Autor Wątek: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy  (Przeczytany 3424 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nika

• V.I.P
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« dnia: Styczeń 11, 2013, 21:51:18 »
Jak wiadomo - w niedzielę kolejny finał  <jabol2>

W związku z tym moje pytanie - jaki jest Wasz stosunek do akcji Jurka Owsiaka?
Popieracie?
Uważacie, że to oszust i złodziej?
Jego akcja jest potrzebna? Podoba Wam się?
Bierzecie czynny udział?
Dorzucacie kasę?
Itp. itd.?
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Odp: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 11, 2013, 21:53:24 »
Jest mi obojętny, ale w dzień finału nigdy nie wychodzę nigdzie z domu <_>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 11, 2013, 21:54:03 »
w dzień finału nigdy nie wychodzę nigdzie z domu <_>

Czemu?  ;D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 11, 2013, 21:54:55 »
Nie, nie dlatego, że szkoda mi tych dwóch złotych, czy pięciu :) Dlatego, że ci wolontariusze są tak natarczywi  >:(
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Tośka

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 11, 2013, 22:13:20 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 13:17:55 wysłana przez Alien »

Wiewiórka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:51:22 »
Zawsze wrzucałam to 2 zł do puszki i teraz mam drzwi od łazienki obklejone serduszkami  :P Sama akcja też jest mi obojętna, kiedyś miałam katechetę, który całą lekcję mógł psioczyć na Owsiaka, a często spotykam się ze stwierdzeniem, że Owsiak to złodziej.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 12, 2013, 10:56:51 »
Sama akcja też jest mi obojętna, kiedyś miałam katechetę, który całą lekcję mógł psioczyć na Owsiaka, a często spotykam się ze stwierdzeniem, że Owsiak to złodziej.
Proboszcz w moim Kościele też psioczy na Owsiaka. Widocznie nie mogą tego znieść że ktoś naprawdę pomaga i do tego robi to w sposób przejrzysty i ma się wgląd w te finanse. Pewnie też tam zdarzają się czarne owce ;) u Owsiaka.
Kościół też pomaga ale wydaje mi sieze sa bardziej skuteczni w budowaniu coraz większych świątyń niż pomaganiu tak naprawdę.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 12, 2013, 12:42:53 »
Abstrahując od Owsiaka, porównywania go z Caritesem, zastanawiania się ile z tego pierwszego idzie na woodstock, a z drugiego na świątynie, dla mnie ciakwym zjawiskiem jest sam fakt, że ludzie, którzy normalnie płacą podatki na państwową służbę zdrowia, tak łatwo płacą na to samo drugi raz (poprzez rozmaite tego typu składki), zamiast najpierw zastanowić się, co się dzieje z kasą, którą wpłacają do państwa (i dlaczego, chociaż płacą, na wszelkie poważne zabiegi medyczne muszą czekać po kilka lat - no chyba, że zapłacą za to samo trzeci raz w postaci łapówki).

Rozumiem, że ze skadek może nie starczać na wszystko, ale totalne promowanie wyręczania państwowej slużby zdrowia (przy jednoczesnym dawaniu na nią pieniędzy i bezkrytycznym podejściu do owego dośc kiepsko działającego systemu) jest trochę powierzchowne i nie dotykające istoty problemu.

Wracając do samej akcji.. Wg mnie nie uczy ona za bardzo rozsądnego i przemyślanego pomagania. Raczej daje do zrozumienia ludziom, że mogą raz w roku wrzucić 2 zl do puszki, nakleić nalepkę na płaszcz i dumnie z nią paradować po mieście. Tymczasem by rozwiązać problem trzeba o najpierw przemyśleć, poszukać powodów itd.

No ale totalnie pluć na to nie zamierzam, bo wiem, że jakaś tam kasa pewnie kiedyś komuś pomogla. Tyle, że nie do końca tędy droga.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 12, 2013, 12:47:28 wysłana przez a »
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline isla84

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: 2B
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 12, 2013, 13:36:25 »
popieram akcję WOSP, do Owsiaka mam obojętny stosunek. Jeździłam na Woodstock.
Uważam, że takie akcje są potrzebne skoro nasze Panstwo nie potrafi zapewnić odpowiedniej opieki zdrowotnej. Nie interesuje mnie za bardzo jakie ma poglady polityczne, religijne itp. itd. Owsiak -  to jego sprawa, ale jeżeli dzięki sprzętowi, który co roku jest kupowany, przezyje chociażby jedno dziecko więcej, to zawsze będę popierała takie akcje. Teraz to raczej kupuje jakieś rzeczy na allegro na rzecz WOSP bo pod kościłem rzadko stoją wolontariusze - proboszcz im nie pozwala  <hahaha>
Opcja: zaprzyjaźnij się z samym sobą jest idealna, a właściwie jedyna, żeby nie czuć się megasamotnym w życiu.

No more love
 I've been fired from my caretaker job
 I'm always the one who loves the most
 And I suffer even more.

Offline trash

• Profesor
  • ✝ D△RK ✠ KICZ ✝
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 12, 2013, 14:17:52 »
Mi się sama idea ściepy nawet podoba, ale już średnio mi się podoba, że akcja  została de facto znacjonalizowana, bo jak to inaczej nazwać skoro każdy prezydent/burmistrz/urząd/komenda policji/straż itd "spontanicznie" włącza się do akcji i wydaje przy tej okazji publiczne pieniądze na różne tam atrakcje dla ludu ?  <ptak> Poza tym gdyby podliczyć wszystkie te wydatki na "promocję" do kupy (z każdej gminy/powiatu/miasta) i zestawić z zyskiem, to wątpię czy cała akcja wyszła by nawet na zero. Dlatego całą akcję traktuję bardziej jako festyn ... a niech se tubylcy poskaczą, może to im dobrze zrobi.   ^^ 

Offline kontynent

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 20, 2013, 11:47:40 »
Na WOŚP wysyłałem smsy w ostatnich latach. Kieeedyśśś wrzucałem do puszek.

waldi2000

• Gość
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:06:45 »
Ciekaw jestem waszych opini na ten temat. Osobiscie nie mam nic przeciwko wobec pomagania chorym ale tej orkiestry nie popieram, jak widze owsiaka to mnie cofa, w internecie kraza rozne informacje na temat ile on na tym kosi kase:->

Offline JOY OF SATAN

• Kolorek JOY OF SATAN
  • „Matka siedzi z tyłu!” Tak powiedział!:))
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:09:49 »
popieram rencami i nogami...
Not giving a fuck improves your quality of life significantly by drastically reducing your capabilities of giving a fuck. Scientists have proven that the average human being gives 60 percent too much of a fuck about most daily activities...Start not giving a fuck today because seriously, who gives a fuck?

Offline abcczasamid

• Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:10:51 »
Waldii pójdziesz kiedyś do szpitala, to się przekonasz dlaczego warto dać te 5 zł.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 11, 2015, 20:12:54 »
Ja popieram pewnei sa tam jakieś przekręty jak wszędzie ale i tak w małej skali w porównaniu do tego co robi państwo z pieniędzmi obywateli.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."