciła!)

jestem aktualnie z człowiekiem, który miał podejrzenie schizofrenii prostej, a jego zachowania bardzo pasują do osobowości schizoidalnej (kurde, w sumie moje jeszcze bardziej). leczy się natomiast na CHAD (co niekoniecznie, według mnie, jest celną diagnozą ;p). i nie sądzę, by taka osobowość była jakaś...hmmm... chorobliwa. jest inna, nietypowa, ale nie sprawia danemu osobnikowi problemu, bo przecież nikt nie ma obowiązku towarzyskiego bytowania z towarzystwem. więc nie wiem. nie wiem, na ile te diagnozowane "osobowości" muszą być diagnozowane jako schorzenia, a nie jako... po prostu osobowości (na tej samej zasadzie, na jakiej mamy melancholików, sangwiników itd) . nie wiem też, na ile możliwe jest istnienie pełnej "chorobowej" jednostki. dla mnie jednak człowiek jest bardziej skomplikowany niż diagnoza zaliczająca go do danej grupy zaburzeń.

tak, czy tak, wychodzi na to, że nie ma człowieka w pełni "normalnego" ^^

Posty połączone.
teraz powinnaś iść na terapię, żeby wrócić do w miarę normalnego życia, czyli praca +  koegzystencja międzyludzka

a kto powiedział, że to jest normalne życie? i dlaczego ktoś ma koegzystwać z tłumem, skoro tego nie chce? praca też nie na każdego dobrze wpływa.

/ech, przyszłam na chwilę, a zaraz znów mnie zaczniecie wyrzucać za szerzenie herezji przeciwko tzw. normalnemu życiu wśród ludzi/ ;p
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2017, 08:37:21 wysłana przez fobka, Powód: Połączono podwójny post »
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline Enua

• Profesor
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2017, 21:26:17 »
5 diagnoz schizoida i 3 schizotypa,lekarka leczy mnie na zaburzenie schizotypowe coś mi się tu nie zgadza skoro objawy schizotypowego zaburzenia się nie zgadzają.Te dwa zaburzenia są tak podobne...muszę porozmawiać z lekarzem...inaczej zapiszę się do innej psychiatry
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 21:27:57 wysłana przez Enua »