Autor Wątek: Jak reagujecie kiedy spotykacie nieśmiałe osoby?  (Przeczytany 16009 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
Jak reagujecie kiedy spotykacie nieśmiałe osoby?
« dnia: Listopad 04, 2012, 11:32:18 »
niedawno miałam taką sytuację, że przyszła do mnie do biura bardzo nieśmała dziewczyna. widać było po niej od razu. wzrok spuszczony w podłoge, drżące ręce, czerwona twarz... no i zdziwiłam samą siebie. w obliczu drugiej nieśmiałej osoby zrobiłam się nagle duszą towarzystwa. gadałam jak nakręcona i starałam się dopowiedzieć za tę nieśmiałą osobę. nie wiem co ta dziewczyna. niestety nie potrafiłam tego odnieść potem do towrzystwa już "normalnego".

też tak macie?
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline qabriel

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Przemyśl
    • inst
Odp: Jak reagujecie kiedy spotykacie nieśmiałe osoby?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2012, 17:36:52 »
Też :)
Zawsze przy "nienormalnych" osobach czuję się swobodniej a już szczególnie przy fobikach.

Lśnienie23

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 04, 2012, 17:53:39 »
Tak od szkoły średniej najlepszych kumpli to miałem podobnych do mnie w sensie pokręconych w relacjach społecznych przez lata jakoś sie to wykruszyło za dużo ćpania i picia robi kuku pod względem fobii społecznej jeszcze większe także przestrzegam <old>

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 04, 2012, 18:22:57 »
Lepiej i pewniej się czuję przy osobach nieśmiałych i staram się zachować tak żeby jak najmniej zaszkodzić i jak najepiej się czuła ta osoba

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 04, 2012, 18:28:18 »
Taaaaak, ja mam to samo -oczywiście! ;D
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 05, 2012, 10:11:15 »
Fobicy dla fobików :)
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline blueman

• Użytkownik
  • **
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 05, 2012, 13:45:54 »
Fobicy dla fobików

Nic dodać, nic ująć! ;)
Just let your fears go, You might find your way back home!

Let your fears go, You might find that you’re not lost!

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 05, 2012, 22:15:03 »
Ja też tak mam   <ptak>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 06, 2012, 13:56:44 »
wysmiewam i obrzucam zgnilymi pomidorami vel zbukowatymi jajkami.  ^^
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 06, 2012, 14:43:24 »
w obliczu drugiej nieśmiałej osoby zrobiłam się nagle duszą towarzystwa. gadałam jak nakręcona i starałam się dopowiedzieć za tę nieśmiałą osobę.

Wiadomo - żeby wystąpić na pierwszym planie, trzeba mieć odpowiednie tło.

Ogólnie, jeżeli chodzi o rozmowy, to czasami mam podobnie (aczkolwiek w żadnej sytuacji nie nazwałabym siebie duszą towarzystwa, bo po prostu taka nie jestem, niezależnie od okoliczności), tzn przy nieśmiałych osobach mówię trochę więcej (ale obstawiam, że to dlatego, że mam względną pewność, że nikt mnie nie zakrzyczy ani nie będzie przerywał w pół zdania).

Z drugiej strony przy nieśmiałych osobach staram się uważać, by ich zbytnio takim duszotowarzyskopodobnym gadaniem nie przytłoczyć (bo wiem,  że kiedyś niezbyt fajnie czułam się, gdy ktoś na siłę starał się wypełnić pozostawioną przeze mnie ciszę nadmiernym acz pustym bełkotem). Tak więc raczej w rozmowie z nieśmiałą osobą staram się zachować umiar, mimo, że czasem chce mi się gadać i gadać.

Pomijając rozmowy i gadanie (bo te w wykonaniu "dusz towarzystwa" najczęściej wiele nowego i ciekawego nie wnoszą)..
U siebie zauważyłam też takie zjawisko: Kiedy np mam sama coś załatwić, pójść w nowe miejsce, zapytać kogoś obcego o coś, to mam spore blokady. Natomiast kiedy idę w jedno z takich miejsc (urzędy/banki/sekretariaty/domy pogrzebowe/pkp itp) z osobą nieśmiałą, to często dostaję takiego kopa, że nie tylko załatwiam sprawę w imieniu swoim i czyimś, ale przy okazji jeszcze wypowiem swoją opinię na temat wykonanej (bądź nie) usługi, czym czasem wprawiam w osłupienie resztę nawet tych niefobicznych klientów.  <ptak>

znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

triste

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 30, 2012, 09:32:58 »
Jak reagujecie kiedy spotykacie nieśmiałe osoby?
Czasami zdarzało mi się spotykać takie osoby i też czułem się przy kimś takim pewniej niż przy ludziach śmiałych i towarzyskich. Fajne jest to, że nawet jeśli przy osobie nieśmiałej nastanie dłuższy moment ciszy, to ona nie uzna cię za kogoś dziwnego jak to bywa w przypadku osób żywiołowych i bardzo rozgadanych; sama w końcu jest z podobnej 'bajki' . Można się czuć wtedy dużo swobodniej i samemu nie popadać w jakiś stres :)

Lśnienie23

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 30, 2012, 10:42:37 »
Ja skacze takiej osobie na plecy i później zaczynam tańczyć a na końcu  <jabol2> i zaliczam zwałe <yes>

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 25, 2013, 16:45:34 »
Ja czuję się o wiele swobodniej, ale tylko w przypadku, kiedy wiem, że fobia danej osoby jest większa niż u mnie lub jeśli w danym momencie tak jest. Wtedy wiem, że nadążę za tokiem myślenia grupy ludzi w której się znajdujemy bądź tej osoby. To mnie na tyle uspokaja, że znacznie szybciej zaczynam kojarzyć co ktoś do mnie mówi i odpowiadam równie szybko, niekiedy nawet błyskając intelektem.

Offline Wolfy

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 31, 2013, 10:54:04 »
Ja reaguje z sympatią i zrozumieniem jeśli wyczuje, że jej małomówność, zachowanie to efekt nieśmiałości  <lovely>

Offline MATEUSZ89M

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Być albo nie być oto jest płytanie:)
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 31, 2013, 20:08:16 »
Mi się wydaje, że ja wtedy jestem ciekawy tej osoby a nawet bardzo mnie to interesują takie osoby i z chęcią chcę się z takimi osobami spotykać a nawet zaprzyjaźnić oraz jestem gotów podać tej osobie pomocną dłoń by lepiej jej się żyło bo to ktoś podobny do mnie:)

Skoro Ja jestem chorobą to Ja jestem Lekarstwem a czas jest Odpowiedzią!.