Ankieta

Czy uważasz, że jesteś w jakimś sensie mniej atrakcyjny/a od innych?

Tak, uważam, że jestem nieatrakcyjny/a i nie bez powodu mam niską samoocenę
46 (57.5%)
Nie, uważam, że powinienem/am czuć się normalnie wśród ludzi, ale niestety tak nie jest.
25 (31.3%)
Nie uważam i nie czuje się gorszy/a od innych
9 (11.3%)

Głosów w sumie: 53

Autor Wątek: Uważacie się za gorszych czy tylko tak się czujecie?  (Przeczytany 16457 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Lon

• V.I.P
Uważacie się za gorszych czy tylko tak się czujecie?
« dnia: Maj 23, 2012, 17:02:52 »
Pytam o przekonania - czy jest coś, co sprawia, że nie tylko czujecie się gorsi od innych, ale również uważacie, że być tak powinno?

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Odp: Uważacie się za gorszych czy tylko tak się czujecie?
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 23, 2012, 17:06:48 »
Pytam o przekonania - czy jest coś, co sprawia, że nie tylko czujecie się gorsi od innych, ale również uważacie, że być tak powinno?

Niestety -jest :] I co gorsza -to jest prawda <hm>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 23, 2012, 17:41:31 »
Ja często mam tak, że jestem przekonana, że powinnam czuć się gorsza, a czuję się lepsza. A na drugi dzień coś się przestawia i jestem przekonana, że powinnam czuć się lepsza, a czuję się gorsza. Co jakiś czas występują też inne kombinacje. :D
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 23, 2012, 20:13:34 »
Ja często mam tak, że jestem przekonana, że powinnam czuć się gorsza, a czuję się lepsza. A na drugi dzień coś się przestawia i jestem przekonana, że powinnam czuć się lepsza, a czuję się gorsza. Co jakiś czas występują też inne kombinacje. :D

Mam podobnie jednego dnia czuje sie gorszy, innego nie. Czasami czuje się gorszy mimo, iż rozum mówi że nie powinienem, a innego czuje że powinienem czuć sie gorszy i czuje sie gorszy.

iga37

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 24, 2012, 15:57:27 »
Ja to czuję,że czasem gorszę innych <hahaha>
A tak na serio..znam swoją wartość, staram się być dobrym człowiekiem.
Ale to wartość wewnętrzna, niezauważalna na pozór. A w tym świecie niestety liczą się pozory. Mało jest osób, które patrzą sercem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 03, 2012, 14:29:27 wysłana przez Nirvana »

bartek

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 24, 2012, 19:28:40 »
Trudno powiedzieć ile jestem wart. Zdaniem jednej osoby wiele, zdaniem drugiej mało. Wszystko zależy od tego jakie cechy czy osiągnięcia ceni osoba, która stara się mnie w jakiś sposób ocenić czy zaszufladkować.

Podobnie jest jeśli chodzi o moje zdanie na temat własnej osoby. W moim przypadku jest tak, że sam jestem bardzo liberalny wobec innych, doceniam ich za naprawdę drobne gesty czy zupełnie bez konkretnego powodu, a dla siebie jestem istnym tyranem - wciąż doszukuję się błędów w swoich poczynaniach i przyklejam sobie brzydkie etykietki z byle powodu

W obecnym świecie większość osób buduje swoją wartość poprzez pozycję społeczną czy dobra materialne ..piękny samochód, dom, wykształcenie - wszystko po to, żeby poczuć się choć trochę lepiej. Niestety przeważnie ta droga prowadzi donikąd albo inaczej, jest to droga, której ostateczny cel jest nieosiągalny. Taka osoba brnie w to nieświadomie naśladując osoby egzytujące w tym chorym świecie i tak naprawdę nigdy nie osiąga satysfakcjonującego poziomu poczucia własnej wartości.

Moim zdaniem każdy człowiek będąc "dzieckiem matki natury" ma wartość wrodzoną podobnie jak drzewo, kwiat czy strumyk górski i nie powinien czuć się lepszy czy gorszy z jakiegokolwiek powodu :)
« Ostatnia zmiana: Maj 24, 2012, 19:33:30 wysłana przez beladin »

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 24, 2012, 20:32:22 »
Moim zdaniem każdy człowiek będąc "dzieckiem matki natury" ma wartość wrodzoną podobnie jak drzewo, kwiat czy strumyk górski i nie powinien czuć się lepszy czy gorszy z jakiegokolwiek powodu :)
<szok> hehe ja bym to uzasadnił odwrotnie ... nikt nie powinien czuć się lepszy czy gorszy, bo każdy jest tak na prawdę bezwartościowym i bezdennie pustym tworem bezsensu (... z resztą jak wszystko we wszechświecie).  ^^

Wracając do tematu - "życiowo" jestem zdecydowanie "gorszy" od tzw. średniej  i za takiego się uważam. Oczywiście mogę się pocieszać/dowartościowywać jakimiś drobnostkami (chociaż i z nich zazwyczaj jestem tak naprawdę niezadowolony) ale całokształt moich "dokonań" + ogólne słabe przyswajanie radości/satysfakcji/przyjemności z tzw. życia to dla mnie prawie obiektywne wyznaczniki "gorszości"  <ptak>

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 24, 2012, 22:44:45 »
Myślę, że nie jestem gorszy od innych. Oczywiście często zarzucam sobie różne rzeczy, mam wady jak każdy człowiek, aczkolwiek jeżeli ma się odpowiednią osobę z którą można iść przez życie z poczuciem, że ta osoba w pełni cię rozumie i akceptuje to jakim jesteś, to wszystko staje się dużo łatwiejsze. Każdy człowiek ma swoją wartość, kluczem jest tylko jej odnalezienie. Każdy jest inny, a największą wartością są bliskie nam osoby dla których zrobilibyśmy wszystko i właśnie tylko dla takich ludzi warto żyć i przejmować się. Dla pozostałych - nie warto. Nie ma nikogo, kto zadowoliłby wszystkich. Może mógłbym być lepszy w swoich własnych oczach, ale przecież jeżeli ktoś dostrzega we mnie wartość, to chyba to coś jednak znaczy? Właśnie w tym pokładam swoją nadzieję i pomaga mi to żyć ze zwiększonym poczuciem własnej wartości. Wierzę, że tego nie zatracę i będę mógł z pełną świadomością, krocząc przez życie, twierdzić iż naprawdę jestem coś wart.
Zero: ex-fobik.

Offline Carmen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 24, 2012, 23:22:38 »
Czy czuję się gorsza od innych? Tak, ba, jestem o tym nawet przekonana.
Przede wszystkim, szkoła. Miałam ambicje dostać się do liceum, które znajduje się wysoko w rankingu szkół ponadgimnazjalnych w moim mieście. Nie udało się. Od tego czasu, wydaje mi się, że każda osoba, która chodzi do szkoły usytuowanej wyżej w rankingu szkół jest lepsza .
Chociaż w sumie, chyba tak rzeczywiście jest.
Następnie, moje ciało. Każda chudsza,  jest lepsza. Właściwie od 6kl SP z tym walczę. Codziennie. Wprawdzie nie mogę narzekać na jakąkolwiek nadwagę, moje BMI jest 'w połowie' normy , ale historia o moim ciele to długa noc, zero kobiet, dużo wódki.
no, to, to by chyba było tak z grubsza wsio.
C.
Put your red dress on, put your lipstick on.
Sing your song, song, now the camera's on.
And you're alive again.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 24, 2012, 23:50:10 »
A ta laska na avatarze to Ty? ;>

Offline Carmen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 25, 2012, 16:34:46 »
Niestety jeszcze nie  <mryellow>
Put your red dress on, put your lipstick on.
Sing your song, song, now the camera's on.
And you're alive again.

Offline Frelka

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Wyspa
  • Scared
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 29, 2012, 16:32:59 »
Niby powinnam pominąć to pytanie żeby nie wprowadzać się w większego dołka, ale cóż...
Czuję się niedowartościowana i gorsza od innych. Z jednej strony wiem, że nie powinno tak być. Bo przecież każdy jest inny i piękny na swój sposób. Z drugiej jednak strony wydaje mi się, że jestem inna w negatywnym tego słowa znaczeniu. To znaczy wg mnie, u pozostałych taka inność jest fajna, ale u mnie już nie. Ale nie chcę stać się taka jak cała reszta ponieważ nie będę się z tym dobrze czuła.
Rany... sama nie rozumiem jak to działa. Jestem naprawdę skomplikowana...
I'm Dollar and I'm proud of it.

Mery92

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 31, 2012, 11:28:21 »
ja czuje się w każdej dziedzinie gorsza od innych... zarówno pod względem inteligencji, urody, zachowania, radzenia sobie w życiu itp. Gdy już poczuję że jestem dobra z czegoś tam, inni dają mi do zrozumienia że tak wcale nie jest. Jestem gorsza od innych i widać to na każdym kroku.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 31, 2012, 11:39:17 »
Kobiety z takim podejściem jak wyżej łatwo uwieść i owinąć wokół palca ;>

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2012, 13:18:44 »
Kobiety z takim podejściem jak wyżej łatwo uwieść i owinąć wokół palca ;>

<hahaha>

No, to w końcu wyjaśniło się, dlaczego niektórzy właśnie na forach dla fobików i innych zrozpaczonych szukają sobie obiektów do uwodzenia :D

Usłyszałam dziś,że mam psychikę 13 latki..hmm..Może to prawda? Może faktycznie zamiast z racji doświadczeń być mądrzejszą, zgłupiałam?

Ja tam lubię, jak mi czasem ktoś powie, że mam w sobie coś z dziecka.  <glupek2> Wydaje mi się, że warto czasem zachować w sobie trochę niedojrzałości, bo inaczej dorosłe życie byłoby strasznie nuudne. A na temat wielkiej mądrości mam do powiedzenia tylko jedno: "Im mądrzej, tym głupiej". :)
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty