Autor Wątek: Samoocena - poczucie własnej wartości  (Przeczytany 25610 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Samoocena - poczucie własnej wartości
« dnia: Sierpień 19, 2009, 21:19:39 »
Jakie macie poczucie własnej wartości ?
Czy cierpicie z powodu niskiej samooceny ?
Jak oceniacie siebie względem innych ?
Kiedy Wasza samoocena jest niska a kiedy wysoka ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

moriar

• Gość
Odp: Samoocena - poczucie własnej wartości
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 22, 2009, 14:54:03 »

Podobnie jak u smutaska, moje poczucie własnej wartości jest bardzo niskie, niemal zerowe. Czuję się gorszy od innych, już sam fakt, że nie mam o czym rozmawiać z ludźmi, uświadamia mnie w przekonaniu, że jestem nikim. Nieustannie cierpię z powodu niskiej samooceny, ale czasami staram się o tym nie myśleć. Na razie zajęcie się czymś daje pozytywne efekty. Najgorzej jest, gdy złapię "doła"...wtedy myśli o mojej własnej beznadziejności nie dają mi spokoju :(

Kiedy Wasza samoocena jest niska a kiedy wysoka ?

W moim przypadku odpowiedź na to pytanie jest niezwykle prosta - moja samoocena zawsze jest tragicznie niska...ale mam ku temu powody. Stałem się totalnym śmieciem, dnem. I nie będzie łatwo tego zmienić. Aby zaszły jakiekolwiek zmiany, trzeba dwa razy więcej czasu, w porównaniu z tym czasem, który zmarnowałem...a zmarnowałem go bardzo dużo. Po części z własnej winy, po części z winy rodziny i znajomych :(

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 26, 2009, 21:42:25 »
Psychika potrafi nas oszukiwać przynajmniej mnie i czuje się wtedy śmieciem i dnem.
I mimo że wiem że własny umysł mnie oszukuje to nieraz daje mu się zwieść  :(
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 30, 2009, 22:52:34 »
1) Jakie macie poczucie własnej wartości ?
Zalezy od dnia...naprawdę...

2) Czy cierpicie z powodu niskiej samooceny ?
Tak cierpię, jednak czasem mniej, czasem więcej.

3)Jak oceniacie siebie względem innych ?
Powiem tak. To zależy względem kogo. Bo np. względem moich przyjaciół oceniam siebie jako kochaną, sympatyczną, inteligentną, zaradną, potrzebną innym ludziom dziewczyną. Ale np. w oczach mamy, czy np. osób, ktore znają mnie od dziecka widzę się jako samolubna, niezaradna, niec nie umiejąca, nie mająca pojęcia o życiu dziewucha.

4)Kiedy Wasza samoocena jest niska a kiedy wysoka ?
Wysoka jest gdy przebywam wśród ludzi, którzy mnie akceptują (mówią mi o tym) i wierzą we mnie. A jest bardzo niska, gdy jestem poprostu niewyspana, źle się czuję, coś mi nie wyjdzie na czym mi bardzo zależało, mama mnie skrytykuje (choć ostatnio z tym walcze, aby sie nie dać).

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 12, 2009, 17:07:53 »
Staram się aby, o ile to możliwe, była ta samoocena obiektywna.
Zrozumiałem, że to jest coś od czego trzeba zacząć, bo bez akceptacji siebie wszelkie inne starania, aby z tego wyjść tracą sens. Wtedy też akceptacja własnej osoby przez innych (bądź jej brak) straci na znaczeniu, a ostatecznie stanie się wręcz nieistotna. Dążę do tego (oczywiście starając się nie zrażać do siebie ludzi), aby sytuacja, w której ktoś mi mówi, że nie akceptuje mojego zdania czy zachowania nie zrobiła na mnie żadnego wrażenia...

Offline Pan_S

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2009, 15:45:12 »
Moja samoocena jest zazwyczaj bardzo niska. Zawsze oceniam siebie źle, nie umiem uwierzyć w to, że jestem w czymś dobry. Np. na studiach radziłem sobie bardzo dobrze, miałem wysoką średnią, spotykały mnie pochwały... nigdy jednak nie czułem, że na to zasługuję. Szczególnie nisko oceniam siebie jako mężczyznę. Zazwyczaj czuję się gorszy od innych facetów, dlatego unikam kontaktu z nimi. Bardzo cierpię z powodu swej niskiej samooceny.   

Offline Milky

• wizjoner :P
  • Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2009, 20:24:15 »
oczywiście bardzo niskie,wynika to też z tego że dużo od siebie wymagam.Kiedy jest coś nie tak to winię za to tylko siebie. Czy czuję  się gorsza?trudno powiedzieć,nie porównuje siebie zbyt często wzgledem innych,co ciekawe czasami mam nawet zbyt duże mniemanie o sobie,jakby się wywyższam-i wtedy jestem zła na siebie że tak robię. Niestety dochodzą  u mnie epizody autoagresji,może nie często ale 'porządnie' -jeśli w ogóle mozna to tak nazwać.
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 04, 2009, 20:50:12 »
Ja to od siebie wymagam niewiele. Potrafię się cieszyć tym co mam a czesto radość sprawiają mi rzeczy na które inni nawet by nie spojrzeli. Ogólnie samoocenę mam niską ale są dni kiedy cieszę się, że jestem taki a nie inny. Znam swoje dobre i złe strony i raczej nie mam ochoty poprawiać w sobie tych złych. Może brakuje mi motywacji ? ::)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 13, 2010, 11:00:31 »
Hmm... poczucie własnej wartości - zależy od sytuacji ale zazwyczaj jest niskie :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Joasia

• Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Elbląg
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 13, 2010, 12:18:51 »
Zawsze jest niskie...Mniej lub bardziej, ale zawsze niskie....

Offline nothing

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 13, 2010, 14:23:37 »
Mniej niż zerOOOOoooooo, mniej niż zerOOOOoooooooo (solo na gitarze).
Between supposed lovers
Between supposed brothers...

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Śląsk
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 13, 2010, 20:17:25 »
Moja samoocena rowniez jest baaaaaaaaaardzo niska  :( czasami mam takie dni, ze czuje sie naprawde ładną dziewczyna i jestem zadowolona z siebie ale szybko sie to ulatnia jak wychodze do ludzi niewiem mam takie wrazenie, ze jak  patrzy sie na mnie jakas dziewczyna lub chlopak to mnie oceniaja i w duchu wysmiewaja wiem, ze tak nie jest ale moja psychika skutecznie mnie w tym uwierdza, ze tak jest :(

Offline Outsiderka

• Nic nie warte przekleństwo..
  • Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Piekło
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 13, 2010, 20:30:31 »
Jestem najgorsza, nie ma ludzi gorszych ode mnie. Jestem nikim, głupim pasztetem, łajzą do sześcianu...mogłabym długo wymieniać co o sobie myślę. Moja samoocena sięga dna, patrzę na innych ludzi i czuję, że jestem od nich milion razy gorsza i bardziej beznadziejna....W sumie wiem, że to tylko depresyjne jazdy, ale bardzo często wkręcam się w to myślenie i wtedy myślę o samobójstwie.
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 24, 2010, 01:04:11 »
dlaczego mam tak niską samoocenę ? <glupek2> do pupy. Jest coraz gorzej.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 24, 2010, 12:10:59 »
Damiano ja też nie rozumiem, przecież Ty przystojniak jesteś <lovely>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.