Autor Wątek: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych  (Przeczytany 13197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« dnia: Kwiecień 23, 2013, 12:27:05 »
PRZED ZASTOSOWANIEM SUPLEMENTU NALEŻY ZAPOZNAĆ SIĘ Z TREŚCIĄ ULOTKI LUB OPAKOWANIA, BĄDŹ SKONTAKTOWAĆ Z LEKARZEM LUB FARMACEUTĄ

Dietoterapia w zaburzeniach psychicznych

Jeśli przez całe życie nic nie brałeś, nie ćpałeś a mimo tego twoje rece trzesły się, bałeś się, życie było nie do wytrzymania terapia suplementami może dać Ci komfortowe wyjście, nim wdepniesz w coś czego wcale nie pragniesz, podobnie jak wiele osób cierpisz na współuzależnienie, DDA, lub poprostu twój organizm stracił właściwości adaptogenne. Nie niszcz siebie i innych, daj sobie i bliskim szansę.

1.   Dlaczego dieta jest lepsza od leków

Leki stosowane w leczeniu zaburzeń psychicznych powodują tzw. downregulacje receptorów, czyli ich zanik. Normalnie ciało posiada komórki produkujące neuroprzekaźniki (to w dużym uproszczeniu i skrucie substancja chemiczna wytwarzana przez mózg w celu wyzolenia poczucia spokoju, pobudzenia, radości itd.)  i komórki wychwytujace je za pomoca receptorów. Podczas lezcenia w początkowej fazie liczba pożądanego neuroprzekaźnika GABA w przypadku benzodiazepin, barbituranów, serotonina w przypadku SSRI itd. zwiększa się pacjent czuje sie lepiej, natomiast po czasie ciało reaguje na nadwyżki stymulowanego lekiem neuroprzekaźnika zmniejszjąc jego wydzielanie, nadmierna stymulacja lekami receptorów w komórce odbiorczej powoduje że nie wytrzymuja one tempa działania i ‘zdychają ze zmeczenia’. Pozatym organizm broni się przed całkowitym zatrzymaniem, bądź pobudzeniem układu nerwowego napędzając przeciwległą oś, w zależności gdy lek jest depresantem to oś stresu, gdy lek jest stymulantem to oś relaksu. Efekt leczenia w pierwszej fazie daje ekstra samopoczucie problemy znikają. Natomiast późniejszy zanik receptorów i spadek naturalnego wydzielania neuroprzekaźnika, jak i napedzenie przeciwległej osi sprawiają że pacjent czóje powazne skutki uboczne odstawienne, mogą to być psychozy w przypadku odstawienia nagłego depresantów  (benzodiazepin, bartbituranów), silnbe depresje i samobójstwa, całkowity brak energii i wypalenie w przypadku odstawienia stymulantów.

Nim siegniesz po leki zastanów się czy chcesz żeby w finalnym momecie ćpania zabrakło Ci tego czego Ci najbardziej potrzeba z dodatkiem zespołu odstawienia jako skutków ubocznych?

Co za piekło <xd>

2.   Jak organizm tworzy te substancje dzięki którym czujemy sie lepiej?

Organizm tworzy je (neuroprzekaźniki) z aminokwasów zawartych w białkach, kluczowymi aminokwasami są (oraz procesy powstawania i trawienia):

- GABA (uspokajająca)
Aspartic acid -> glutamic acid -> glutamine -> GABA

-   Taurine (uspokajający)
Cysteine -> Taurine

-   Serotonin (poprawiający nastrój)

Tryptophan -> 5-HTP -> Serotonin -> Melatonin

-   Dopamine (dodający energii)
L-Phenylalanine -> L-Tyrosine ->  L-DOPA -> Dopamine -> Noradrenaline -> Adrenaline

-      Endorphins (euforiant, przeciwbólowy)
D-Phenylalanine -> Endorphins

W tworzeniu się neuroprzekaźników I zamiany jednego aminokwasu na drugi biorą udział witaminy z grupy B, cynk, magnez, witamina C, TMG, SAMe itd.
.

3.   Źródła w pożywieniu

- GABA; mięso wołowe, z kurczaka, ryby, fasola, przetwory mleczne

- Taurine; mieso krowie, owcze, ryba, przetwory mleczne

- Serotonin; ziarna, banany, soja, spirulina, mięso wołowe, owoce morza

- Phenylalanine; wołowina, wieprzowina, drób, ziarna słonecznika, sezamu, jaja, przeztwory mleczne

4.   Czego unikać w diecie a co jeść i czym jest stres

Kofeina niszczy w organizmie adenozynę, substancje odpowiedzialną za blokowanie wytwarzania neuroprzekaźników osi stresu, gdy do tego dodamy papieroski, alkohol czy inne używki reakcja wytwarzania i stymulacji osi stresu trwa w najlepsze , prowadzi to z poczatku do poczucia energii siły i mocy, nastepnie przestymulowane receptory zamykają się. Normalnie w ludzkim ciele trwa konkurencja pomiędzy uspokajającymi i poprawiającymi nastrój aminokwasami a tymi doładowujacymi energię i bitwa kończy się zwycięzko dla tych doładowujacych energię, a co gdy dodamu kofeine i inne stymulanty? Całkowita klęska osi relaksu i zwycięztwo osi stresu. Downregulacja (zamkniecie i obumarcie receptorów) prowadzi w końcu do wyczerpania, braku energii i depresji. Ten poczatkowy zastrzyk energii wynika z uwalniania cukrów do krwi na skutek neuroprzekaźników osi stresu z zcasem to juz wszytsko za mało i depresja Cie nie ominie.
Unikać w diecie należy produktów gotowych obrobionych, sztucznych cukrów z rewolucji pzremysłowej, nadmiaru tłuszczów. Najlepsze w diecie są chleb pełnoziarnisty z ziarnami sezamu, dyni, słonecznika, chude mięso wołowe, drobiowe, ryby, warzywa i te surowe na surówke do obiadu i te typu sałata, pomidor, ogórek, szcztpiorek do kanapki, owoce minimum 5 dziennie.
Dieta powinna dostarczać wszystkich substancji odżywczych, ponieważ stres, to pojecie stresu zostało zaczerpniete z inżynierii, w której oznaczało pracę której urzadzenie nie wytrzymuje i zaczyna się psuć. Tak samo się dzieje z organizmem. Ty + Środowisko = Reakcja, że środowisko jest złe w każdym względzie w krajach rozwinietych chyba nie trzeba pisać. Dlatego dieta powinna dostarczać więcej wszystkich substancji odżywczych żeby umożliwić odbudowę komórek. Gdy więcej komórek niszczeje niż się tworzy zaczynamy chorować w skutek stresu.

5.   Terapie suplementami diety


- Terapia nerwicy/depresji nerwicowej

1.   GABA od 500mg do 3.000 mg + Taurine od 500mg do 3.000mg + 5-HTP od 50mg do 400mg dawkowane rano na pusty żołądek
zamiennie
2.   Glutamine od 500mg do 15.000mg + L-Cysteine od 500mg do 3.000mg (dawki maksymalnej nie znam)+ Tryptophan od 500mg do 2.000mg

- Terapia depresji z drażliwością, negatywnym myśleniem, obawami


1.   5-HTP od 50mg do 400mg
Zamiennie
2.   Tryptophan od 500mg do 2.000mg

- Terapia depresji pasywnej (anergicznej) z wyczerpaniem energii

1.   Tyrosine od 500mg do 3.000mg
zamiennie
2.   DL-Phenylalanine od 500mg do 3.000mg
zamiennie
3.    D-Phenylalanine od 500mg do 3.000mg

- Terapia schizofrenii

1.     GABA od 500mg do 3.000mg
zamiennie
2.     GABA od 500mg do 3.000mg + Taurine od 500mg do 3.000mg

- Terapia bezsenności

1.     Melatonin od 1mg do 3 mg (na 1h przed snem)
zamiennie
2.     Melatonin od 1mg do 3 mg + GABA od 500mg do 3.000mg
zamiennie
3.     Melatonin od 1mg do 3 mg + GABA od 500mg do 3.000mg + Taurine od 500mg do 3.000mg

Suplementy GABA, Glutamine, Taurine, Cysteine, 5-HTP, Tryptophan podajemy na pusty żołądek najlepiej z jakimś słodkim bananem, pozostałe na pełny żołądek.
Dawki maksymalne oznaczają dawki dzienne, zwykle dawkę rozkłada się na 2 do 3 porcji.

6.   Pomocnicze terapie witaminowe


Żeby jeden aminokwas przeszedł w drugi niezbedne sa witaminy i minerały, suplementowaĆ należy:
- probiotyk bakterie acidofilne (sa odpowiedzialne za przyswajanie witamin z grupy B)
- witaminy B kompleks (biorą udział w przetwarzaniu wszystkich aminokwasów na finalne neuroprzekaźniki)
- magnez (taka sama rola jak wit. B.)
- cynk (taka sama rola jak witamin B)
- TMG (taka sama rola jak wit. B)
- omega 3,6,9 (biorą kluczowy udział w odbudowie wypalonych receptorów tzw. up-regulacji)
- gama linoleic acid GLA ( olej z wiesiołka) (bierze udział w odbudowie zniszczonych stresem komórek)

Terapie suplementami pomocniczymi sa także cennym dodatkiem do terapii lekami gdyż umozliwiają w organizmie przetwarzanie zdobytych z pożywienia aminokwasów w neuroprzekaźniki polepszając finalne działanie leków ortodoksyjnych. Część z suplementów pomocniczych organizm przetworzy w SAM-e (S-Adenosyl methionine) która ma potwierdzony badaniami klinicznymi bardzo dobry wpływ terapeutyczny na depresję, jest też stosowana jako oddzielny lek/suplement.

Jeszcze jedna taka sugestia, nie stsosujcie używek (kawa, herbata, napje energetyzujace, papierosy, alkohol, narkotyki) i leków (psychoaktywnych) razem z suplementami, bo one są ich zamiennikiem. Instytut Optymalnego Żywienia (ION) w Londynie, przeprowadził z sukcesem wiele badań że suplementy mogą w pełni z bardzo dobrym skutkiem zastąpić ten obłęd pogoni za lekami i narkotykami w celu bycia soba i dobrego samopoczucia.

Wszystkie suplementy są dostępne na aukcjach międzynarodowych www.ebay.pl , obsługujących system płatniczy www.paypal.pl , który w praktyce jest drugim kontem bankowym, które można doładowywac kartami, przelewami itd.

Za duża dawka prowadzi do downregulacji receptorów i fazy :D , żeby temu zapobiedz najlepiej wprowadzać suplementy od najmniejszych dawek i nie na raz wszystkie tylko stopniowo w ciagu dnia. Np. 5-HTP rano bedzie skłonne do przechodzenia w serotoninę a wieczorem w melatoninę, czyli pora dnia tez bra rolę, melatonina bardziej uspokaja, gdy serotonina bardziej rozwesela. Stopniowe wprowadzanie kilku wybranych aminokwasów ustabilizuje nastrój, gdy natychmiastowe wprowadzanie dużej dawki jednego z jich spowodujem fazę, obumarcie receptorów i konieczność sięgania po następny aminokwas żeby utrzymac dobre samopoczucie i nie czuć odstawienia poprzedniego.
jak ktoś już koniecznie chce poczuc fazę, bo i tak woli narkotyki od życia, po tych suplementach to polecam stosowanie zamienne np. w nerwicy L-Taurine od 3x1 500mg dziennie zwiekszać do 3.000mg na dzień przez 6 dni, nastepnie zamienić na GABA od 1.500mg dziennie zwiększać do 3.000mg dziennie w okresie 6 dni, następnie zamienić na  D-Phenylalanine od 1,500mg do 3.000mg zwiekszać przez 6 dni, nastepnie zamienić na 5-HTP od 100mg do 400mg  zwiększać przez 6 dni.
A w depresjii D-Phenylalanine od 500mg 3x1 do 3.000mg dziennie zwiększać przez 6 dni, nastepnie zamienić na 5-HTP od 100mg 3x1 do 400mg przez 6 dni zwiekszać, następnie zamienić na L-Taurine od 3x1 500mg do 3.000mg dziennie przez 6 dni na max zwiekszać, następnie L-Phenylalanine od 3x500mg przez 6 dni na max zwiększać.
Dzieki temu jedne receptory sie zdążą odbudować a drugie będą dawały fazę :D
« Ostatnia zmiana: Styczeń 04, 2014, 02:51:45 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Malcontenta

 • Ciągle walcząca....
 • Miss Lata 2013
 • *****
 • Miejsce pobytu: Kielce
 • Wiadomości: 2008
 • Płeć: Kobieta
 • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 23, 2013, 13:15:32 »
   


ŚWIETNY TEMAT <brava>
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

  

Offline a

 • objet petit a
 • Legendarny użytkownik
 • *******
 • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
 • Wiadomości: 3122
 • Płeć: Kobieta
  • a
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 23, 2013, 14:34:43 »
ciekawe, ciekawe. wszystko lepsze niż psychotropy i reszta leków.
tylko zastanawiam się, ile trzeba by było żreć tego zdrowego żarcia, by to rzeczywiście tak świetnie działało /czyli: suplementy tak czy tak trzeba brać/.

ale ogólna idea jest interesująca. byle by nie przesadzać z tą "zdrową żywnością" i nie robić z niej boga tak jak robią niektórzy boga z psychotropów. bo nie wszystko jednak zależy tylko od tego, co się żre.  <ptak>
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Offline Lon

 • V.I.P
 • *****
 • Wiadomości: 4351
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 23, 2013, 19:29:08 »
Suplementy pomogą, jeśli niedobór prekursorów jest odpowiedzialny za niedobór neuroprzekaźnika. Organizm przyswoi tyle prekursora ile mu się podoba, a resztę wysra bądź zamieni w coś innego. Jak masz np. schemat jak tworzy się dopamina, to ldopa jest sto razy lepsza niż tyrozyna, bo organizm kontroluje przerabianie tyrozyny w ldope i możesz jej zjeść tonę, ale jak organizm jest zaprogramowany, by jej nie przerobić na ldope to jej nie przerobi.

A jeszcze swoją drogą, to błędnym jest myślenie, że wszystko da się wyleczyć nadmiarem neuroprzekaźników.

Offline BlankAvatar

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 783
 • Płeć: Mężczyzna
  • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:30:37 »
A jeszcze swoją drogą, to błędnym jest myślenie, że wszystko da się wyleczyć nadmiarem neuroprzekaźników.
alez takie myslenie bylo aktualne..

..w latach 60-tych


btw skoro depresja i zaburzenia lekowe mialby byc wywolane w znacznej mierze przez niewlasciwa diete, to wtedy zaburzenia te powinny byc plaga w krajach gdzie panuje głod, a w rozwinietych - powinno byc mniej chorych. Tymczasem depresje okresla sie choroba cywilizacyjna, ludzi z krajow bogadych, swiata zachodu, gdzie zarcia jest az za duzo.

tak ogolnie to jestem za zdrowym zarciem i przeciwny gloszeniu glupot (a glupota jest namawianie ludzi do rezygnacji z leczenia na rzecz suplementacji)

<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 24, 2013, 10:28:20 »
btw skoro depresja i zaburzenia lekowe mialby byc wywolane w znacznej mierze przez niewlasciwa diete, to wtedy zaburzenia te powinny byc plaga w krajach gdzie panuje głod, a w rozwinietych - powinno byc mniej chorych. Tymczasem depresje okresla sie choroba cywilizacyjna, ludzi z krajow bogadych, swiata zachodu, gdzie zarcia jest az za duzo.

Ale pytanie co to za żarcie, np. zwierzeta chodowlane jedzą mączki w których sa antybiotyki żeby nie chorowały i całe mieso trafiało na pułki, efekty sa takie że byle próbka z mięsa w markecie daje wynik pozytywny obecnosci antybiotyku.
Goryl w dzikim lesie ma 3g witaminy C w diecie, a to odpowiednik do 66 pomarańczy z hipermarketu.
Że coś wyglada jak jedzenie to nie znaczy że nim jest  <glupek2>

I to jest złe w kapitalizmie rządza zysku przebija wszystko, zdrowie, poszanowanie międzyludzkie, itd, itd.

ldopa jest sto razy lepsza niż tyrozyna

Jak podaje suplementy ziołowe zawierajace l-dopę to jest śmiech, sa jeszzce takie z 5-HTP, melatoniną itd.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 10:46:59 wysłana przez Thomas2 »

Offline BlankAvatar

 • Ekspert
 • *****
 • Wiadomości: 783
 • Płeć: Mężczyzna
  • [PSYCHOTERAPIA self-help poradniki]
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 24, 2013, 12:20:31 »
Cytuj
Ale pytanie co to za żarcie, np. zwierzeta chodowlane jedzą mączki w których sa antybiotyki żeby nie chorowały i całe mieso trafiało na pułki, efekty sa takie że byle próbka z mięsa w markecie daje wynik pozytywny obecnosci antybiotyku.
Goryl w dzikim lesie ma 3g witaminy C w diecie, a to odpowiednik do 66 pomarańczy z hipermarketu.
Że coś wyglada jak jedzenie to nie znaczy że nim jest   

I to jest złe w kapitalizmie rządza zysku przebija wszystko, zdrowie, poszanowanie międzyludzkie, itd, itd.
ten argument mialby pewnie jakikolwiek sens, gdybym nie porownal krajow zachodu, gdzie deperesja jest plagą, z tymi 'glodujacymi'.

Widocznie piasek i powietrze w afryce ma wiecej witaminy C (i przy okazji mniej antybiotyku) niz mieso hodowlane z USA i stad wynika zdrowie psychiczne tamtejszych niedozywionych dzieci.

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 24, 2013, 12:22:07 wysłana przez BlankAvatar »
<-- Zbiór poradników psychologicznych/samopomocy dotyczących m.in.:

-Zaburzeń psychicznych np. fobie, ataki paniki, depresja, ChAD, psychozy, ZOK, anoreksja, bulimia, hipochondria, zab. osobowości itd.
-Psychologii relacji międzyludzkich, inteligencji emocjonalnej, psychologii szczęścia itp.
-Redukcji stresu (techniki relaksacyjne, mindfulness, autosugestia itd).

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2016 + Darmowy Download

http://chomikuj.pl/reparare/PSYCHOTERAPIA+self-help+poradniki HASŁO: fobia

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:19:55 »
Zamówiłem 5-HTP 100mg 90 kapsółek, zobacze sam ile ta wiedza jest warta w praniu na moim ciele  <glupek2>
Suplementy witaminowe pomocne to już dawno biorę  :D

Offline Malcontenta

 • Ciągle walcząca....
 • Miss Lata 2013
 • *****
 • Miejsce pobytu: Kielce
 • Wiadomości: 2008
 • Płeć: Kobieta
 • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 24, 2013, 23:24:16 »
Widocznie piasek i powietrze w afryce ma wiecej witaminy C (i przy okazji mniej antybiotyku) niz mieso hodowlane z USA i stad wynika zdrowie psychiczne tamtejszych niedozywionych dzieci.jasne
w końcu wszelkie " pierdolce" biora sie z dobrobytu( w dupach sie przewraca) ;D
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

  

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 08, 2013, 17:40:26 »
W pierwszy dzień po 1,5 godziny przyszła radość potem byłem strasznie zamulony, dawka 3x100mg 5-HTP

Dzisiaj jest lepiej takie przyleniwe rozleniwienie jak mięciutka poduszka, zamiast stresu :D

Żadnych takich jak po SSRI skutków ubocznych nie mam  ^^

Obecnie zredukowane na 1x100mg 5-HTP rano, efekt radości się utrzymuje
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 22:39:46 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 27, 2013, 18:52:14 »
Teraz dodałem GABA 750mg x2 do terapii. Pierwszego dnia poczółem się jak lżejszy 20kg, wszystko się rozluźniło, czułem sie jakbym latał. Pierwszego dnia wziąłem kapsułkę 750mg rano, potem 750mg w połóudnie i potem 750mg wieczorem i wtedy sie stało przedawkowanie  <???> bo to za dużo jak na wstęp 2250mg jednego dnia gdy maksymalana dawka 3000mg. Walła mnie w głowę wrząca krew i poczułem jakby tysiące igieł się wbijały w moja twarz i ręce, oczywiście pierwsza myśl kwa nie mam antidotum <xd> , ale przeszło po kilkunastu długich sekundach  :P , za to teraz wiem ile brać mogę czyli 2x750mg  :P
Czuję się spokojniejszy o wiele, łączę to z 100mg 5-HTP i jest gitara. Czuję spokój i radość, mam rozluźnione jelita, nogi i inne miejsca gdzie zawsze gdy tylko odstawiło się środki wracało napięcie. GABA niweluje też negatywny wpływ 5-HTP na trawienie  :P Jestem ogólnie b. zadowolony  :D

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 19, 2013, 18:00:38 »
Suplementy pomogą, jeśli niedobór prekursorów jest odpowiedzialny za niedobór neuroprzekaźnika.

Swoją drogą jeśli jest niedobór prekursora to każdy lek SSRI zadziała jak placebo. Gdyby z diety całkowicie wyeliminować tryptofan, to SSRI nie zadziała bo jak.

A jeszcze swoją drogą, to błędnym jest myślenie, że wszystko da się wyleczyć nadmiarem neuroprzekaźników.

Na chore myslenie żaden "drops" nie pomoże co najwyżej bedziesz szczęśliwszy mając chore myśli na czas brania leku.

Offline Kanut

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 31
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 11, 2015, 22:38:28 »
Pytanie- czy ktoś może brał metionine? Ponoć lepsze jest działane niż SAM-e, a jest i tańsze.Co o tym sądzicie.

http://solgar.pl/wiedza/profilaktyka-i-leczenie/metionina-w-walce-z-depresja

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Dietoterapia (Suplementoterapia) zaburzeń psychicznych
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 12, 2015, 10:56:43 »
Pochodny aminokwas do SAMe więc całkiem możliwe, jest to aminokwas proteinogenny korzystnie brać razem z również proteinogenną cysteiną.