Autor Wątek: Witajcie, proszę o pomoc lub poradę  (Przeczytany 2368 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline zyjacawswoimswiecie

• Nowy użytkownik
  • *
  • Marność nad marnościami, i wszystko marność...
Witajcie, proszę o pomoc lub poradę
« dnia: Luty 21, 2013, 12:16:31 »
Witajcie.

Potrzebuję pomocy, albo doradztwa w pewnej sprawie.

Otóż mój problem polega na tym, że na fobię choruję już od 13 roku życia, obecnie mam 21 lat. Zawsze, w każdej grupie rówieśniczej byłam odrzucana, szykanowana, nielubiana, przez to, że byłam nieśmiała. Nie miałam szczęścia, chociaż nikomu krzywdy nie robiłam, wręcz przeciwnie, byłam uprzejma i grzeczna, pomocna. Szkoła to był obowiązek, więc zaciskałam zęby i mówiłam sobie, że jak pójdę na studia, będzie lepiej, bo może ludzie są bardziej dojrzali... ale cóż, jestem na studiach dziennych, a ludzie są nawet jeszcze gorsi, niż w poprzednich miejscach. Przez studia, moja fobia powróciła już w bardzo zaawansowanym stadium, że czasami szukam sposobu na śmierć...
Mam już zawód, więc poradźcie mi, co robić... czy mam przerwać studia, i iść szukać pracy, czy zacisnąć zęby i trwać w nich dalej? Na studiach radzę sobie bardzo dobrze, nawet najlepiej z grupy, ale to wszystko przez ludzi, którzy znowu mnie poniżają, traktują jak powietrze, mimo moich szczerych chęci bycia ciepłą i miłą.... Proszę o jakąś pomoc :( bo jestem w totalnym dole :( Bardzo marzyłam o tych studiach, o tym kierunku który wybrałam. I czy mam przekreślać swoje marzenia przez ludzi? Ale czasami nie mam już psychicznie sił. Nic mnie nie cieszy, kompletnie, siedzę całymi dniami w domu i wypłakuję oczy. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
Odp: Witajcie, proszę o pomoc lub poradę
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 21, 2013, 12:44:43 »
Zaciśnij zęby i wytrzymaj. Kiedy skończysz studia będziesz silniejsza psychicznie, bo zdasz sobie sprawę z tego, że jesteś zdolna do pokonywania przeciwności jakie niesie Ci życie. Najważniejsze, to abyś nie przeżywała i nie analizowała tego co Ci się przydarzyło i co ma Cię dopiero spotkać. Najlepszym sposobem na to byłoby włączenie jakiejś aktywności fizycznej, która mocno Cię zmęczy (brzuszki, bieganie...) do codziennego planu zajęć. Oprócz tego warto zrezygnować z kofeiny w jakiejkolwiek postaci (bo generuje ona stres) i zaopatrzyć się w chrom i magnez (najlepszy Zdrovit Magnum Forte 100% RDA w 1 kaps. tylko w kapsułkach). Na koniec dodałbym, że nie warto zadręczać się tym co inni do Ciebie mówią, albo jak się wobec Ciebie zachowują. Olej to i wrzuć na luz. To Twoje życie - ważna jesteś Ty, a nie oni  ^^
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 14:53:09 wysłana przez Eximos »

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 21, 2013, 12:47:05 »
...To twoje życie - ważna jesteś Ty, a nie oni  ^^
<old> <old> <old>
Motto na dziś i reszte życia...
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 21, 2013, 12:50:01 »
nie przerywaj studow ktore chcesz konczyc.

co sie w tej grupie dzieje zlego?
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 21, 2013, 13:06:07 »
Wkurza mnie że życie to ciągłe zaciskanie zębów a nie lepiej wziąć kałasznikowa i powystrzelać to całe wredne towarzystwo niegodne życia? :D Oczywiście żartuje ale pierwszą cześć zdania potraktujcie jak najbardziej serio. Jestem zdania że wszelkich gnębicieli bez względu na wiek powinno się wywozić do specjalnych obozów i palić ich w piecach ewentualnie smagać ich tak długo batem aż wybije im się tę ich całą złośliwość z głowy, czy gdzie tam oni to w sobie kumulują. Tu też niby żartuje, chociaż... <bejzbol>   
« Ostatnia zmiana: Luty 21, 2013, 13:12:31 wysłana przez Bafango »

Offline zyjacawswoimswiecie

• Nowy użytkownik
  • *
  • Marność nad marnościami, i wszystko marność...
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 21, 2013, 13:37:41 »
Dziękuję ciepło za miłe odpowiedzi :)

Grupa, w której jestem, 3/4 jest bardzo wygadana, śmiała, wesoła itd. Ja co prawda taka być nie umiem, bo nie umiem ucieszyć się z rzeczy, które na pozór nie są śmieszne. Chociaż czasami zaciskam zęby i się uśmiecham, powiem jakiś komplement, co kolwiek, by poczuć się lepiej... ale oni i tak mnie odrzucają. Sama nie wiem, z czego to wynika. Być może widzą, że jestem nieśmiała i nie zagadują, albo się nie odzywają, albo mają mnie za dziwaka.. sama nie wiem. Mam wiele na prawdę do zaoferowania, mogę porozmawiać o wszystkim, bo interesuje mnie wiele ciekawych rzeczy, jak np malarstwo, taniec, komiksy, podróże, problemy egzystencjalne... ale raczej nikt nie chce o tym rozmawiać.

Staram się brać duże dawki magnezu, bo wiem, że przez jego brak też mam taki nastrój, do tego zmęczenie, brak słońca też nie wpływają korzystnie.
Najgorszy jest brak akceptacji samej siebie. Że czuję się gorsza od innych, chociaż nie powinnam tak na prawdę, bo czego mi brakuje... ale że ludzie mnie tak traktują, to tylko mnie uświadcza w tym, że nie powinnam się odzywać, nawet jak mam coś ciekawego do powiedzenia.
Na studiach jest o tyle trudniej, że są ćwiczenia, na których udzielać się trzeba koniecznie i jak coś mówię, to czuję się, jakby wszyscy mieli mnie pożreć wzrokiem, a obecność jest obowiązkowa. Bardzo mnie to przeraża... może powinnam zaciągnąć rady specjalisty? Ale niestety, byłam już u tylu, i 3/4 to tylko czerpała spore pieniądze, leki mogę brać, ale i tak prędzej czy później muszę je odstawić, bo nie są na całe życie, a poza tym są drogie i nie chcę rodziców naciągać :( Rodzice to największe dobro, jakie mam. Przez leki też wcześniejsze dość utyłam i miałam problemy ze zdrowiem. Dlatego muszę znaleźć jakieś wyjście z tej ciężkiej sytuacji, a samej to ciężko :(

Wiewiórka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 21, 2013, 14:50:24 »
Mam wrażenie jakbym czytała własną siostrę...
Mi się wydaje, że skoro jest ci tak źle na studiach, to powinnaś je rzucić i poszukać pracy. Może zmiana otoczenia i ludzi dobrze ci zrobi i pomoże w jakimś stopniu

Offline habibi

• Aktywny użytkownik
  • odwrotna strono rozpaczy...
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 21, 2013, 15:37:58 »
Nie rzucaj, przemecz sie, bo potem mozesz zalowac. W pracy tez mozesz trafic na takie towarzystwo, praca wcale sobie nie polepszysz. Ja tez tak mialam na studiach, ale postanowilam wytrwac. Szkoda, ze tak odrzucasz to leczenie...
Nie bójcie się tracić ludzi Was otaczających, Ci którym na Was zależy i tak nie odejdą.

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 21, 2013, 15:55:03 »
Ja odrzuciłem leczenie na rzecz suplementów i czuję się o wiele lepiej niż przed i podczas leczenia  <vv>

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 21, 2013, 16:05:42 »
Hej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline BlankAvatar

• Ekspert
    • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 21, 2013, 16:32:58 »
wiesz, ludzie, tym bardziej nieznajomi wola rozmawiac na blahe tematy, bo takie sa przyjemne i 'bezpieczne' (wszyscy sa zainteresowani). a czesc rzeczywiscie nie ma zadnych konkretnych zainteresowan...

co nie zmienia faktu, ze rozmawiaja tez o innych rzeczach (chocby takich ktore wymienilas) ale nie zawsze i nie z kazdym.

coz, moze na poczatek postaraj sie zrezygnowac z takiego nadmiernego uogolniania. ta twoja grupa to przeciez nie jest jednorodny twór: rozni ludzie sa w niej i wierze, ze na pewno sa wsrod nich tacy, z ktorymi mozna pogadac. 

wszyscy jestesmy skonstruowani tak, by wyciagac szybkie, pochopne wnioski na temat innych ludzi na podstawie obserwowalnego zachowania. Te swoje wnioski opieramy na dostepnej nam ogolnej wiedzy, doswiadczeniu i wzorach wczesniejszych relacji z ludzmi. Najczesciej jest to przydatne w zyciu, ale nieuchronnie prowadzi do zafalszowania rzeczywistosc, czasami za bardzo..

Przykladowo, ktos z wysokim poziomem leku spolecznego, niestabilna samoocena, zinterpretuje ponizsze, rozne zachowania innych ludzi jak:
-ostentacyjne dystansowanie sie
-obojetnosc wynikajaca z braku checi blizszego poznania
-obojetnosc wynikajaca z braku blizszej relacji
-roztargnienie lub zaobsorbowanie czyms innym
-niesmialosc

...w podobny sposob. Jesli obserwowana osoba jest w dodatku oceniana jako ktos smialy, to najczejsciej beda interpretowane jako zachowania swiadczące o rozmyslnym ignorowaniu (w negatywnym sensie) np. "on czuje sie/jest lepszy ode mnie, wiec mnie odrzuca itp.

Oczywiscie, wiadome jest, ze czesc ludzi moze byc nastawiona do nas nieprzychylnie, sporo bedzie raczej obojetnych, bo... takie jest zycie i trudno, zeby wszyscy mieli ze soba zazyle relacje. Ale zawsze mozna znalezc osoby, z ktory da sie znalezc wspolny jezyk. Trzeba chciec... Zeby chciec trzeba tez moc.. a zeby moc to trzeba pozbywac sie lekow i postaw, przekonan, ktore do tej pory wydawaly nam sie sluszne. Trzeba byc krytycznym wobec wlasnych osądów czy to o sobie czy na temat innych ludzi, ale jednoczesnie trzeba pamietac o akceptacji...

ale to nie jest temat na jednego posta.
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline JayJay

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 25, 2013, 08:56:55 »
Udaj się na terapie indywidualną lub grupową (jeśli dasz radę od razu). Na prawdę dobry terapeuta jest w stanie dużo zmienić. Chodzę od niedawna na terapie indywidualną i widzę zmianę myślenia jest coraz lepiej, ale oczywiście są też gorsze chwile ale nikt nie mówi, że to jest łatwe ale do cholery ile można zyć z tą chorobą ? Musisz zrobić coś dla Siebie. Pamiętaj Moja droga
 NIKT NIE JEST IDEALNY

Szukaj terapeuty aż znajdziesz takiego przy, którym będziesz się czuła dobrze. W razie pytań pisz na priv. Postaram się pomóc  ;)