Autor Wątek: Portale randkowe, randki internetowe  (Przeczytany 7799 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kimbra

• Nowy użytkownik
  • *
Portale randkowe, randki internetowe
« dnia: Listopad 12, 2012, 20:41:51 »
Czy warto szukać znajomych w internecie?
Czy warto szukać miłości i czy taka miłość w ogóle ma szanse się rozwinąć i utrzymać?
Co myślicie o portalach randkowych?
Czy sami z chęcią utrzymujecie takie kontakty?
Spotkaliście się kiedyś z osobą "wirtualną"?

Korzystacie z portali randkowych? Na co zwracacie uwagę, kogo szukacie? Ja ostatnio udzielam się na QuickDate.pl darmowy portal troszkę inny niż wszystkie, chciałabym poczytać co Wy sądzicie o takich stronach.
pozdrawiam.

Offline nika

• V.I.P
Odp: Portale randkowe, randki internetowe
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 12, 2012, 21:05:45 »
Ja tam się nie znam ale uważam, że należy do takich portali podchodzić z dystansem, zachować swój rozum i nie dać się ogłupić :P
Poza tym nigdy nie wiadomo jaki zboczeniec siedzi po drugiej stronie monitora ;>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2012, 21:46:37 »

Znajomych w necie nie warto szukać, ale warto w necie bywać, np zaglądając na fajne fora. Wtedy wzrasta prawdopodobieństwo, że natkniemy się tam na kogoś ciekawego (na pewno to prawdopodobieństwo jest większe niż w tzw rzeczywistości, gdzie 1. otaczający mnie ludzie to tłum na którego selekcję nie zawsze mam wpływ, 2. wiele osób nie ujawnia tyle prawdy o sobie, co w necie).

Natomiast typowe szukanie na typowych portalach randkowych odradzam. Wydaje mi się to jakieś nienaturalne i przerysowane. Tzn ja np nie czułabym się naturalnie i swobodnie gdybym gadała z kimś, kto zaczął rozmowę ze mną głównie z zamierzeniem zdobycia partnerki/sprawdzenia, czy spełniam kryteria takiej partnerki itp.

Czy warto szukać miłości i czy taka miłość w ogóle ma szanse się rozwinąć i utrzymać?

Jw. Szukać nie warto, ale jak się sama przypadkowo znajdzie, to oczywiście, że ma szanse na rozwinięcie się.

Myślę, że są śmieszne i że ludzie korzystają z nich albo dla jaj, albo z desperacji ("muszę kogoś znalezć), albo tacy. którzy myślą. że druga osoba to zabawka, która ma spełniać moje konkretne oczekiwania (szukam osoby takiej takiej i takiej, np rudej, szczupłej i umiejącej gotować, a nie po prostu osoby, którą będę chciał/a poznawać).

Tak, parokrotnie. Ale nigdy nie była to osoba z portalu randkowego.

« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2012, 21:49:13 wysłana przez a »
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2012, 21:53:13 »
Dokładnie to, co napisali poprzednicy <yes> Trzeba do takich portali podchodzić w dystansem i nie szukać na nich niczego, aczkolwiek zaglądać warto. Paru moich znajomych nawiązało ciekawe znajomości na takowych portalach. Sam mam konto na jednym i wykazuję raczej podejście bierne <glupek2> W sensie -gdy ktoś do mnie napisze, to czasem nawet odpowiem <hahaha>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline trash

• Profesor
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 12, 2012, 21:55:57 »
nie

miuość , sriłość, guffność, sraczka ...  <wc>
że to najbardziej żenujące, puste i najobleśniejsze miejsca w internetach
Czy sami z chęcią utrzymujecie takie kontakty?
<ei29nuda> nie
nie

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 12, 2012, 22:14:28 »
Ja osobiście znam dwie pary, które poznały się za pośrednictwem internetu.

Pierwsza:
Mój kuzyn poznał swoją żonę na ryjobuku. Ona skomentowała zdjęcie ich wspólnego kolegi, on coś dopisał, ona dopisała i tak dopisywali aż przeszli na pw. No i od słowa do słowa - są małżeństwem od roku. Chociaż w sumie ryjobuk nie jest portalem randkowym <hm>

Druga:
Moja koleżanka poznała swojego męża na jakimś portalu randkowym. Pobrali się ale myślę, że było to małżeństwo z desperacji - biorę co jest. Pobrali się już jakiś czas temu bo zaliczyli wpadkę ale widać, że nie są szczęśliwym małżeństwem :P. On coraz częściej popija ona robi awantury o byle co.

No więc różnie to bywa z tym kojarzeniem par w necie :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 12, 2012, 22:15:58 »
No więc różnie to bywa z tym kojarzeniem par w necie :P

Tak jak i w życiu, nika. To akurat nie ma znaczenia -gdzie się ludzie poznali. Czasem nie wychodzi i tyle!

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 12, 2012, 22:18:26 »
No w sumie masz rację ;>

Ale jest też różnica pomiędzy umawianiem się na randki w realu a w necie :P

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 12, 2012, 22:32:26 »
ludzi poznaje sie wszedzie. nie widze problemu. znam 'internetowe' pary, znam ludzi, ktorzy korzystaja.  wystarczy zachowac zdrowy rozsadek 

<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline Nut

• Profesor
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 13, 2012, 18:55:22 »
co prawda nie na portalach randkowych, ale w internecie poznałam najważniejsze osoby w życiu. Więc myślę, że warto.
Jeden jest tylko błąd wrodzony, przekonanie, że żyjemy po to abyśmy byli szczęśliwi.

Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 13, 2012, 20:31:17 »
No jest pewna różnica między sytuacją, w której spotykają się w realu dwie wole osoby i zakochują się w sobie, a sytuacją, gdy poznają się dwie osoby usilnie szukające miłości na portalu randkowym :P

Oczywiście, moje wypowiedź wymaga interpretacji, bo jako osoba będąca aktualnie w związku z osobą poznaną na portalu randkowym jestem zobligowany do ważenia słów :D

Offline nmgr

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 13, 2012, 21:07:59 »
Oczywiście, moje wypowiedź wymaga interpretacji, bo jako osoba będąca aktualnie w związku z osobą poznaną na portalu randkowym jestem zobligowany do ważenia słów  :D
:o Shame on You!   ^^

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2012, 21:33:00 »
No jest pewna różnica między sytuacją, w której spotykają się w realu dwie wole osoby i zakochują się w sobie, a sytuacją, gdy poznają się dwie osoby usilnie szukające miłości na portalu randkowym :P

A czy sam fakt założenia konta na portalu randkowym nie jest jakiś przejawem zamiaru szukania partnera? <hm> Bo bez powodu nie zakłada się tam konta. Portal randkowy to taki, który służy raczej konkretnemu celowi i każdy rejestrujący się tam robi to świadomie. Chyba.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2012, 21:35:41 »
aktualnie w związku z osobą poznaną na portalu randkowym jestem zobligowany do ważenia słów :D

Poprzednią laskę też wyrwałeś na portalu randkowym? ;>

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2012, 22:43:50 »
Tak i to na tym samym portalu :P

Cytat: Szop
czy sam fakt założenia konta na portalu randkowym nie jest jakiś przejawem zamiaru szukania partnera?

No jest.