Autor Wątek: Czy jesteście małomówni ?  (Przeczytany 31403 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
Czy jesteście małomówni ?
« dnia: Listopad 29, 2009, 18:22:58 »
Ja jak spotkam nieznajomą osobę to mam straszną pustkę w głowie i najczęściej milczę i się głupio uśmiecham. Jak to jest w Waszym przypadku ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
Odp: Czy jesteście małomówni ?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 29, 2009, 18:49:20 »
Kiedyś to nawet "głupie uśmiechanie" mi nie wychodziło :( i  ponieważ byłem w wielkim stresie to tylko czekałem aż się rozmowa skończy...
Teraz staram się nawiązać kontakt, ale nie za wszelką cenę. Ja myślę że tak na prawdę to jestem w normie, tylko zaczynam być małomówny w sytuacji gdy komuś w moim otoczeniu buzia się nie zamyka - mam wtedy uczucie zmęczenia taką osobą, która przez innych jest zwykle inaczej odbierana (np. jako "dusza towarzystwa").

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 29, 2009, 21:45:17 »
Gdy znajduję się w towarzystwie ludzi, których nie znam to trudno mi jest nawiązać rozmowę. Zwykle słucham wtedy, co inni mówią. Chyba , że ktoś coś do mnie powie to wtedy zmuszony jestem odpowiedzieć.
Dopiero gdy poczuję w gronie ludzi sympatię i sprzyjający temat do rozmowy, wtedy potrafię się włączyć do dyskusji.  :)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

frotka

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 30, 2009, 08:26:41 »
Wśród ludzi, których dobrze znam jestem raczej gadulska, zawsze mam coś do powiedzenia i nie przejmuję się tym, czy to co powiem jest mądre czy nie, plotę co mi ślina na język przyniesie. Diametralna zmiana następuje wówczas, gdy muszę rozmawiać z kimś kogo mało znam, lub nie znam zupełnie, wtedy każde słowo, które powiem muszę najpierw dziesięć razy przemyśleć, a jak już powiem to żałuję, że powiedziałam, wydaje mi się, że na pewno zrobiłam złe wrażenie na tej osobie itp.
No i nie mam pojęcia o czym rozmawiać z nieznajomą osobą. Bo co, o pogodzie ? ;)
Najlepiej rozmawia mi się z ludźmi , których znam, temat do rozmowy zawsze się znajdzie, nawet najgłupszy.

Offline andrzejek606

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2009, 17:14:06 »
Wydaję mi się, że każda osoba z FS sprawia wrażenie małomównej w towarzystwie. Ze mną jest tak, że w domu raczej nie mam z tym problemu. Gorzej jak jestem wśród ludzi poza domem. Jak jeszcze chodziłem do szkoły (szczęśliwie pół roku temu zakończyłem edukację  :) ) to odzywałem się bardzo mało. Kiedy spotykam się z jakąś dalszą rodziną, też raczej nic nie mówię. Po części dlatego, że boję się, a po części nie mam o czym rozmawiać. Poza tym jak ktoś coś do mnie mówi to najczęściej nie wiem co odpowiedzieć i albo mówię "no", albo kiwam głową, albo się uśmiecham. Jest na świecie jedynie kilka osób, przy których jestem w stanie powiedzieć coś więcej :).

Offline Luna

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2009, 17:37:13 »
Jestem bardzo małomówna, często z najbliższą rodziną nawet nie umiem rozmawiać. Przy obcych to już w ogóle, mam pustkę w głowie. To smutne, chciałabym być bardziej wygadana.

Offline peter

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2009, 22:05:51 »
Mam podobny problem, jestem bardzo małomówny. Nie ma u mnie znaczenia, czy rozmawiam z kimś obcym, czy z kimś kogo znam już trochę lepiej. Często nawet mam tak, że z ludźmi, których mało znam, rozmawiam jakoś swobodniej, jeśli mogę odnieść się do jakichś wspólnych doświadczeń, np na uczelni. Gdy przydałoby się otworzyć na drugą osobę, jest już trudniej. Wtedy mimo, iż dobrze czuje się w czyimś towarzystwie i chciałbym bardzo porozmawiać, mam pustkę w głowie, kompletny brak tematów do rozmowy. Dlatego ciężko mi jest bardzo zawrzeć jakąś bliższą znajomość, a inni uważają mnie chyba za nieciekawą osobę.

Offline MP

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 02, 2009, 23:37:02 »
Ja jak spotkam nieznajomą osobę to mam straszną pustkę w głowie i najczęściej milczę i się głupio uśmiecham. Jak to jest w Waszym przypadku ?
ja też czasami tak mam, a już jak spotkam dziewczynę, która mi się podoba, hmmm, to zazwyczaj jest jeszcze trudniej ;)

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 04, 2009, 15:08:20 »
Raczej tak :P
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline kamyl99403

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Earth
  • Społeczny strachobździll
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 05, 2009, 19:54:58 »
Ja mam to samo. Nie mogę wynajdywać wspólnych tematów do rozmowy bo mam pustkę. Po prostu nie wiem o czym rozmawiać.  :(

Offline Outsiderka

• Nic nie warte przekleństwo..
  • Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Piekło
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 21, 2010, 20:55:30 »
Ja tez jestem małomówna, bo po pierwsze wolę słuchać niż mówić, po drugie nie umiem znaleźć tematu do rozmowy i po trzecie zawsze myślę, że to, co mówię, jest bez sensu i że się ośmieszam.
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Offline Filip Albert

• If_I_Ever_Die
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • "Za Wiarę, Króla, Honor, Wolność, Ojczyznę"
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 22, 2010, 12:14:41 »
Jestem małomówny.
Bo niepotrafię znaleść ciekawego tematu.
I mam okropny, monotonny głos:(

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 22, 2010, 13:27:52 »
Ja bym sobie teraz  z kimś porozmawiał  ale nie mam z kim, a z psem się nie da ::)
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Katiusza

• Gość
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 23, 2010, 01:15:05 »
To zależy od sytuacji, jeżeli chodzi np. o przerwy w szkole to prawie nic nie mówię :P Po prostu zbierają się grupki a ja się podłączam do jednej i słucham. Zdecydowanie więcej mówię gdy mam rozmawiać z jedną osobą, jest mi wtedy łatwiej prowadzić rozmowę :)

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 16, 2010, 21:04:23 »
To zależy ale u mnie głównie od osoby a nie przypadku. Są osoby z którymi mogę rozmawiać bardzo długą a są i takie z którymi nie mogę się wymienić jednym ciekawym zdaniem. Ale raczej nie określiłbym siebie jako małomównego a w szczególności na uczelni, są osoby które mówią mniej ode mnie ale fobii nie mają.
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.