Autor Wątek: Fantazjowanie.  (Przeczytany 12831 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Fantazjowanie.
« dnia: Listopad 05, 2009, 19:03:43 »
Słuchajcie czy zdarza Wam się rozmyślać, wcielać się w różne postacie czy przeżywać różne sytuacje w myślach ? Czasem po prostu odpływam w te myśli a zwłaszcza wieczorami choć w dzień też.
Czy to jest dobre czy nie ?
Czy Wy też uciekacie w świat fantazji ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Online Lon

• V.I.P
Odp: Fantazjowanie.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 05, 2009, 19:07:54 »
Zdecydowanie tak, choć z wiekiem coraz mniej. Czasem, nawet jak jestem wśród ludzi, którzy prowadzą żywą dyskusję, to ja przytakuje im, udając, że słucham, a tak naprawdę jestem pochłonięty swoimi introwertycznymi przemyśleniami i marzeniami.

A wiecie co jest najgorsze? - Że jak marze o czymś, co jest w miarę realne, to sprawia mi to satysfakcję. Ale jak uda mi się to samo osiągnąć na real, to wcale się nie cieszę...
Chyba wiem dlaczego tak jest.

Offline Luna

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 10, 2009, 13:17:42 »
Zawsze przed snem fantazjuję, ale w ciągu dnia też.

Czasami widzę wtedy siebie w różnych sytuacjach, rzecz jasna w myślach świetnie sobie ze wszystkim radzę :)
Ale najczęśćiej przeżywam w wyobraźni sceny z przeczytanych książek i obejrzanych seriali/filmów. Wymyślam nowych bohaterów, tworzę nowe przygody, ogólnie, takie fanfiki sobie wymyślam :)

frotka

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 10, 2009, 17:01:57 »
Zawsze przed snem fantazjuję, ale w ciągu dnia też.

Czasami widzę wtedy siebie w różnych sytuacjach, rzecz jasna w myślach świetnie sobie ze wszystkim radzę :)
Ale najczęśćiej przeżywam w wyobraźni sceny z przeczytanych książek i obejrzanych seriali/filmów. Wymyślam nowych bohaterów, tworzę nowe przygody, ogólnie, takie fanfiki sobie wymyślam :)

Ja mam identycznie. I zdecydowanie zbyt często fantazjuję  ::)

Online Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 10, 2009, 17:08:11 »
Heh... Za dzieciaka zawsze tak miałem, że nie mogłem pogodzić się z fabułą filmu jak mi się nie podobała i umieszczałem się w nim jajo jakiś mąż opatrznościowy, który zmienia bieg wydarzeń   ::)

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 10, 2009, 18:19:08 »
Kiedyś częściej fantazjowałem. Teraz myślę bardziej realistycznie i praktycznie, chociaż nieraz zdarzają mi sie fantazje tuż przed snem lub w łózku, zaraz jak sie obudzę  ;)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

frotka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 11, 2009, 17:28:03 »
Lubię też fantazjować o rzeczach, których normalnie nie zrobiłabym w życiu ze wzgl. na fobię. No i często moje fantazje dotyczą facetów, którzy mi się podobają :p
Albo przed ważnym wydarzeniem lub spotkaniem układam sobie w myślach jego przebieg, oczywiście tak, żeby wszystko potoczyło się po mojej myśli. Kiedy już dochodzi do tego wydarzenia/spotkania jest całkiem inaczej niż sobie wymyśliłam...
Tak naprawdę żyję sobie w dwóch światach, ten wymyślony o wiele bardziej mi pasuje  :)

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2009, 20:52:54 »
Ja uwielbiam fantazjować, marzyć, rozmyślać... Czasami się gubię w tym co jest wymyślone przeze mnia a co jest rzeczywistością ::). Moja mama zawsze mówiła, że kiedyś stracę głowę :D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Milky

• wizjoner :P
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 17, 2009, 15:19:05 »
Obcy Ty się lepiej zapytaj kiedy ja żyję w rzeczywistości  :P Bo w świecie fantazji,rozmyslań chyba non stop.Chyba dostanę kiedyś w głowę od tego myślenia :P
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie

Offline Outsiderka

• Nic nie warte przekleństwo..
  • Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Piekło
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 13, 2009, 20:41:44 »
Ja często rozmyślam,marzę w łóżku, przed snem  :) Wyobrażam sobie różne rzeczy, jakby to było gdybym nie miała fobii,albo gdybym była zupełnie inna.....Trochę mi później smutno,że nigdy tak nie będzie i że te sytuacje,które wymyślam nigdy nie będą miały miejsca,no ale cóż....
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Offline Treya

• Zaawansowany użytkownik
  • Just a girl
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2009, 00:18:31 »

Uwielbiam snuć fantazje... Staram się by były jak najbardziej realne, wymyślac najdrobniejsze szczegóły, by naprawdę przenieść się w ten inny świat. Przynosi to ulgę na chwilę. Czy coś więcej? Sama nie wiem. Czasem to bardziej zadręczanie siebie samego.
pocałuj mnie śmiertelnie
wpij się we mnie cały
wydrap swoje imię na moich plecach
wyssij ze mnie życie
zjedz mnie

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 18, 2011, 11:12:12 »
Hmm... czemu w myślach wszystko jest takie proste? <hm>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Mechatronik

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Łódź
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 18, 2011, 19:34:02 »
Wszystko jest proste, bo to my tworzymy sytuacje w naszych myślach i nie mamy żadnych ograniczeń, które występują w realu (ewentualnie w Tesco).

Trzyzet

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 19, 2011, 15:39:09 »
Moje fantazjowanie polega na wyobrażaniu sobie samego siebie w różnych sytuacjach... Często pozytywnych. Momentami aż mówię na głos to, co mam powiedzieć w tych myślach...

Offline Keisu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Za drutem kolczastym
    • Opowiadania:P
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 20, 2011, 11:25:51 »
Fantazjowanie to jedyna niezmienna rzecz którą posiadam ;)
Problem jest tylko taki że w KAŻDYM opowiadaniu które wymyślam , jestem ja :/ A ja nie chce o sobie pisać ,czuje tylko straszną potrzebę żeby tak robić.
Bo chcę poczuć że jestem w tym świecie który wymyśliłam i który mi się podoba ...