Autor Wątek: Wasz ideał partnerki czy partnera ?  (Przeczytany 42006 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Wasz ideał partnerki czy partnera ?
« dnia: Listopad 29, 2009, 18:19:49 »
Wiem że ideałów nie ma. Ale jak taki ideał dla Was miałby wyglądać jakie cechy mieć ?
Jaka to ma być osoba taka jak Ty czy przeciwieństwo ? Piękna fizycznie czy brzydka ?

"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline andrzejek606

• Nowy użytkownik
  • *
Odp: Wasz ideał partnerki czy partnera ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 01, 2009, 20:10:06 »
Nie ma tu postów, to postanowiłem napisać  :). Właściwie nigdy nie zastanawiałem się nad tym jak miałaby wyglądać moja idealna partnerka i dlatego ten post jest bardziej spontaniczny niż przemyślany. Właściwie trudno mi się zdecydować czy powinno to być moje podobieństwo, czy przeciwieństwo. Jednak chyba bardziej skłaniam się chyba do podobieństwa. Mogłaby mnie lepiej zrozumieć i dzięki temu wesprzeć w walce z fobią  :). Co do wyglądu mojego ideału to sprawa jest jeszcze trudniejsza, bo jestem człowiekiem niezdecydowanym  ;D. Ogólnie rzecz biorąc idealna kobieta to taka, która doskonale zrozumie mnie i nie zwróci uwagi na moje niedoskonałości, a przy tym charakterem nie będzie zbytnio odstawać ode mnie. Reszta schodzi na dalszy plan  ;).

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 08, 2009, 14:35:04 »
Ideał to za dużo powiedziane. Zwykła kobieta skromna i wyrozumiała o dużej dobroci i serdeczności, potrafiąca się cieszyć się z małych rzeczy, nie mająca dużych wymagań co do statusu materialnego partnera oraz nie czująca już potrzeby posiadania dzieci.  
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Treya

• Zaawansowany użytkownik
  • Just a girl
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2009, 18:18:27 »

Oj się mało wypowiadacie tutaj no, nieładnie tak! ; )

Ideałów nie ma, to wie każdy z nas. Facet, który jest w stanie na mnie zrobić wrażenie, musi być inteligentny przede wszystkim, musi mieć coś intrygującego w swoim charakterze, no i po prostu mieć to coś. Lubię jak słucha dobrej muzyki... No i jak jest w porządku osobą w stosunku do innych. Takie tam. Wygląd nie ma znaczenia. ; ) Pewnie nikt w to nie uwierzy, hehe. ;) Ja tam uważam, że prawdziwe piękno kryje się w środku. Nyo, banały gadam, wiem.
pocałuj mnie śmiertelnie
wpij się we mnie cały
wydrap swoje imię na moich plecach
wyssij ze mnie życie
zjedz mnie

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 20, 2009, 17:30:20 »
Może ja się wypowiem z punktu widzenia kogoś, kto partnera (a właściwie partnerkę)  posiada. W moim przypadku sprawdza się teoria, dotycząca przeciwieństw - bo jesteśmy jak ogień i woda (no ja oczywiście ta woda ;), bo jakżeby mogło być inaczej). I myślę, że to właśnie głównie Ona ciągnie mnie do góry za uszy z tej fobii (może nawet nieświadomie) - wspierając mnie w terapii na którą chodzę, w wykonywaniu ćwiczeń jakie nieraz mam zadawane, a przede wszystkim rozmawiając ze mną o tych sprawach. A mi zajęło kilka ładnych lat aby się do tego emocjonalnego "inwalidztwa" przyznać i opowiedzieć jak przeżywam i co czuję na co dzień... to był błąd, że tak późno o tym powiedziałem, bo mogłem wszystko stracić. Niestety mało kto z ludzi, których znamy wie co "gra" w naszej duszy i jeśli im tego nie powiemy - to nie ma co liczyć na to, że nas zrozumieją... Moja dziewczyna jest wesoła, towarzyska, bezpośrednia, szczera, zorganizowana, umie rozmawiać właściwie z każdym, ale też i słuchać....celowo wymieniam cechy, których chyba ja nie posiadam, albo w ograniczonych zakresie ::)
Tak sobie myślę, że jeśli bylibyśmy "podobni" w sensie naszych problemów, to pewnie lepiej byśmy rozumieli swoje stany emocjonalne, ale szanse na wyjście na prostą byłyby zdecydowanie mniejsze. Szczerze mówiąc, jakbym np. był sam, albo z kimś podobnym do siebie to pewnie do chwili obecnej jak ognia unikałbym rodziny, spotkań towarzyskich, służbowych (i oczywiście zabierania głosu), nie kupiłbym samochodu i nie nauczyłbym się nim jeździć /jazda w tłoku jest niestety często odpowiednikiem przepychania się wśród ludzi na chodniku czy w pociągu, tylko jest z jednej strony gorzej bo nie można się nagle zatrzymać albo zawrócić, a z drugiej strony lepiej, bo na ulicy ludzie "walą" prosto nie zwracając uwagi na potrącenie kogoś, a na drodze dbają już o lakier swojego cacka  :) - ale to taka dygresja "motoryzacyjna"/ itd. itp. Przede wszystkim jednak pewnie nie zacząłbym się leczyć bo po co i dla kogo tracić kasę - podejrzewam, że po prostu by mi nie zależało, a tak mam swój cel...
Tak jest w moim przypadku, ale myślę, że tu chyba nie ma reguły i ludzkie relacje są tak złożone, że dwoje partnerów dotkniętych fobia społeczną lub podobnego typu problemami emocjonalnymi może się wzajemnie albo pogrążać w izolacji od innych albo wspierać (choć tu jest mniejsze prawdopodobieństwo), a skolei jeżeli tylko jedno ma takie problemy - to rozwój sytuacji zależy od tego jakim człowiekiem jest ta druga "zdrowa" osoba..........................

frotka

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2009, 08:32:45 »
Partner dla mnie...hmm... na pewno ktoś, kto zwróci moją uwagę, zaintryguje mnie. Preferuję blondynów o niebieskich oczach, ale może być też brunet, nie mówię nie.
Musi to być ktoś, z kim nie można się nudzić, zakręcony i z poczuciem humoru, absolutnie nie zazdrosny, przekonałam się już kilka razy jak zazdrość może zniszczyć związek. Miły, tolerancyjny, wrażliwy, opiekuńczy. Taki normalny chłopak, który nie musi się przed nikim popisywać i pokazywać jakim to on jest macho. Aha, i nie ukrywam, że wygląd też jest dla mnie ważny, podobają mi się tylko szczupli i zadbani faceci :) miło jakby miał kolczyk w uchu, bądź innej części ciała. Powinien też fajnie się ubierać, mieć swój styl, wyróżniać się z tłumu.
A przy tym wszystkim, gdyby tak jeszcze był wege to już w ogóle och i ach :)

Offline andyvdm

• Za zasługi
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2009, 11:34:47 »
Frotka  ;)

Szukam kogoś kto jest przeciwnikiem hucznych przyjęć weselnych ,po co zapraszać ludzi których się zna ?  ;) Po co udawać że jest super ,że dobrzxe się bawię czy też zmuszać do durnych zabaw i konkursów  :D Strata kasy tylko ,można by gdzieś np. do Japoni wyjechać  :)

frotka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2009, 12:42:14 »
Co chcesz? :P
i tak mam małe wymagania...

michal86

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2009, 21:24:47 »
Dla mnie najważniejsze jest wnętrze. Moja dziewczyna musi mnie dobrze rozumieć i wspierać. Powinna to być osoba nieśmiała, tak jak ja. :)
Co do wyglądu, to nie mam specjalnych wymagań. Najważniejsze, żeby była niższa ode mnie i szczupła.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 22, 2009, 22:08:59 »
Ideał? Proszę bardzo :)

Charakter: Inteligentny,posiadajacy duuże poczucie humoru, odpowiedzialny, uczciwy, moralny, miły,troskliwy,czuły,delikatny,romantyczny,trochę tajemniczy,skromny,trochę szalony,zaradny.
Wygląd zewnętrzny: Brunet, czarne ocza,słodki uśmiech,szczupły,wyższy ode mnie,nie zarośnięty :D
Chyba to wszystko...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2009, 22:10:42 wysłana przez Laleczka »
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2009, 18:05:34 »
Czyli brody ani wąsów mieć nie może  8)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2009, 23:17:41 »
Czyli brody ani wąsów mieć nie może  8)
szczególnie wąsów ;D
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 23, 2010, 22:02:12 »
Teraz Smutasku musisz nicka zmienić na bardziej pozytywnego ;p

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 31, 2010, 20:33:58 »
Może chcesz,żeby pasował.Inni nie mają takiego szczęścia i miłości.

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 31, 2010, 21:42:51 »
No nazywanie się "smutaskiem" raczej nie prognozuje szczęścia :P