Autor Wątek: Fobia, ciąża i ślub.....  (Przeczytany 3254 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Nieznajoma0112

• Nowy użytkownik
  • *
Fobia, ciąża i ślub.....
« dnia: Marzec 23, 2013, 09:18:25 »
Witam,
mam problem, mam fobię od dłuższego czaru, w zeszłym roku brałam leki (seronil) i mój stan się poprawiał, jednak miałam złe wyniki wątrobowe i na początku tego roku odstawiłam lek....Mój stan niestety się pogorszył nie tyle co unikanie osób, rozmowa z nimi, ale znów nasiliły się objawy takie jak kręcenie się w głowie, pocenie, brak równowagi czyli wrażenie jakbym była na statku albo miała zaraz upaść.... Do tego jestem w ciąży i przede mną ślub zaczęłam terapie richardsona ale obawiam się że bez tabletek nie podołam a nie chcę się truć w moim stanie...

Proszę poradźcie coś bo już nie wiem co mam robić.... :(

Offline Daisy

• Aktywny użytkownik
Odp: Fobia, ciąża i ślub.....
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2013, 09:43:52 »
Ciężko jest cokolwiek radzić, gdy w drodze w Tobie rozwija się mała istotka.
Jedyne co przychodzi mi do głowy to znaleźć w sobie dużo siły i motywacji właśnie dla przyszłego zdrowego dzidziusia:)
Pozytywnie myśleć..
Może to objawy są związane też z lękiem związanym z ciążą, ślubem, wielkimi zmianami jakie prawdopodobnie zajdą w Twoim życiu?
(...)odradzam się  :>)

Offline Supa

• Mister Całokształtu 2013
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2013, 10:38:52 »
Jeśli mogę spytać, ile masz lat?

Offline Nieznajoma0112

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2013, 12:12:38 »
22 lata.
Innocent Zawsze miałam problemy w wiekszej grupie ludzi, tym bardziej w kościele... a jak teraz mam być w centrum uwagi to bedzie koszmar...

troll_control

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 23, 2013, 12:40:41 »
mysle, że- najpierw psychiatra, żeby omówić wszelkie zagrożenia i nie tlyko płynące ze strony stosowania leków, potem psycholog + ktoś, kto cie wspiera i rozmowa
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 12:43:42 wysłana przez ju »

Offline Daisy

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 23, 2013, 14:03:54 »
Ju mądrze pisze...
Czasem jak jest konieczność to mimo ciąży psychiatra leki zapisze. Rozumiem, że chciałabyś tego uniknąć ale zaburzenia równowagi i w ogóle nerwica też są zagrożeniem dla dzidziusia.Może wystarczyłoby byś jakiś czas pobrała leki i byłoby lepiej, a potem już tylko wsparcie psychologiczne...
(...)odradzam się  :>)

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 23, 2013, 15:03:41 »
Witaj na forum Nieznajoma0112  :D

Offline nmgr

• Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 23, 2013, 15:17:51 »
Jestem zdania, że lepiej zapobiegać niż leczyć. Jeśli zaś nie jest się na coś gotowym, nie powinno się tego robić. Osobiście doradzałbym odwołanie ślubu, ew. jeśli zaproszenia jeszcze nie poszły i faza przygotowawcza nie jest zbyt zaawansowana, zorganizować małe, kameralne przyjęcie. Mniej stresorów, lepiej dla Ciebie i dziecka.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 23, 2013, 15:47:13 »
Osobiście doradzałbym odwołanie ślubu, ew. jeśli zaproszenia jeszcze nie poszły i faza przygotowawcza nie jest zbyt zaawansowana, zorganizować małe, kameralne przyjęcie

otóż to. nic na siłę. chyba nie ma sensu źle się czuć na własnym ślubie, czy organizować wielkiego spędu, choć wiesz, że źle się czujesz w dużym gronie.

a tabletek lepiej unikać. zamiast tego szukać spokoju dla siebie i dziecka, a nie przysparzać sobie /i dziecku/ dodatkowych stresów /organizacja ślubów itp/. warto też pogadać o tym z lekarzem, ale takim, który nie jest tylko maszynką do produkcji recept.
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

troll_control

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 23, 2013, 15:54:52 »
a może autorka mimo stresów chciałaby jednak coś innego niż
zorganizować małe, kameralne przyjęcie
mimo lęku...

zapewne jeszcze na głowie siedzi jej rodzina... dalej utryzmuję, że najpierw psychiatra, potem ktoś kto wspiera i psycholog. nie wiem, jak co wygląda, na jakim etapie przygotowań jest, więc chyba lepiej dawać nieco bardziej neutralne "rady".
[size=78%] ale takim, który nie jest tylko maszynką do produkcji recept.[/size]
z takim jednak też, w końcu chyba lepiej się zna na lekach niż my  <smiley> i myślę, że kobiete w ciązy potraktuje poważnie, a nie jak owa maszynka

@down Exi nie chodzi o pogorszenie sytacji! nie strasz ludzi. chodzi o to, że to delikatna prawa, im delikatniejsza tym ostrożiejsyzm trzeba być, a że mało wiemy (co zrozumiałe) to jw wszystko
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 16:03:48 wysłana przez ju »

Offline Exeen

• Legendarny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 23, 2013, 15:59:29 »
a może autorka mimo stresów chciałaby jednak coś innego niż
zorganizować małe, kameralne przyjęcie
mimo lęku...

zapewne jeszcze na głowie siedzi jej rodzina... dalej utryzmuję, że najpierw psychiatra, potem ktoś kto wspiera i psycholog. nie wiem, jak co wygląda, na jakim etapie przygotowań jest, więc chyba lepiej dawać nieco bardziej neutralne "rady".
[size=78%] ale takim, który nie jest tylko maszynką do produkcji recept.[/size]
z takim jednak też, w końcu chyba lepiej się zna na lekach niż my  <smiley> i myślę, że kobiete w ciązy potraktuje poważnie, a nie jak owa maszynka

Zgadzam się z Julką. <zdanie wykasowane na prośbę Julki> Lekarz, a nie forum w tym przypadku.
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 16:07:59 wysłana przez Exii »

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
    • a
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 23, 2013, 16:14:40 »
z takim jednak też, w końcu chyba lepiej się zna na lekach niż my i myślę, że kobiete w ciązy potraktuje poważnie, a nie jak owa maszynka

no właśnie o to mi chodziło. żeby wybrać takiego, który traktuje poważnie, a nie tylko na odwal się. więc nie pierwszego z brzegu, który poza faszerowaniem się lekami nie widzi innych rozwiązań.

a może autorka mimo stresów chciałaby jednak coś innego niż Cytat: d w Dzisiaj o 15:17:51 zorganizować małe, kameralne przyjęcie mimo lęku...

no to jak będzie chciała i będzie się czuła na siłach, to tak zrobi.
póki co pisze, że ma problem z większym gronem i byciem w centrum uwagi, więc odpowiedź "nic na siłę" jest wg mnie ok /zwłaszcza, że stres nie jest zbyt dobry dla dziecka, które jest wg mnie w tym momencie ważniejsze niż potrzeba czegoś bardziej wystawnego/.
plus lekarz oczywiście, tak jak głosisz.

« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 16:21:26 wysłana przez a »

troll_control

• Gość
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 23, 2013, 16:23:49 »
póki co pisze, że ma problem z większym gronem i byciem w centrum uwagi,

tam w poście było "nie tyle , co..." (swoją drogą w takim wypadku- jak keirowanie uwagi na objawy fizyczne- naprawdę,... byłaś już u lekarza mówiłaś mu o tym?)
tak jak głosisz.

i amen  ???
« Ostatnia zmiana: Marzec 23, 2013, 16:26:16 wysłana przez ju »

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
    • a
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 23, 2013, 18:13:08 »

Offline Exeen