Autor Wątek: Krople Przeciwdepresyjne (Intractum Hyperici, Passiflor Syrop, Rhodiola i inne)  (Przeczytany 8046 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
PRZED ROZPOCZĘCIEM SAMOLECZENIA ZIOŁAMI NALEŻY SKORZYSTAĆ Z DIAGNOSTYKI LEKARSKIEJ W CELU WYKLUCZENIA POWAŻNYCH CHORÓB NP. TARCZYCY, NOWOTWORÓW, CHORÓB SERCA, POWAŻNYCH INFEKCJI, ZANIKU GRUCZOŁU ENDOKRYNALNEGO, ITD., WEDŁUG DIAGNOSTYKI RÓŻNICOWEJ JEST OKOŁO 60 CHORÓB MAJĄCYCH WPŁYW NA ZABURZENIA UKŁADU NERWOWEGO

O INTERAKCJĘ ZIÓŁ Z INNYMI LEKAMI LUB ICH STOSOWANIE ZAMIENNE NALEŻY PYTAĆ ZIELARZA MEDYCZNEGO CZŁONKA PTZiF, NATUROPATĘ CZŁONKA PTZiF,LEKARZA LUB FARMACEUTĘ

WSZYSTKIE WYMIENIANE TU LEKI SĄ BEZ RECEPTY!!!

WSZYSTKIE ZAWARTE TU LEKI SĄ DOSTĘPNE BEZ RECEPTY

Wśród kropli ziołowych dostępnych ba rynku znajdują się nie tylko te uspokajające ale także i na obniżony nastrój, krople przeciwdepresyjne. Podaje jako przykłady:

- intrakt z ziela dziurawca (w Niemczech dostępny tylko na receptę)

Podstawowe zioło w leczeniu depresji, działa także ochronnie na wątrobę, oczyszczająco na układ krwionośny, zmniejsza cholesterol. Dawkować 20ml 2x1

- syrop z Passiflory

syrop ma działanie tranqulizera, oraz antydepresyjne, wzmacnia działanie innych kropel, hamuje efekt uzależnienia od alkoholu. Dawkować 20ml 3x1

- Rhodiola Rosea Tynktura

podobnie jak inne krople w tym dziale działa antydepresyjnie, ma działanie pomagające dostosować się do sytuacji stresowych, działa pobudzająco, polskiego rysunku kropli nie udało mi sie na teraz znaleźć ale widziałem że są :P
Dawkować 10ml 3x1

Produkty można mieszać w celu zwiększenia efektu, w najgorszym razie może wystąpić podrażnienie dwunastnicy żółcią które mija po odstawieniu kropel.

W razie podrażnienia układu pokarmowego przez krople należy odstawić krople i zażywać tabletki ziołowe Alsarex przez 3 miesiące w dawce 2 tabletki 3 razy dziennie. Zazwyczaj ten skutek uboczny może wystąpić po ponad rocznym stosowaniu.

Tabletki dostepne na www.ebay.pl

Są jeszcze inne mam nadzieje że dział rozkwitnie  :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 16, 2015, 17:39:24 wysłana przez Thomas2 »

Offline Szop

• Moderator Globalny
Doktorze Thomas, czy osoby z fobią i depresją mogą jeść czekoladę? Moje pytanie bierze się stąd, że dziś w radiu powiedzieli, że jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na poranną kawę, to poleca mu się zjeść parę kostek czekolady, bo podobno działa tak samo, jak kawa <yes> A pisałeś, że fobicy i osoby chore na depresję powinny unikać kawy, herbaty, coca-coli i w ogóle wszystkiego z kofeiną <hm>

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
Byle nie za dużo  ;D

Offline chonick

• Nowy użytkownik
  • *
Moje pytanie bierze się stąd, że dziś w radiu powiedzieli, że jeśli ktoś nie może sobie pozwolić na poranną kawę, to poleca mu się zjeść parę kostek czekolady, bo podobno działa tak samo, jak kawa  A pisałeś, że fobicy i osoby chore na depresję powinny unikać kawy, herbaty, coca-coli i w ogóle wszystkiego z kofeiną
To może ja pomogę w tym punkcie.

Pozytywnie o czekoladzie jest napisane tutaj:
'Takie działanie zawdzięcza się obecnemu w czekoladzie neuroprzekaźnikowi - fenyloetyloaminie, która uwalniając do mózgu dopaminę, wywołuje stan euforii, poprawia humor i relaksuje.'
Ale, gdy w grę wchodzą osoby poddające się leczeniu farmakologicznemu, wówczas istnieją pewne ryzyka:

Nazwa substancji: moklobemid
Możliwe skutki uboczne:
Nie należy łączyć z lekami przeciwdepresyjnymi typu SSRI , ponieważ stwarza to zagrożenie wystąpienia zespołu serotoninowego, który może doprowadzić do zgonu. Zalecane jest przyjmowanie leku po posiłkach w celu zmniejszenia prawdopodobieństwa interakcji z tyraminą. Do produktów o dużej zawartości tyraminy należą: ryby wędzone, niektóre gatunki sera, czekolada, wino, piwo, produkty drożdżowe, soja. Podczas leczenia należy unikać tych pokarmów.

Dodatkowe linki:
http://leki.wieszjak.pl/interakcje-lekow/283273,Jak-uniknac-interakcji-lekow-z-tyramina.html
http://wszechnica_zywieniowa.sggw.pl/web/leki_slajdy.pdf
http://www.h-ph.pl/pdf/hyg-2012/hyg-2012-4-442.pdf

I to jest właśnie przyczyna, dla której nie uważam by leki były rozsądnym rozwiązaniem.
Być może żyjemy w czasach średniowiecza farmakologicznego, by lecząc lęk przed jedną rzeczą, rujnować 10 innych. To tak, jakby robić ekstrakcję zęba młotem pneumatycznym.
Da się?
Pewnie, że się da.
« Ostatnia zmiana: Marzec 05, 2013, 08:24:07 wysłana przez chonick »

Offline Thomas2

• Mityczny użytkownik
Ta cała "fenyloetyloamina" jest neuroprzekaźnikiem miłości i zakochania, Szop ma tego za dużo  :P

Offline trash

• Profesor
Akurat przy moklo ryzyko interakcji z jedzeniem jest znikome  <;)2>

Offline chonick

• Nowy użytkownik
  • *
Akurat przy moklo ryzyko interakcji z jedzeniem jest znikome  <;)2>
Napisz mi, gdzie mogę na ten temat coś przeczytać :-)
Takich informacji poszukuję.