Autor Wątek: Suplementy Diety i Witaminy  (Przeczytany 39977 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Suplementy Diety i Witaminy
« dnia: Lipiec 13, 2012, 12:47:32 »
PRZED ZASTOSOWANIEM SUPLEMENTU NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ ULOTKI LUB OPAKOWANIA, BĄDŹ SKONTAKTOWAĆ Z DIETETYKIEM, NARTUROPATĄ CZŁONKIEM PTZiF, LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ

STOSUJ SUPLEMENT NIE DŁUZEJ NIŻ 3 MIESIĄCE ABY UNIKNĄĆ TOKSYCZNOŚCI, NIE ZAŻYWAJ BEZ STWIERDZENIA BADANIEM NIEDOBORU I BEZ NADZORU DIETETYKA WIĘCEJ NIŻ 200% RDA WITAMIN I MINERAŁÓW

Polecam wszytskim zainteresowanym leczeniem suplementami zajżeć również tutaj: Suplementoterapia zaburzeń psychicznych

Wątek powstał żeby każdy mógł podzielić się jakie suplementy diety stosuje i czy pomagają w fobii, nerwicy czy depresji.

Jako pierwszy wkleje L Tryptofan białkowy aminokwas zapoczątkowywujący w organizmie produkcję serotoniny i melatoniny
Opis: http://www.wigorek.pl/l-tryptofan.html

Ogólnie polecany na:
- bezdech nocny
- depresję
- lęki i fobię
- nadmierny apetyt i nadwagę
- stany przedmiesiączkowe
- nocne zgrzytanie zębami
- wspomagająco w terapii uzależnień
- ADHD
- zespół Touretta
- podwyższa próg odczówania bólu
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2016, 00:12:10 wysłana przez Thomas2 »

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
Odp: Suplementy Diety i Witaminy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2012, 13:11:45 »
Przykładem leku opartego właśnie na Tryptofanie jest Depresanum, w którego skład wchodzi niezwykle drogie ziółko, które jest jednocześnie najdroższą przyprawą świata a mianowicie szafran, który jest ziołem na schizofrenie.

Depresanum stosuje się w:
- depresji
- depresji psychotycznej
- drżenie, nadmierne pobudzenie psychoruchowe
- pomocniczo w fobii i zaburzeniach lękowych
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 14:54:06 wysłana przez Thomas2 »

Offline potfur z bagien

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2012, 19:19:40 »
Brałam Depresanum jakoś w marcu, ale żadnej poprawy nei zauważyłam, no może na poczatku, ale zwalałabym to na placebo.
Obecnie wcinam trzy supelmenty i chce więcej :] - złapałam jakąś manie <jabol2> . Te trzy to:

Omega 3 Gold jako żarełko dla mózgownicy(ma najwyższe zawartości kw. EPA i DHA, wiec najlepszy stosunek jakości do ceny)

Chela-Cynk gł. dla włosów, cery, ale tez dla mózgu

Calcium Pantothenicum na wypadające włosy

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2012, 19:30:07 »
Troche racji masz bo dawki bynajmniej jak Szafranu muszą być minimum 500mg a w depresanum jest 15mg, ponoć w dawce  500mg Szafran działa jak fluoksetyna

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2012, 22:56:38 »
Przyznam szczerze, że mam sceptyczne nastawienie do większości tych suplementów. I mam wręcz wrażenie że nam w reklamach próbują wmówić, że potrzeba nam witaminy C w jakiejś specjalnej formule, albo jakąś podwójna dawkę magnezu itp.

Chociaż przyznam jak zauważyłem że ten  L Tryptofan jest też na zgrzytanie zębami to nawet cenę sprawdziłem ;)

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 13, 2012, 23:00:48 »
Akurat w tym względzie mam inne zdanie, zmodyfikowane pryskane warzywa są pozbawione witamin, i awitaminozy sa częste. Te proste związki kryją za sobą wielką siłę tylko trzeba umieć z niej korzystać np. witamina c w dawce 1000mg i poniżej będzie takim placebo natomiast w dawce 2000mg i więcej będzie samoczynnym czynnikiem zwalczania infekcji jak antybiotyk.
reklamowane sa tylko multivitaminy które niczego nie wnoszą to takie oszustwo. Natomiast czyste witaminy bądź suplementy, są bardzo wysokiej jakości i z pewnością w odpowiedniej dawce wnoszą pożądany skutek.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2012, 23:03:10 wysłana przez Thomas2 »

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2012, 00:07:30 »
Thomas ale cała masa produktów nosi nazwę suplementu diety, chociażby energy drinki dlatego miedzy innymi podchodzę do tego sceptycznie.
Natomiast czyste witaminy bądź suplementy, są bardzo wysokiej jakości i z pewnością w odpowiedniej dawce wnoszą pożądany skutek.
Tylko skąd mamy wiedziec jaka dawka jest odpowiednia? Domyślam się, że nie z opakowania bo chyba nigdzie nie polecają spożywać 2gram witaminy C na dobe :P

Offline Masahara

• Ciężkie jest życie Nienormalsa
  • Mister Całokształtu 2016
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2012, 00:29:38 »
a ja mam takie zdanie "farmaceuci " i korporacje wkładający miliony w ustawy  i reklamy ZAWSZE MAJA RACJE :) dziękuje dobranoc ;)
保留中の死

くちびる に どく を ぬて ぼく の へじゃ に きた でしおう
あなた の きす で もう からだ も のう も とけてしまい そう。

はきけ が する くらい あなた の こころ うつくしい の に。
なに ひとつ できない ぼく に どうして きすして くれる の?

Nakładasz na me usta truciznę, gdy tylko pojawiasz się u mnie.
Twój pocałunek sprawia, że me całe ciało topnieje.

Twoje serce jest o wiele piękniejsze w porównaniu do ran, które pokazujesz.
Dla czego całujesz mnie skoro w Twoich oczach nic nie znaczę?

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2012, 00:41:39 »
Ja tam wolałem cztać starych dinozaurów jak śp. prof. doc. dr hab. farmakologii Aleksander Ożarowski przez każdego nazywany profesorem chociaż prezydent mu nigdy takiego tytułu nie nadał. On nie miał najlepszego zdania o tych co "zawsze mają rację" i promował swoje poglądy aż do końca. Ci z "zawsze racją" niszcząc komuś świat nieszczy się też swój własny, a mogą zniszczyć wszystko.

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2012, 00:55:36 »
a ja mam takie zdanie "farmaceuci " i korporacje wkładający miliony w ustawy  i reklamy ZAWSZE MAJA RACJE :) dziękuje dobranoc ;)
Gorzej jak farmaceuci i korporacje sami się przekrzykują, ale wtedy pewnie racje ma najgłośniejszy :D

Offline potfur z bagien

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2012, 12:45:06 »
Akurat w tym względzie mam inne zdanie, zmodyfikowane pryskane warzywa są pozbawione witamin, i awitaminozy sa częste. Te proste związki kryją za sobą wielką siłę tylko trzeba umieć z niej korzystać np. witamina c w dawce 1000mg i poniżej będzie takim placebo natomiast w dawce 2000mg i więcej będzie samoczynnym czynnikiem zwalczania infekcji jak antybiotyk.
Nie sadze żeby modyfikowane (cokolwiek to znaczy) i pryskane warzywa i owoce były pozbawione witamin. Witamin pozbawia obróbka termiczna, a ludzie i tak za mało jedza warzyw i owoców stąd różne niedobory (współczesna dieta jest bardzo jałowa, a różnorodne żarcie jest drogie, weic nei każdego stać), a z magnezem problem jest ten że nie dość że jest wypłukiwany przez moczopędne popularne napoje jak kola, herbata, alkohol czy kawa, to jeszcze mało go ludzie przyjmują pijąc jakiś wody typu prawie-destylatów jak Kropla beskidu czy Żywiec zdrój.

Co do wit. C to raczej megadawki wcale nie są takie korzystne (wcale nie pomagają zwalczać szybciej  infekcji), wręcz przeciwnie nadmierna ilość może przyspieszać powstawanie kamieni nerkowych u niektórych osób. Wiec lepiej nie przesadzać w żadną stronę, tylko przeanalizować diete i z grubsza uzupełnić ewentualne niedobory

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2012, 13:47:48 »
Zgadza się że wysokie dawki mogą powodować kamienie ale raczej nie przez okres leczenia infekcji, dzika róża właśnie swoją brytyjską nazwę dog rose zawdzięcza obecności większych dawk witaminy c, gdyż w odpowiednim stężeniu brytyjczycy leczyli nią wściekliznę, wykazano też że bardzo wysoki dawki witaminy C działają zabujczo na komórki nowotworowe i blokują przerzuty.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2012, 15:13:10 »
Witaminę C można przedawkować i nie można brać takich kosmicznych dawek.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2012, 15:21:59 »

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2012, 15:38:12 »
Dodatkowo jest jeszcze problem, że przedawkowując jeden składnik zaburzamy gospodarkę innymi składnikami np. magnez czy wapń.

http://www.aloetech.pl/?go=porady&category=546&id=977

Polecam przeczytać cały artykuł
Jakoś dla mnie mało wiarygodnie.