Autor Wątek: Pieniądze  (Przeczytany 8018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Pieniądze
« dnia: Listopad 03, 2009, 16:04:03 »
Czy pieniądze dają szczęście ? Czym one są dla Was ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Samek

• V.I.P
Odp: Pieniądze
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2009, 17:48:39 »
Tak naprawdę pieniądze szczęścia nie dają ale bardzo ułatwiają życie. :)
Gdybym miał ich nadmiar to chyba bym je rozdał potrzebującym albo zainwestował w stworzenie ekologicznej wioski wegetariańskiej :)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2009, 19:19:05 »
Dają szczęście, ale nietrwałe...
Czym dla mnie są pieniądze? Sposobem na stres:)? No np jak mam coś nowego to żyję tym:) Ale mówię...to tylko chwilowe:)

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 05, 2009, 16:23:53 »
pieniądze nie tyle dają szczęscie, co dają duzo mozliwości.

a czym są? są jak energia. Czlowiek pracuje, wklada jakis wysilek i czas i tym samym zamienia jedną energie w drugą. Jesli potem nie szanuje swoich pieniędzy to albo nie szanuje siebie i swojego czasu, albo za latwo mu przyszly, czyli wysilek i czas byl nieproporcjonalnie mały;)
A jak sie dzieli z kims pieniędzmi to jakby sie dzielił swoja energią... to moje luźne przemyslenia:D
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 05, 2009, 18:28:38 »
Ale jak ktoś wygra w totka albo inną grę dużo pieniędzy to wtedy są one zdobyte prawie bez wysiłku i może je łatwo wydać na przyjemności i realizację marzeń.
Przypomniał mi sie taki wierszyk:

Gdybym wygrał milion
to bym nie oniemiał,
tylko wszystko wydał
i znowu nic nie miał.
;D
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline kasja

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: leszno
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 08, 2009, 17:42:35 »
w obecnych czasach bez pieniędzy bieda, ale szczęścia nie dają. Pamiętam okres w swoim życiu gdy nie starczało na nic, ale byliśmy razem, cała rodzina i to było szczęście. Teraz jest lepiej finansowo, ale każdy ucieka w inna stronę, ludzie nie mają dla siebie czasu, nie potrafią przezywać świat..tradycjonalistka ze mnie.ale pieniadze przesłoniły piękno tego co mamy za darmo.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 11, 2009, 02:26:02 »
Pieniądze w obecnych czasach dają poczucie bezpieczeństwa finansowego dlatego ludzie tak bardzo walczą aby nie utracić pracy. Powoduje to wiele konfliktow bo częto walka jest nieczysta i ludzie stosują różne metody aby wyeliminować przeciwnika. Kiedyś ludzie walczyli ze sobą używając broni rożnego rodzaju, a teraz ta walka ma często charakter ukryty (mobbing, szantaż, denuncjacja, znęcanie psychiczne, zastraszanie, nieczysta konkurencja itp).

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 24, 2010, 22:39:54 »
Myślę, że pieniądze w bardzo znacznym stopniu pomogłyby mi wyjść z fobii. Gdyż najlepiej czuję się w stanie gdy "nic nie muszę", wtedy nagle wszystko zaczyna mi wychodzić i jestem z tego zadowolony. Nie lubię uczucia ciągłej presji chociażby finansowej i to jest powodem, który w wielu życiowych sprawach mi przeszkadza.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 30, 2010, 21:18:07 »
Same w sobie pieniądze szczęścia nie dają,lecz to co można za nie mieć zdecydowanie tak!  8)
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Katiusza

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 30, 2010, 22:25:58 »
A moim zdaniem pieniądze żadnego szczęścia nie dadzą :P To prawda że dzięki nim otwierają się nowe możliwości, ale człowiek bez pieniędzy może być bardziej szczęśliwy niż nie jedna osoba z mnóstwem kasy. Laleczka może i te rzeczy dają jakieś szczęście ale jest to stan chwilowy...

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 31, 2010, 18:13:47 »
Sam potwierdziłeś,że-dają :) A w życiu własnie piękne są tylko chwile...:)
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Katiusza

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 31, 2010, 20:50:35 »
No dobrze masz rację przyznałem że można mieć dzięki nim szczęście  :P Ale tu nie o to chodzi :P Widzisz Laleczka, co Tobie przyniesie więcej szczęścia, to że kupisz sobie coś co Ci się podoba, czy to że miło spędzisz czas, lub to że coś osiągniesz? Bo mnie bardziej cieszy w chwili aktualnej to że byłem na koncercie w piątek który był udany i mam dzięki temu wiele miłych wspomnień niż to że kupiłem sobie mizerykordie . . .

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 31, 2010, 21:05:38 »
To twoje subiektywne odczucia,masz prawo do nich,a ja mam prawo do swoich :) Ja również byłam w piątek na pewnej imprezie(trzeba bylo zapłacić za wstęp), gdzie można było sobie zamówic np. napój, miałam ochotę,miałam kasę,więc to zrobiłam i nie siedziałam jak odmieciec wśród pijących ludzi. Słuchałam zarąbistej muzyki i popijałam drinka- ot,pełnia szczęścia dla mnie-idealne wspomnienie,które już zakodowuję sobie w mojej główce i dopisuje do listy przeżyć szczęśliwych sasasasassa ;D

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2010, 09:42:10 »
moim zdaniem pieniądze żadnego szczęścia nie dadzą

może i szczęścia nie dają ale mimo wszystko chciałabym to sprawdzić <lovely>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Yamazaki

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2010, 11:43:00 »
Wg mnie pieniądze dają szczęście, a na pewno spokój. Oczywiście kiedy jesteśmy zdrowi itp. Myślę, że rozbieżność opinii wynika z tego, że część z nas, mówiąc o pieniądzach, myśli o bogactwie, a część o kwotach wystarczających na utrzymanie i jakieś przyjemności od czasu do czasu. Ja należę do tych drugich.
U mnie np jest zupełnie odwrotnie niż u Kasji. Kiedy są pieniądze jest ok (chyba, że ktoś znajdzie sobie inny powód do narzekań), a gdy zaczyna brakować robi się nieprzyjemnie i jak by było mało tego, że niema kasy to jest jeszcze atmosfera nie do zniesienia.
Ja sam cały czas myślę o braku pieniędzy, a gdybym je miał to nie musiałbym się przejmować, kombinować skąd je wziąć, tylko poświęciłbym czas na przyjemności. A tak często nawet nie mam ochoty na cokolwiek co kiedyś sprawiało mi mnóstwo radości.
Nadmiar pieniędzy z kolei wg mnie daje szczęście bo przecież każdy może wykorzystać te pieniądze inaczej. Jeden będzie kupował mnóstwo drogich rzeczy, drugi podróżował, a jeszcze kto inny rozdawał potrzebującym i każdy będzie z tym szczęśliwy.
Rubbish.