Autor Wątek: Mam pewien problem, od poniedziałku zaczyna się szkoła a ja nie wiem co zrobić.  (Przeczytany 5202 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rastamoni

• Gość
W pierwszej kl. technikum 2010/2011( dokładnie w drugim półroczu) miałam silną depresję przez co nie przeszłam do następnej klasy. W następnym roku szkolnym 2011/2012 przepisałam się do innej szkoły (liceum), żeby nie widzieć się z byłą klasą. W nowej szkole miałam indywidualne nauczanie. Przez długi czas nie chciałam się poznać z moją nowa klasą mimo nalegań wychowawczyni, lecz w końcu się przemogłam. Ale wiadomo, mam fobię więc za bardzo się z nikim nie zakumplowałam. Jakoś udało mi się tamten rok skończyć, choć nie było łatwo(dużo lekcji opuszczałam z powodu fobii), ale teraz mam gorszy problem, bo nie załatwiłam sobie przez wakacje indywidualnego nauczania i nie wiem jak miałabym normalnie z klasą chodzić na lekcje, głównie dlatego że oni wszyscy są już ze sobą zżyci a ja nie umiem się do nich dopasować. Już sobie to wyobrażam jak będą wszyscy razem rozmawiać itp. a ja będę tylko stać z boku. Nie wiem co robić, bo trudno mi będzie pogłębić znajomość z nimi.
Zastanawiałam się nad tym, żeby przepisać się do liceum dla dorosłych, bo mam już skończone 18 lat, ale nie wiem czy bym sobie poradziła. Beznadziejna sytuacja.

Offline Zaburzony_psychicznie

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Mazowieckie
   Cześć. Rzeczywiście okropna sytuacja, też to przeżywałem tak jak Ty, ale nie idź do szkoły dla dorosłych, spróbój z tym walczyć, póki ma siłe, a widzę, że ją masz. Ja przez to, że zerwałem z publiczną szkołą w połowie 2 klasy rozpadłem się, i niestety 6 lat mi zajęło ukończenie szkoły średniej. I to skutek mojej fobi.. . .. Póki jestes blisko ludzi, masz szansą na wyjście z tego.
Mam pytanie - na jakiej podstawie dostałaś indywidualne nauczanie?

rastamoni

• Gość
   Cześć. Rzeczywiście okropna sytuacja, też to przeżywałem tak jak Ty, ale nie idź do szkoły dla dorosłych, spróbój z tym walczyć, póki ma siłe, a widzę, że ją masz. Ja przez to, że zerwałem z publiczną szkołą w połowie 2 klasy rozpadłem się, i niestety 6 lat mi zajęło ukończenie szkoły średniej. I to skutek mojej fobi.. . .. Póki jestes blisko ludzi, masz szansą na wyjście z tego.
Mam pytanie - na jakiej podstawie dostałaś indywidualne nauczanie?

Byłam u psychiatry i powiedziałam mu o fobii społecznej i zaburzeniach depresyjnych, przeprowadził ze mną rozmowę i wystawił mi opinię lekarską.

rastamoni

• Gość
miałam też opinię od pedagożki z poprzedniej szkoły
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2013, 00:09:11 wysłana przez rastamoni »

• Użytkownik
  • **
Hmm..... Sama poszłaś do psychiatry 1 raz? Miałaś wtedy 18 lat??

rastamoni

• Gość
Hmm..... Sama poszłaś do psychiatry 1 raz? Miałaś wtedy 18 lat??

Poszłam sama. Byłam wtedy u kilku psychiatrów, bo koniecznie potrzebowałam tej opinii, aż w końcu znalazł się taki lekarz który mi ją wystawił. Miałam wtedy 17 lat.

• Użytkownik
  • **
Rozmawiałaś wtedy z kims o tym, przed pójsciem do psychiatry i skąd się dowiedziałas o tym, że coś takiego istnieje jak - fobia społeczna/nerwica.?

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
Ja po 2 klasie liceum zmieniłem szkołę i trafiłem do takiej właśnie zgranej klasy. Chyba w 3 dniu chłopaki zaprosili mnie na piwo, dołączyło się kilka dziewczyn. Zaproponowałem że zapłacę, chciałem się jakoś wkupić w łaski :D Początkowo szło dobrze, tylko oczywiście nie mogłem pokonać tej swojej fobicznej bariery i się nie rozkręciłem. Później sobie już dali ze mną spokój, a cześć osób to tak trochę patrzyło się spode łba. Udało mi się trafić do dość przyjaznej klasy, kilka osób mi mówiło że dobrze mi się trafiło bo jakbym wylądował w innej i tu zaczęli wymieniać w której konkretnie to by było dość słabo. Np. w jednej z klas dziewczyny wymagały od chłopaków żeby je rozśmieszali i ogólnie robili show, jak ktoś nie umiał to był zwykle przez nie gnębiony.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 31, 2012, 15:59:41 wysłana przez Bafango »

Offline nmgr

• Ekspert
Po co Ci szkoła? Gdybym nadal miał chodzić do szkoły, to chyba podziękowałbym na miejscu. To nic innego jak ogłupianie człowieka wiedzą, która rzekomo jest mu potrzebna. Przez kilkanaście dni można się przynajmniej zabawić, a potem to już nawet i tego nie ma, bo to co wcześniej było ciekawe, staje się nudne. Jeśli się da i ktoś chce, to mogę sprzedać moje świadectwo maturalne i wykształcenie. Mi do szczęścia nie jest to potrzebne.

• Użytkownik
  • **
Bafango. A tą barierę przełamałeś/ przełamałaś po skończeniu liceum? Nie wiem ile lat masz a to też jest istotne;)

Damian. Nie zgodze się z Tobą niestety :) Jak nie szkoła, to przynajmniej praca, albo twórczość, a najlepiej to i to i to. W życiu chodzi o ludzi, szkoła zwykle daje nam poczucie bezpieczeństwa, przynależności.

Offline nmgr

• Ekspert
Z twórczości łatwiej umrzeć niż przeżyć.

Offline Supa

Bafango. A tą barierę przełamałeś/ przełamałaś po skończeniu liceum? Nie wiem ile lat masz a to też jest istotne;) Damian. Nie zgodze się z Tobą niestety :) Jak nie szkoła, to przynajmniej praca, albo twórczość, a najlepiej to i to i to. W życiu chodzi o ludzi, szkoła zwykle daje nam poczucie bezpieczeństwa, przynależności.

Nie, nie przełamałem, jestem do szpiku kości fobikiem, w moich żyłach płynie fobiczna krew :D Mam 24 wiosny. <jabol2>

• Użytkownik
  • **
Bafango. No to tkwisz w tym już 6 lat? Od liceum? Ja 21 lat mam. Tyle lat i żadnych zmian? Co robisz w tym kierunku?

Damian. Chodzi o sposób życia i bycie sobą. Nie wiem jaki Ty masz sposób funkcjonowania, jak wszystko krytykujesz :D

Offline Supa

Bafango. No to tkwisz w tym już 6 lat? Od liceum? Ja 21 lat mam. Tyle lat i żadnych zmian? Co robisz w tym kierunku? Damian. Chodzi o sposób życia i bycie sobą. Nie wiem jaki Ty masz sposób funkcjonowania, jak wszystko krytykujesz :D
Ja w tym tkwię jeszcze dłużej. Nie powiedział bym nie ma żadnej poprawy. Bywało że byłem w stanie niewiele lepszym niż agonalny. Jeśli porównać do 3 klasy liceum to pod pewnymi względami jest tak samo, pod innymi gorzej, a jeszcze pod innym lepiej. Jak jest całościowo trudno mi ocenić, być może tak jak 6 la temu. Było tak że nie trafiałem do właściwych specjalistów mimo że mieli dużą renomę i trochę tytułów, zdarzało się też tak że napotykałem na swojej drodze odpowiednich ludzi ale je nie potrafiłem z nimi współpracować, nie chciałem/nie mogłem się otworzyć, za bardzo się wstydziłem, byłem za mało świadomy itd. Oni naprawdę robili wszystko co mogli żeby mnie ośmielić, bardziej to by musieli mi przyłożyć giwerę do skroni i  poczęstować tekstem " gadaj co wiesz albo zdychaj" :D Bywało też tak że zwyczajnie nie chciało mi się lęczyć, nie wiem czy to przez naturalne lenistwo czy może choroby które mnie ograbiły z wszelkiej energii, chęci, woli poprawy. Nie chcę się na siłę rozgrzeszać.
Tu trochę natraciłem czasu, tam niby mi coś trochę pomogło ale nie do końca, innym razem znowu miałem jakaś przerwę i tak zleciało.
Nie to że uciekam od odpowiedzi ale to nie jest temat o mnie :P

• Użytkownik
  • **
Bafango. Więc skończyłeś liceum? I co dalej przeza te 6 lat??
  Trochę masz podopny styl myślenia do mnie. Nie żałujesz, że straciłeś mnóstwo pozytywnych uczuć i sytuacji życiowych, że KTOŚ Ci odebrał szansę?
  Czy masz wiarę, że jeszcze jest czas na COŚ ??