Autor Wątek: matura  (Przeczytany 1281 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fobiczka

• Nowy użytkownik
  • *
matura
« dnia: Maj 04, 2013, 21:08:12 »
Hej.We wtorek piszę maturę i strasznie się boję,że nie będę w stanie podpisać się na liście do niej przystępujących.Na sali będzie mnóstwo osób i już teraz wiem,że nie będę w stanie utrzymać długopisu w ręce kiedy będę miała świadomość,że ludzie stoją za mną w kolejce i czekają na swoją kolej.Nie wiem co zrobie.Miewałam już takie sytuacje m.in.przy podpisywaniu odbioru świadectwa.Musiałam siedzieć przy ławce i starać się opanować drżenie podczas gdy kolejne osoby już dawno się wpisały, a kiedy jakoś skończyłam tę torturę ten podpis naprawdę nie wyglądał fajnie,delikatnie mówiąc.Aż bałam się,że wychowawczyni mi coś powie na ten temat.Nie mam pojęcia co będzie we wtorek.Na pewno podczas pisania egzaminu drganie odejdzie,ale ten podpis jest najgorszy.Co mam zrobić?Nie mam żadnych leków.Moją fobię uświadomiłam sobie jakiś tydzień temu,wcześniej myślałam po prostu że jestem dziwna.Miał ktoś podobną sutuację?

anah20

• Gość
Odp: matura
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 04, 2013, 21:18:18 »
Jedynie co Ci mogę powiedzieć to nabierz głęboko powietrza i wypuść, najlepiej z rana wypij sobie melisę, możesz również w aptece poprosić coś na uspokojenie. Ja w tamtym roku zdawałam i doskonale Ciebie rozumiem, tylko ja się starsznie pociłam wyobraż sobie ręce mokre, że aż kapie i do dzisiaj mam z tym problem, a wtedy na całej twarzy, na plecach aż się kleiłam. Strasznie przeżycie do tego fobia, ale dałam radę chociaż arkusze zamoczyłam i miałam wrażenie, że wszyscy mnie obserwują;/ I Ty też dasz radę, będzie dobrze, okazuje się, że nie jest tak źle, trzymam kciuki.

Offline Marimo

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 04, 2013, 21:22:50 »
,
« Ostatnia zmiana: Styczeń 10, 2015, 16:07:46 wysłana przez Marimo »

Offline fobiczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 04, 2013, 21:43:34 »
Ach,wiem,że stres do niczego nie prowadzi,ale jest on wynikiem tego drżenia, nie na odwrót.Ile razy bywało,że byłam świetnie przygotowana do odpowiedzi na lekcji,a kiedy wstawałam,żeby coś zaprezentować moja pewność siebie znikała,bo zaczynałam się mimowolnie trząść,cala.To musiała być zniezła atrakcja dla ludzi - tak o tym myślałam.Zastanawiałam się jak oni to odbierają,zaczynał mi się trząść głos i wolałam omijać fragmenty wypowiedzi cz wcześniej ją zakończyć niż stać i się ośmieszać,trzesąc się niczym epileptyczka.Nie wiem jak u Was,u mnie tego nie da sie ukryc,bo trzese sie tak ze ludzie wytykaja mnie palcami.Muszę potrenować jakieś byle jakie podpisy na szybko bo im bardziej sie przykladam tym bardziej nic z tego nie wychodzi.
Dziękuję Wam za odpowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 21:45:29 wysłana przez fobiczka »

foreveralone

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 04, 2013, 22:08:44 »
Z tego co pamiętam listę podpisuje się siedząc już w ławkach. Spróbuj szybkim ruchem podpisać. Może jakiegoś audiobooka relaksacyjnego posłuchaj. Najlepiej staraj się o tym nie myśleć.
« Ostatnia zmiana: Maj 04, 2013, 22:12:14 wysłana przez foreveralone »

xnothingx

• Gość
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 04, 2013, 22:30:32 »
a  ztego co ja pamietam to bylam jedna z pierwszych i
podpisywalam sie bez nikogo za mna.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 17:21:35 wysłana przez Ple »

Offline fobiczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2013, 22:55:49 »
To podpisywanie w ławce byłoby dla mnie trochę dogodniejsze,ale tak jest wszędzie?Wydaje mi się,że trzeba będzie podejść z dowodem do stolika i od razu się podpisać,a dopiero potem zająć miejsce - przynajmniej tak to sobie wywnioskowałam,ale chcę się mylić!Chociaż wiem,że nawet jak będzie to w ławce to i tak zwale ten podpis.Też będę jedną z pierwszych osób,ale mnie to nie pociesza.Perspektywa tylu ludzi czekajacych za mną będzie przerażająca.

Offline fobiczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2013, 23:01:20 »
nic z tego...
"Członkowie zespołu nadzorującego przygotowują dla
zdających naklejki z nadanym przez OKE kodem, zawierające m.in. numer PESEL zdającego
zapisany za pomocą cyfr. Każdy zdający sprawdza poprawność cyfrowego zapisu numeru PESEL,
co potwierdza podpisem na liście zdających (liście obecności)"

diabol

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2013, 10:38:29 »
u mnie tak było, że trzeba było podejsć do ławki i się podpisac, ale nikt za mna nie stał ani nikt nie ponaglał; może zamiast skupiac się na podpisie skup się na samej maturze, swojej wiedzy itp.
no i przede wszystkim powodzenia  ^^