Autor Wątek: Decoupage  (Przeczytany 2415 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

iga37

• Gość
Decoupage
« dnia: Czerwiec 17, 2012, 10:25:40 »
Decoupage — technika ozdabiania przedmiotów polegająca na przyklejaniu na odpowiednio spreparowaną powierzchnię (praktycznie każda powierzchnia: drewno, metal, szkło, tkanina, plastik, ceramika) wzoru wyciętego z papieru lub serwetki papierowej (technika serwetkowa).
Decoupage klasyczny polega na naklejaniu wzoru z papieru i pokryciu go wieloma warstwami lakieru tak, aby wtopił się całkowicie i nie był wyczuwalny przy dotknięciu. W zamyśle ma on wyglądać jak namalowany.
Słowo decoupage pochodzi od francuskiego czasownika „decouper” – wycinać.

0sobiście zaczęłam interesować się tym od niedawna, zbieram już przedmioty.. Moja opiekunka ,która pomaga mi schudnąć zdrowo, zaproponowała tę technikę, jako terapię. I powiem Wam jest to całkiem niezły pomysł. Tym bardziej,że odkąd nie biorę leków, nerwa mam czasem takiego,że szlag mnie chce trafić. A decoupage nie dość, że uspokaja, zajmuje czas, to jeszcze można wystawił własne prace i trochę zarobić. No zobaczymy co z tego wyjdzie..I czy się nadaję do tego: )

http://asket.blox.pl/2007/10/Decoupage-krok-po-kroku.html

http://www.google.pl/search?q=lampy+decoupage&hl=pl&client=opera&hs=Z0f&rls=pl&channel=suggest&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=S27UT5XeDcjftAaAhPWIDw&ved=0CLsBELAE&biw=1280&bih=670

Aria

• Gość
Odp: Decoupage
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 17, 2012, 10:32:05 »
Jakiś czas temu zaczęłam zabawę z dekupażem :P
Zaczęłam z potężnym zapałem, ozdabiałam naraz po kilka przedmiotów :D
Teraz przerabiam zazwyczaj to, co wymaga przerobienia  ^^

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 19, 2012, 03:48:39 »
Nie no z papieru to można tylko znajomym wyciąć jakiś numer przy stole hahahaha

Aria

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 19, 2012, 10:09:12 »
Jest coś takiego jak ozdabianie świeczek metodą decoupage - banalnie proste, a efekt  <lovely>
Potrzebne są:

* świeczka (w jasnym kolorze)
* serwetka z wybranym motywem
* metalowa łyżeczka (która nam się zniszczy :P)
* świeczka typu tealight (do podgrzewania łyżeczki)

Tą najprostszą metodą najlepiej kilkakrotnie powielić mniejszy motyw niż próbować wtopić jeden większy.
Wtopić, ponieważ na tym właśnie polega dekorowanie świeczki - na wtapianiu wcześniej przygotowanych (wyciętych lub wyszarpanych) motywów z serwetki na świeczkę za pomocą rozgrzanej łyżeczki :P  Proste, nie?  <glupek2>

To przykładowa świeczka wykonana tym sposobem:

A tu link do strony jak ozdobić ją krok po kroku (instrukcja prosta jak budowa cepa  <glupek2>)
http://www.inspirander.pl/zrob-sama/kurs-decoupage-dekorujemy-swiece    ;)

Ja ze względu na kolorystykę i wystrój mojego pokoju, a także dlatego, że muzyka jest miłością mojego życia :P
 do ozdabiania świec używam motywu

Postaram się wkleić jakieś zdjęcia wnet  ^^
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2012, 10:10:53 wysłana przez Aria »

Offline Enua

• Profesor
  • Miejsce pobytu: .
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2016, 01:26:47 »
ładne to ale na co to robić