Autor Wątek: Jak poznać fobię u innych osób?  (Przeczytany 5738 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MoRiS

• Nowy użytkownik
  • *
Jak poznać fobię u innych osób?
« dnia: Kwiecień 05, 2013, 08:11:02 »
Załóżmy, że idę sobie gdzieś przez miasto wiadomo pełno ludzi wszędzie, ja rzadko kiedy mam się do kogo odezwać, a nawet jak mam to i tak zanim się przełamię to już po ptokach. Więc moje pytanie jak poznać, że jakaś inna, nieznana mi osoba, może mieć również problemy w kontakach towarzyskich? Problem fobii wydaje się być coraz powszechniejszy w tym zwariowanym świecie, jestem przekonany, że wśród nas żyje pełno takich ludzi, którzy wogóle o tym nie rozmawiają, zresztą sam taki jestem tylko tutaj coś mnie ruszyło i się zaczynam otwierać ale pisanie a rozmawianie w 4 oczy to dwie różne bajki. Jak myślicie?

Offline Jacksons

• Legendarny użytkownik
Odp: Jak poznać fobię u innych osób?
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 14, 2013, 11:51:37 »
No ja wczoraj widziałem takiego bardzo młodego fobika w sklepie. Stał przy pieczywie i szukał jakiegoś rodzaju chleba. Pracownik coś tam energicznie układał, a ten stał z boku i czekał "na okazję", żeby zapytać. Jak już "okazja" się nadarzyła to wydukał ledwo "przepraszam", a tamten w tej samej chwili się odwrócił i skierował w swoją stronę i nie usłyszał. Fobik zrobił się czerwony, postał trochę, coś mu spadło. Podnosząc to podniósł jedną nogę do tyłu i mnie lekko zawadził kozak jeden. ;p Potem poszedł do kasy.

foreveralone

• Gość
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2013, 15:04:50 »
Nie wiem ale pewnie takie osoby są niepewne siebie. Np. po mnie od razu widać, że jestem bardzo niepewny siebie. Jeszcze po tym, że te osoby unikają wszelkiego zgiełku, unikają kontaktów z innymi ludźmi. W sklepie możesz poznać, że starają się unikać rozmowy ze sprzedawcą albo niezdarnie coś robią. Mówią cicho i nie bardzo wiedzą jak się zachować w danej sytuacji. Wzrok mogą mieć spuszczony w dół i unikają patrzenia w oczy. Czyli to te osoby, których się nie zauważa na pierwszy rzut oka.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2013, 15:06:35 wysłana przez foreveralone »

Offline Marimo

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2013, 09:34:23 »
   .
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 04, 2014, 08:55:00 wysłana przez Marimo »

Offline Mandey

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Stalowa Wola / Kanada
  • I'm just a teen.
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2013, 16:12:15 »
Hmm unikanie wzroku, niepewny głos, czerwienienie się, trzęsące się ręce..
swój pozna swojego <friends>
I wish i lived in 90s.

Offline Aldo

• Ekspert
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 26, 2013, 01:14:49 »
Garb, okulary, długie włosy.  :P
Gdy cię mają wieszać, poproś o szklankę wody. Nigdy nie wiadomo, co się wydarzy, zanim przyniosą.

Szyszka

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 15, 2013, 13:37:50 »
Nah, po mnie nikt by nie poznał, że mogę się czegoś lękać, a już szczególnie ludzi. Wiecznie się śmieję i umiem "zakładać" chwilowe maski. Nie mam też objawów zewnętrznych za bardzo. Jeśli już to ktoś może stwierdzić, że jestem samotniczką, lub słodko-nieśmiałą osobą. Co tam w środku się dzieje to moje.

Offline Azure

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 15, 2013, 13:52:31 »
Po mnie widać, bo będąc w grupie bardzo sie denerwuje. Czerwienie sie i zastanawiam co zrobic z rekami albo jak stanac. Nie wiem jak się zachować i mam świadomość, że nie pasuje do tych roześmianych ludzi. Za bardzo odstaję.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 15, 2013, 14:00:50 wysłana przez Azure »

Szyszka

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 15, 2013, 13:58:06 »
Ja cały czas będąc obserwowana skupiam się na tym jak stoję, jak wygląda moja grzywka, co robię z rękami, stopami, czy mam wciągnięty brzuch, a już szczególnie jak idę, bo mam trochę krzywe nogi co sprawia, że lekko podskakuję i stawiam stopy/kolana do środka, ale to wszystko jest tylko w mojej głowie. Nawet wtedy gdy czuję gorąco na twarzy to okazuje się, że nie jestem czerwona. Dobrze jest się nauczyć udawać, bo to potem się przeradza w realne, naturalne zachowanie.

Offline MATEUSZ89M

• Miejsce pobytu: Warszawa
  • Być albo nie być oto jest płytanie:)
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 07, 2013, 22:17:44 »
Szczerze powiedziawszy nigdy nie zauważyłem, że ktoś ma na pewno objawy fobii społ. bo nie wiadomo do końca co tak w człowieku siedzi no mogę mieć jakieś pewne niezależne fakty, że to akurat człowiek, który czuje się niepewnie wśród ludzi ale czy na pewno może ma zły dzień ub coś trzeba kogoś poznać żeby przynajmniej mieć jakąś świadomość, chyba, że się jest geniuszem i widzi się rzeczy nie do zobaczenia dla zwykłych zjadaczy chleba.

Skoro Ja jestem chorobą to Ja jestem Lekarstwem a czas jest Odpowiedzią!.

Offline KPWT

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 09, 2013, 00:00:21 »
Problem z ludźmi polega na tym, że nigdy nie wiadomo jacy są i czego się po nich spodziewać.Nie wiem czy ktoś może mieć fobie społeczną.Prawde mówiąc dopiero na tym forum dowiedziałem się, że nie tylko ja mam pewne "zwichnięcie" w stosunku do społeczeństwa.

Offline ocokaman

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 10, 2013, 16:40:06 »
Witam wszystkich, czytam o różnych lękach, trudnościach w życiu z tego powodu- wpisów jest dużo ogólnie w internecie, a jednak nie widzę odzwierciedlenia tej ilości w rzeczywistości- nie spotykam fobików, ludzi zalęknionych (podobnych do mnie) na co dzień. Gdzie WY jesteście???:) Pewnie jakoś się kamuflujecie albo przez swoje lęki nie wychodzicie z domu....No cóż, podejrzewam, że też o mnie mało kto by powiedział "ma ze sobą problemy" i moją inność wiążą z indywidualizmem. Mam wrażenie, że naprawdę jestem jakimś wyjątkiem, bo wokół mnie widzę ludzi, którzy dobrze sobie radzą w życiu i są "wyluzowani", a u mnie jak po grudzie. Ciekawa jestem, gdzie jesteście i kim jesteście:)

Offline khaleesi

• "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
  • Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
  • Despertarme un día más por ti! ♥
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 10, 2013, 17:13:34 »
Unika wzroku, czerwieni się, łapy mu się telepią jak alkoholikowi na głodzie <jabol2>
<kot2>

Offline NieWiemPoCo

• Miejsce pobytu: śląsk
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 20, 2013, 21:37:42 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2013, 22:04:29 wysłana przez NieWiemPoCo »
Im dłużej czekasz na przyszłość, tym będzie ona krótsza..

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 21, 2013, 12:23:42 »
 Trudno rozpoznać u kogoś fobię ja to idę tam gdzie mam iść nie patrząc na nic i szubko wracam do domu unikając dużych ilości ludzi.