Ankieta

Czy jesteś za aborcją?

Tak
7 (36.8%)
Tak, ale w szczególnych przypadkach
8 (42.1%)
Nie
3 (15.8%)
Nie mam zdania
1 (5.3%)

Głosów w sumie: 13

Autor Wątek: Aborcja  (Przeczytany 31253 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Aborcja
« dnia: Listopad 14, 2009, 17:34:11 »
Jaki macie pogląd na tą sprawę ? Kiedy na Nią zezwolić a kiedy nie ?
Czy może niech będzie całkowicie dozwolona ?
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2009, 17:36:59 wysłana przez Obcy »
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Samek

• V.I.P
Odp: Aborcja
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 14, 2009, 17:53:49 »
To trudny temat, ale wydaje mi się, że ostateczna decyzja powinna należeć do kobiety.
Dodam jeszcze, że w przypadku zagrożenia życia aborcja powinna być dopuszczalna.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 14, 2009, 18:32:13 »
Moim zdaniem powinna być bezwzględnie zabroniona, ewentualnie tylko dozwolona w przypadku zagrożenia życia kobiety gdyż mamy tutaj konflikt dwóch równorzędnych dóbr. Wówczas decyzję powinna podjąć kobieta.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 07, 2009, 14:47:21 »
A chciałabyś urodzić dziecko gwałcieciela i dopuścic do przekazania jego genów?
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

frotka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 07, 2009, 17:35:52 »
Jestem za aborcją, ale też nie w każdym przypadku. Jeśli ciąża jest wynikiem gwałtu to tak, jeśli zagraża życiu kobiety, albo jeśli płód jest uszkodzony również. W innym wypadku nie popieram tego.

Offline Filip Albert

• If_I_Ever_Die
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • "Za Wiarę, Króla, Honor, Wolność, Ojczyznę"
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 14, 2010, 21:18:23 »
Jestem przeciwko.
Jedynymi wyjątkami są:
 - gwałt,
 - zagrożenie życia matki,

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2010, 13:08:25 »
A ja zacytuje Kolege z innego-fobicznego forum:

"Aborcja powinna być legalna, ale tylko za zgodą płodu."

:D

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2010, 16:26:31 »
Jestem za aborcją, a decydować o tym czy usunąć płód powinna matka. Zakaz aborcji wspiera tylko "czarny rynek medyczny".
« Ostatnia zmiana: Styczeń 17, 2010, 19:36:58 wysłana przez Aldo »
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

michal86

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2010, 21:30:57 »
Spokojnie

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2010, 14:35:15 »
To jest taki temat, na który trzeba umieć dyskutować tzn. dla ludzi (niezależnie od wieku) dojrzałych. Ja powiem tylko jedno - łatwo tworzyć przepisy, wypowiadać się z ambony czy być nieskazitelnym obrońcą praw człowieka nienarodzonego jeżeli się nie przeżyło np. takiej sytuacji "aborcyjnej" jak gwałt.
Moim zdaniem o takich sprawach nie powinni generalnie decydować faceci... a mam nawet wątpliwości czy powinni się wypowiadać, bo to nie oni rodzą dziecko, a przede wszystkim to niestety mężczyźni są winni takim przestępstwom, bo jakoś nie słyszałem o aborcji w wyniku gwałtu, którego sprawcą była kobieta...

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2010, 15:10:07 »
Iksemel, po części masz rację. Bo widzisz, ja uważam, że aborcja powinna być możliwa tylko w wypadku zagrożenia życia lub poważnego zagrożenia zdrowia matki. A to dlatego, że nie widzę różnicy pomiędzy śmiercią człowieka narodzonego, a śmiercią człowieka nienarodzonego. Niemniej, nie twierdzę, że tym szczytnym ideałom z pewnością bym się podporządkował gdyby dotyczyło to np. mojej dziewczyny, która zostałaby zgwałcona. Może wówczas zgodziłbym się na aborcję, ale nie dlatego, że uważałbym ją za słuszną z moralnego punktu widzenia, ale dlatego, że byłbym zbyt słaby, by stłamsić w siebie złość i wychować takie dziecko, jak swoje.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2010, 19:45:01 »
matka ma zabić dzieciaka własnoręcznie? o to ci chodzi?
Mi chodzi tylko o to (b rozumiem, że wypowiedź jest kierowana do mnie?), że prawny zakaz aborcji w naszym kraju, jest prawem martwym. Bo każda przyszła matka może w nielegalnym sposób pozbyć się płodu(oczywiście za odpowiednią sumę pieniędzy). A te nielegalne zabiegi często wykonują nie dostatecznie wykwalifikowani lekarze w nie najlepszych warunkach, co później tylko wpływa na różne komplikacje zdrowotne.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2010, 23:09:40 »
"nielegalne zabiegi wpływają na komplikacje zdrowotne" hmm... jasiu nie bij małgosi bo się spocisz?
Po prostu każda kobieta, która chce przeprowadzić aborcję i tak ją przeprowadzi. Więc dlaczego ma się to odbywać nielegalnie?

Offline Treya

• Zaawansowany użytkownik
  • Just a girl
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 18, 2010, 13:39:31 »

Toy, nie denerwuj się tak, każdy ma prawo do własnych poglądów, a Ty podchodzisz nazbyt emocjonalnie do tego chyba.

Lon natomiast podchodzi bardzo egoistycznie... W ogóle masa facetów tu się wypowiada, a jak wspomniał Iksemel, powinny o tym decydować kobiety tak naprawdę.

Myślę, że wiele dziewczyn i chłopców nie dba o to, aby się zabezpieczać (a dziś antykoncepcja nie jest tematem tabu i jest rozpowszechniona) i nie wiem co na to poradzić, bo co się radzi na głupotę? I potem w wieku 15 lat dziewczyna zostaje bez pieniędzy, bez partnera i nazbyt często bez odpowiedzialności. Potem dzieci cierpią z powodu takich ludzi... Czy legalna aborcja coś by zaradziła w tym? Nie wiem, pewnie nie bardzo, ale mimo wszystko kobiety powinny mieć prawo do podjęcia decyzji w tej kwestii... Czasem wpada się mimo zabezpieczeń... a w sytuacjach o których wspomnieliście (gwałt,narażenie własnego życia), aż nadto powinny mieć wolny wybór.

"Może wówczas zgodziłbym się na aborcję, ale nie dlatego, że uważałbym ją za słuszną z moralnego punktu widzenia, ale dlatego, że byłbym zbyt słaby, by stłamsić w siebie złość i wychować takie dziecko, jak swoje."

Lon, cholernie to egoistyczne co piszesz... Pomyśl o kobiecie, która przeżyła coś tak okrutnego i w dodatku jest w ciąży z jakimś psycholem. Nie dość, że to sytuacja dla niej cholernie traumatyczna i trudna, to jeszcze stoi przed wyborem czy kończyć swoje dotychczasowe życie i zająć się dzieckiem, które zostało poczęte w cierpieniu, z kims okrutnym czy też spróbować powrócić do tego, co było...
pocałuj mnie śmiertelnie
wpij się we mnie cały
wydrap swoje imię na moich plecach
wyssij ze mnie życie
zjedz mnie

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 18, 2010, 15:25:55 »
Cytat: Treya
Lon, cholernie to egoistyczne co piszesz... Pomyśl o kobiecie, która przeżyła coś tak okrutnego i w dodatku jest w ciąży z jakimś psycholem. Nie dość, że to sytuacja dla niej cholernie traumatyczna i trudna, to jeszcze stoi przed wyborem czy kończyć swoje dotychczasowe życie i zająć się dzieckiem, które zostało poczęte w cierpieniu, z kims okrutnym czy też spróbować powrócić do tego, co było...

A jaki wybór ma dziecko? I czy ktokolwiek ma prawo decydować o tym, że "komfort psychiczny" kobiety jest więcej wart od życia bezbronnego dziecka, które nie ma wpływu na to, jaki będzie jego los?
Żeby była jasność: ja nie umniejszam cierpień takowej kobiety, ale uważam, że życie ludzkie jest wartością wyższą. Tyle.