Autor Wątek: Kłamstwa :P  (Przeczytany 4647 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Kłamstwa :P
« dnia: Listopad 01, 2009, 18:24:48 »
Zdarza Wam się kłamać? Czym jest dla Was kłamstwo?

Ja muszę się przyznać, że zdarza mi się kłamać ale z wiekiem przychodzi mi to jakoś trudniej ::). Mam potem straszne wyrzuty sumienia :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
Odp: Kłamstwa :P
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 01, 2009, 20:55:47 »
Oj zdarza się zdarza. Zazwyczja robię to na zawołanie jak z kimś rozmawiam, a najlepsze w tym wszystkim jest to, że nie mam żadnego celu w tym...Jedyne co tłumaczy moje zahcowanie to obawa przed tym, że prawda może się wydać śmieszna w oczach osoby, która mnie słucha (typowa niska samoocena u fobika, hehe)

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 01, 2009, 21:10:27 »
Czasem tak. Bo trudno wyjaśnić niektóre swoje zachowania, a jednocześnie nie wspominać o swojej fobii.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 01, 2009, 21:14:46 »
Racja, Lon Luvois Fuller;)

zena

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 02, 2009, 21:30:54 »
Zdarza mi się, kłamczucha ze mnie potworna i całkiem udana. O dziwo powiem, że gorzej u mnie z mówieniem prawdy, często dzięki moim reakcją ludzie posądzają mnie o coś, czego tak naprawdę nie uczyniłam. Dajmy na to, ktoś mi coś zarzuca, czego sprawczynią nie byłam, wtedy ja nie potrafię temu człowiekowi powiedzieć w oczy, że nie zrobiłam tego, tylko reaguję śmiechem na przykład.

Offline Milky

• wizjoner :P
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 02, 2009, 22:08:21 »
Jak byłam mała to nawet nie wyobrażałam sobie jak można kłamać,dla mnie wtedy to było jak zbrodnia. Rzadko kłamię, nie lubię tego robić ale tak jak wspomniał Lon czasami trzeba zataić prawdę o sobie  :P 
Wolę powiedzieć lub usłyszeć od kogoś najgorszą prawdę niż kłamstwo. Dawniej notorycznie byłam okłamywana przez swoją kuzynkę, dlatego obecnie w ogóle nie potrafię z nią rozmawiać pomimo najszczerszych chęci.
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 03, 2009, 12:24:08 »
W takich drobnych sprawach , gdzie niewinnym kłamstewkiem nie wyrządzi się nikomu krzywdy to lepiej się nim posłużyć.
Na przykład ostatnio na cmentarzu moja siostra tak się zagadała z koleżanką, że mnie aż się niedobrze robiło słuchając tej rozmowy. Gdy mijała 25 minuta nudnej konwersacji skłamałem, że chce mi się do toalety bo przecież nie powiem, że marudzą obydwie, bo by się na mnie obraziły. No i siostra pożegnała sie z koleżanką natychmiast. :D
Natomiast nie potrafię skłamać od razu (na gorąco)w trakcie rozmowy. Po prostu muszę mieć czas na przemyślenie , czy moje kłamstewo nie wyrządzi nikomu krzywdy :P
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2009, 19:22:42 »
Nie lubię kłamstwa choć jak każdy człowiek nie jestem kryształem zdarza mi się kłamać.
Lecz bardzo rzadko przeważnie by ukryć swój stan.  Sam natomiast wolę gdy ktoś do mnie jest szczery aż do bólu choć czasem mnie to boli czy rani.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 20, 2011, 20:22:39 »
całe moje życie opiera się na kłamstwie... jak się czujesz? - dobrze. wszystko w porządku? - tak. jedno wielkiie kłamstwo! <smutek>
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Keisu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Za drutem kolczastym
    • Opowiadania:P
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:33:43 »
Nienawidze kłamstwa i to tyle w temacie :D.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:39:43 »
i nigdy nie kłamiesz?
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Keisu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Za drutem kolczastym
    • Opowiadania:P
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 23, 2011, 20:57:23 »
Nie , choc czasami muszę jak ktoś bliski mnie o to prosi.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:05:11 »
rozumiem, też tak zcasami mam ;p

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 23, 2011, 21:11:33 »
W poprzedniej robocie musiałem kłamać dyplomatycznie i było to na porządku dziennym i tak przez trzy lata <splash> Doszedłem do takiej wprawy, że kłamiąc, sam wierzyłem w to -co mówiłem :) A w normalnych relacjach międzyludzkich jestem zawsze prawdomówny :)
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 21, 2011, 14:10:55 »
Zdarza mi się kłamać, niestety. Przede wszystkim w sytuacjach w których czuje się zagrożony, żeby nie rozmawiać o moich słabych stronach itp.
Zero: ex-fobik.