Autor Wątek: Zakupy na allegro  (Przeczytany 2300 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Zakupy na allegro
« dnia: Listopad 15, 2012, 20:25:03 »
Robicie zakupy na allegro?
Zdarzyło Wam się trafić na nieuczciwego sprzedawcę?

Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline nika

• V.I.P
Odp: Zakupy na allegro
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 15, 2012, 20:25:11 »
Ja chyba właśnie trafiłam na takiego <oczami2>

Kupiłam na aukcji portfel, jeszcze tego samego dnia przelałam kasę i czekałam dwa dni - cisza. Wysłałam maila, brak odpowiedzi. Wysłałam drugiego cisza. Dzwoniłam - telefon zajęty (nie oddzwonił), drugi raz nie odebrał. To sobie myślę - wyślę jeszcze jednego maila potem dam negatyw a potem już chyba nic nie mogę zrobić <smutek>. Siedem dych w plecy <cry>
A co najlepsze - gościu miał same pozytywne komentarze <szok>
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 15, 2012, 20:43:26 »
Ja chyba właśnie trafiłam na takiego <oczami2>

Kupiłam na aukcji portfel, jeszcze tego samego dnia przelałam kasę i czekałam dwa dni - cisza. Wysłałam maila, brak odpowiedzi. Wysłałam drugiego cisza. Dzwoniłam - telefon zajęty (nie oddzwonił), drugi raz nie odebrał. To sobie myślę - wyślę jeszcze jednego maila potem dam negatyw a potem już chyba nic nie mogę zrobić <smutek>. Siedem dych w plecy <cry>
A co najlepsze - gościu miał same pozytywne komentarze <szok>
nika ile czasu minęło od zakupu ??
Powstrzymaj się z dawaniem negatywa, lepiej rozpocząć spór transakcyjny, a w razie czego jest jeszcze "Program Ochrony Kupujących", który zrekompensuje Ci poniesione koszta jeśli sprzedawca okaże się naprawdę nieuczciwy.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 15, 2012, 20:59:46 »
Dokładnie dzisiaj mija drugi tydzień ;>

Spór transakcyjny? <hm> Pokombinuję

Póki co napisałam mu jeszcze jednego maila, w którym zaznaczyłam, że będę się jeszcze jutro próbowała kontaktować telefonicznie to rozważam możliwość wlepienia mu negatywa <glupek2>
Poczekam do jutra :P

Offline Nut

• Profesor
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2012, 20:40:18 »
allegro chyba daje jakąś gwarancję na zakupy u nich i zwraca część kosztów.
Ja nałogowo kupuję w sieci(allegro, e-bay, apteki internetowe) i nie zdarzyło mi się, żeby ktoś nie wysłał towaru. Chociaż zakupów odzieżowych nie polecam, nigdy z nich nie byłam zadowolona.
Jeden jest tylko błąd wrodzony, przekonanie, że żyjemy po to abyśmy byli szczęśliwi.

Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 06, 2012, 21:56:00 »
Odpukać mnie jeszcze też nie oszukali na allegro. Ale ja mało kupuję.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 06, 2012, 22:13:58 »
Mój pierwszy zakup to był używany  telefon, który działał przez jakieś 30sekund, okazało się że był zalany.  Udało mi się odzyskać połowe kasy jakieś 20zł, wiec tragedii nie było. Przy żadnych kolejnych zakupach problemów już nie miałem.

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 22, 2013, 19:47:57 »
Zastanawiam się nad kupnem fajnych samochodzików Hot Wheels, w celach kolekcjonerskich.

Offline Marimo

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 22, 2013, 20:14:08 »
Bardzo często. Częściej używam allegro niż jakichś sklepów internetowych, poza tym takie sklepy internetowe prowadzą też działalność za pośrednictwem allegro. System wpłat PayU jest jak dla mnie bardzo wygodny, więc nie widzę przeszkód. Sprzedać parę rzeczy także mi się udało. Szkoda tylko że obecne allegro pod względem wizualnym próbujące stawiać na innowacje wygląda jak nieintuicyjny syf, aż szkoda tam wchodzić. Czasami z nudów lubiłem sobie wejść na allegro i porozglądać się za różnymi przedmiotami. Teraz tego nie robię przez nieprzyjazny interfejs dla użytkownika.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 19, 2013, 22:46:43 »
Mnie raz gość okradł i bezczelnie kłamał że wysłał towar gdy nie wysłał bo nie miał numeru nadania paczki  <nihil> Niepamietam jak to sie skończyło, tera zpłace PayPal za wszystko i jak towar nie dochodzi kasa jest bez żadnych problemów spowrotem  :D

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 27, 2013, 15:28:20 »
robię zakupy , sama sprzedaje , nawet sklep mam, ale jestem uczciwym sprzedawcą <shy> :D
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

Offline Wolfy

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2013, 22:42:30 »
Nie korzystam zbyt często, ale parę razy kupiłem sprzęt komputerowy. Nie trafiłem na nieuczciwego sprzedawcę, jednak wolę chyba sklepy internetowe.