Autor Wątek: Pamiętnik  (Przeczytany 5056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Pamiętnik
« dnia: Listopad 19, 2009, 22:08:05 »
Prowadzicie pamiętnik gdzie opisujecie swoje życie i stany umysłu ?
A jeśli tak to jak długo i dlaczego to robicie ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Milky

• wizjoner :P
  • Aktywny użytkownik
Odp: Pamiętnik
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 19, 2009, 22:15:11 »
Odkąd chodzę do psychologa do zapisuję przemyślenia o swojej osobie,spostrzeżenia na temat dzieciństwa itd. ale żeby coś więcej i obszerniej to nie.
Kto nie dąży do rzeczy niemożliwych, nigdy ich nie osiągnie

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2009, 13:33:15 »
Pisałam pamiętnik pod koniec podstawówki i początek gimnazjum,obecnie już nie praktykuję tego rodzaju wyczynów ;)
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Luna

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2009, 16:41:17 »
Pisałam w dzieciństwie, później już nie.
Nie miałabym już ochoty, zresztą, o czym miałabym pisać  ::)
O swoich odczuciach itp. nie chciałoby mi się zapisywać, chociaż słyszałam, że to jest jedna z form terapii, no ale skoro nie muszę, to nie.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 20, 2009, 18:09:49 »
Kiedyś pisałem co robiłem dzień w dzień, ale po tygodniu szybko mi się znudziło relacjonowanie każdego dnia  :-\
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2009, 00:19:46 »
Kiedyś pisałam pamiętnik - nawet bardzo systematycznie. Teraz jak go przegladam to chce mi się śmiać ;). Jakie ja bzdury tam pisałam ale to było jak miałam 10-12 lat czyli baaardzo dawno :P
Swego czasu próbowałam też pisać bloga ale już o nim zapomniałam i nawet nie wiem czy on jeszcze istnieje :P
Dzisiaj zdarza mi się robić notatki w kalendarzu - takie coś w stylu: "Byłam dzisiaj u B. Spędziłysmy ten czas bardzo przyjemnie, rozmawiałyśmy o tym i o tym" ;). Ale te notatki to też tak bardziej z nudów i niesystemetycznie więc trudno to nazwać pamiętnikiem ;D
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

frotka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 24, 2009, 07:38:11 »
Gdy byłam mała często prowadziłam pamiętniki, brakowało mi tylko systematyczności i każdy pamiętnik prędzej czy później lądował w koszu. Ostatni raz za pisanie pamiętnika wzięłam się w trzeciej klasie gimnazjum, niestety mój wścibski brat ze swoim kumplem dorwali się do niego, potem dzień w dzień cytowali fragmenty moich wypocin. Poskarżyłam się mamie   ;D

Offline andrzejek606

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:00:14 »
Zawsze podziwiałem za wytrwałość tych co piszą pamiętniki, bo ja sam brałem się za to kilka razy w przeszłości, ale zawsze bardzo szybko się kończyło. Nie miałem odpowiedniej motywacji i uważałem, że pewnie nie starczy mi czasu na codzienne opisywanie przeżyć  :). Dzisiaj prowadzę bloga, ale to coś innego i może powstrzymam się od kampanii reklamowej  ;D ::).

Katiusza

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 24, 2010, 21:07:05 »
Niby że piszę pamiętnik, lecz nie za bardzo mam czas :( Dlatego zdarza się że mam tydzień lub więcej przerwy . . . Dlaczego piszę? Żeby nie zapomnieć :) (Mam straszne problemy z pamięciom :/ )

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 24, 2010, 22:43:05 »
Nigdy nie miałem zacięcia do czegokolwiek dłużej niż tydzień. Toteż i pamiętników pisanych dłużej niż tydzień nie mam.  :P Trochę może żałuję bo lubię się czasem zagłębić w przeszłości.  :)
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline plamka123

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 20, 2010, 21:58:51 »
pamietnik internetowy :P Na tenbicie

Offline cristompao

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: stolyca :D
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 20, 2010, 22:54:13 »
     -
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 01, 2011, 20:38:11 wysłana przez cristompao »

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 17, 2011, 22:04:02 »
Ostatnio założyłem blog na onecie. Oczywiście w pełni anonimowy założony na e-mailu stworzonym tylko dla tego bloga. Usiadłem Sobie wygodnie i jakąś godzinę poświęciłem na zrobienie pierwszego wpisu. Po piętnastu minutach od opublikowania przeczytałem wszystko jeszcze raz, pomyślałem "To głupie..." i w sekundzie wszystko usunąłem. :P
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2011, 18:24:04 »
No i szkoda Aldo :P
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Naki

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 25, 2011, 16:00:42 »
Ja prowadziłam pamiętnik juz od ponad dwóch lat. Powiem szczerze, że na prawdę pomógł mi uporządkować mysli  :) a zaczęłam go pisać bo nie miałam z kim pogadać, a czułam potzrebę wyrzucenia z siebie wszystkiego, więc przelewałam myśli na papier z cichą na dzieją, że ktoś to przeczyta i zechce mi pomóc gdyż sama sobie nie radziłam. Nie myliłam się, po tych dwóch latach moja siostra wszystko przeczytała jednak jej zainteresowanie moim problemem nie trwało długo i znów musze radzić sobie sama. Od kilku miesięcy przestałam pisac... straciłam nadzieje, że ktoś mi pomoże, mimo wszystko nadal próbuje sobie poradzić  :)
''To nie świat nas ogranicza. To my stawiamy przed sobą mur nie do pokonania..."