Autor Wątek: Leki ziołowe w tabletkach  (Przeczytany 78140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Leki ziołowe w tabletkach
« dnia: Maj 18, 2013, 19:18:38 »
PRZED ROZPOCZĘCIEM SAMOLECZENIA ZIOŁAMI NALEŻY SKORZYSTAĆ Z DIAGNOSTYKI LEKARSKIEJ W CELU WYKLUCZENIA POWAŻNYCH CHORÓB NP. TARCZYCY, NOWOTWORÓW, CHORÓB SERCA, POWAŻNYCH INFEKCJI, ZANIKU GRUCZOŁU ENDOKRYNALNEGO, ITD., WEDŁUG DIAGNOSTYKI RÓŻNICOWEJ JEST OKOŁO 60 CHORÓB MAJĄCYCH WPŁYW NA ZABURZENIA UKŁADU NERWOWEGO

O INTERAKCJĘ ZIÓŁ Z INNYMI LEKAMI LUB ICH STOSOWANIE ZAMIENNE NALEŻY PYTAĆ ZIELARZA MEDYCZNEGO CZŁONKA PTZiF, NATUROPATĘ CZŁONKA PTZiF,LEKARZA LUB FARMACEUTĘ

STOSUJ LEK ZIOŁOWY NIE DŁUZEJ NIŻ 3 MIESIĄCE A POTEM KONIECZNIE UŻYJ ZAMIENNIKA Z INNYM SKŁADEM ZIÓŁ, TABLETKI ZIOŁOWE POPIJA SIE MLEKIEM

WSZYSTKIE WYMIENIANE TU LEKI SĄ BEZ RECEPTY!!!

Pewnie czego każdy tu będzie szukał to silny ziołowy lek uspokajający w tabletkach.

Wskazania
Używany do leczenia
- silnych stanów napięcia i nerwicy
- stanów załamania i wyczerpania nerwowego
- ciężkiej bezsenności
- ataków paniki
- schizofreni
- padaczki
- zespołu lęku uogulnionego
- depresji psychotycznej
- depresji lękowej
- psychozy maniakalno depresyjnej
- zaburzeń obsesyjno-kompulsywnych
- manii
- osłabienia pamięci i koncentracji uwagiW jego składzie zawieraja się:
- Rauvolfia Serpentina
- Convolvulus pluricaulis
- Eclipta alba
- Bacopa monnieri
- Leptadenia reticulata
- Breynia retusa
- Acorus Calamus

Lek poprawia wytwarzanie czerwonych ciałek krwi w szpiku kostnym, zawiera rezerpinę ( w Rauvolfii Serpentinie), substancję czynną z leków ortodoksyjnych na receptę, aktywny pzreciwpsychotyk, oraz convolvulus pluricaulis zioło używane od cazsów starożytnych na rozdraznienie, depresję i zaburzenia obsesyjno kompulsywne. Lek poprawia także pamięć i koncentrację, na tyle mocno że potrafi cofnąć amnezję spowodowana np. przez diazepam.

Link do badań
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3146220/

Dawkowanie
Ja polecam 4 tabletki przed snem, to powinno zawsze zadziałać dobrze. Można też od 2 do 4 tabletek 3 razy dziennie w poważnych lub nasilonych zaburzeniach psychicznych, wyjątkiem jest depresja gdzie nie należy podawac więcej niż 1 tabletka 2 razy dziennie, jest to na depresje raczej lek pomocniczy niz główny. Z poczatku dawka może byc wyższa potem należy zejść na minimalną, tzn. od 1 do 4 tabletek jednorazowo przed snem. Dawka przed snem jest najbardziej efektywna, ponieważ proces wyrównywania neuroprzekaźników w muzgu trwa nocą podczas snu w fazie REM. Dawkowanie 4 tabletki przed snem jest minimum w schizofrenii czy atakach paniki.

Mechanizm działania
Lek nie zmienia w ząbi ani w innego człowieka więc wszelkie obawy że jak też można użyć na schizofrenie to napewno nie dla Ciebie, sa nieuzasadnione, lek wymywa z układu nerwowego neuroprzekaźniki dopaminę, noradrenalinę, adrenalinę, serotoninę i histaminę zanim zdążą w nim zadziałać, powodując efekt uspokojenia, lek nie uzależnia.
W trakcie dawkowania leku należy monitorować ciśnienie tętnicze zwykłym ciśnieniomierzem, gdyby ciśnienie spadło poniżej 110 na 60 należy zaprzestac podawania leku a natępnie sprubować ponownie z ograniczoną dawką leku. Tak samo należy zrobić gdyby tetno spadło poniżej 55.

Badania mówią że w pierwszy tydzień leczenia jest silny efekt uspokajajacy i zmniejszenie objawów psychozy, pełne ustapienie może nastąpić z ostra postacią choroby już po 21 dniach, a w najcięższych przypadkach przewlekłych po 60 dniach okazjonalnie nieco dłużej. Czytamy w badaniu "kilku leczonych pacjentów chronicznych powiedziało ze smutkiem że pierwszy raz w życiu uzmysłowili sobie że mają chorobe psychioczną"
Lek był stosowany przez Mahatmę Gandhiego jako środek uspokajający.

Bezpieczeństwo stosowania
Najlepiej podawać osłnowo na układ pokarmowy siemię lniane w przypadku chęci regularnego i długotrwałego stosowania, żebu uniknąć podrażnienia żołądka. W przypadku chorób serca i zażywania leków jak digoxin, digitoxin, np. na niewydolność serca leku nie mozna brać wogóle, w przypadku historii wrzodów najlepiej osłaniac dodatkowo do siemia lnianego lekiem Bioprazol 20mg na 2h przed zazyciem Siledinu i nie zażywac więcej niż 4 tabletkki raz dziennie przed snem. To jest bardzo silny lek i jedyny który wrecz przewyzsza skutecznością leki uspokajające medycyny ortodoksyjnej jak np. benzodiazepiny ale nie uzależnia. W trakcie dawkowania leku należy monitorować ciśnienie tętnicze zwykłym ciśnieniomierzem, gdyby ciśnienie spadło poniżej 110 na 60 należy zaprzestac podawania leku a natępnie sprubować ponownie z ograniczoną dawką leku. Tak samo należy zrobić gdyby tetno spadło poniżej 55.

Interakcje
W przypadku łączenia z innymi lekami najlepiej skonsultować lekarza.

Skutki uboczne
Hipotermia - należy natychmiast zaprzestać podawania leku

Jest to jeden z najsilniejszych leków uspokajających ayurvedy (hinduskiej medycyny naturalnej)

Drugim lekiem uspokajającym, który ma silny potencjał uspokajający i także przeciwpsychotyczny jest substancja powszechnie wystepujaca np w roślinie Camellia Sinensis anle w prawie nieznacząco terapeutycznie dawkach, mowa o Teaninie skoncentrowanym działajacym terapeutycznie suplemencie diety. Teanina jest blokerem receptorów AMPA kwasu glutaminowego, najliczniejszego w mózgu neuroprzekaźnika pobudzającego, majacego zdolność do tzw. ekscytotoksyczności, czyli przepalania jakiejś części lub całości osłony mielinowej, co powoduje elektrostymulacje sąsiadujacych tkanek i napięcie a także nieprawidłowe przewodzenie i interpretację bodźców układu nerwowego. Teanina blokuje receptory AMPA przez co takie "nadpobudzenie elektryczne" komórki nerwowej nie nastepuje, osłona mielinowa sie nie przepala, znikaja objawy napięcia, rozdrażnienia, i te najbardziej dokuczliwe psychozy.Theanine moze byc stosowana sama w dawce do 400mg dziennie lub w kombinacji z nie więcej niż 1 tabletka leku Siledin dziennie, poniewaz ona hamuje kwas glutaminowy ale pobudza dopaminę do akcji. W przypadku gdy ktoś stosuje sam Siledin w dawce od 4 tabletek 3 razy dziennie do 2 tabletek 3 razy dziennie, Theanine mozna uzywac tylko awaryjnie jako antidotum na niskie cisnienie, spadek temperatury ciała i pulsu serca. Dla tej informacji wyjatkowo zamieszczam ten suplement diety tutaj.

Ponizej link do badań:
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21208586


Lub silny lek ziołowy na depresję

Mocnym lekiem ziołowym na depresję jest SOLARAY 5-HTP + St. John's Wort (czyli 5-HTP z dziurawcem) zawiera 100mg 5-HTP i 200mg dziurawca.Z pewnością pomoże wszystkim którzy mieli dobrą odpowiedź na SSRI, z pewnością nie będzie miał ich skutków ubocznych. Dawkowanie 1 do 3 kapsułek dziennie. Przy czym zalecam jedną, wiecej wcale nie musi znaczyc lepiej. Równolegle należy zawsze brać tabletke multiwitaminowo-multimineralną, TMG i kapsółkę omega3. Żeby zagwarantować przekształcenie 5-HTP w serotoninę oraz dostarczyć materiałów do odbudowy stymulowanych receptorów i przeciwdziałać ich "zgonowi". Starczy poczytać komentarze z zagranicznych forów ja np. forum o depresji: http://www.takethislife.com/alternative-treatment/5htp-natural-antidepressant-66947/
czy o fobiach http://www.socialanxietysupport.com/forum/f56/5-htp-5-hydroxytryptophan-84151/ lub innych, ludziom to serio pomaga w ciężkich przypadkach depresji, gdzie leżą i nie maja ochoty juz na nic.

Cennym jego uzupełnieniem w przypadku depresji anergicznej jest:Zawiera w składzie ashwagandę, zioło z grupy ziół adaptogennych czyli stabilizujących funkcje odzdziaływania adrenaliny w organizmie, przeciwdziałając zarówno nadmiernemu pobudzeniu jak i słabości adrenalnej i wyczerpaniu. Popprawia możliwości seksualne i potencję.
Połączenie tych 2 z suplementami jest idealne.

W przypadku chęci połączenia obu leków z antydepresantem najlepiej skonsultować lekarza.

Innymi ziołowymi lekami w tabletkach których warto sprubować są te na bazie waleriany (kozłka lekarskiego) w nerwicy, i dziurawca w depresji.

Leki w tej wiadomości nie są dostępne w polskich aptekach, są natomiast dostępne są na aukcjach międzynarodowych www.ebay.pl , obsługujących system płatności www.paypal.pl , który jest dodatkowym kontem bankowym do zakupów online. Solaray 5-HTP + St Johns Wort jest np. na Amazon http://www.amazon.com/Solaray-5-HTP-100mg-Plus-Johns/dp/B00020HZC4

Wątek powstał do opisywania jakie leki ziołowe w tabletkach bierzecie i czy wam pomagają.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2016, 23:55:42 wysłana przez Thomas2 »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2013, 19:23:29 »


Rauwolfia Żmijowa standaryzowana do zawartości rezerpiny 4mg (Rauwolfia Serpentina) jest z pewnością jednym z najsilniejszych ziół uspokajających.

Serpina znajduje zastosowanie w terapii:
- nerwicy
- bezsenności
- schizofrenii
- padaczce
- nadciśnieniu na tle nerwowym


Dawki terapeutyczne wahają się od 1 do 3 tabletek

Należy zachować ostrożność w połączeniu z innymi lekami uspokajającymi, lub na nadciśnienie najlepiej skonsultować lekarza.

Poniewaz lek wypłukuje z organizmu neuroprzekaźniki stresu (dopaminę, adrenalinę i noradrenalinę) tolerancja Ci nie grozi.

Lek najlepiej sprawdza się gdy dokucza nadciśnienie równolegle do wspomnianych objawów psychicznych.

Lek nie jest dostępny w polskich aptekach, mozna go nabyc na ebay.pl z systemem płatniczym paypal.pl.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2014, 10:06:41 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 01, 2013, 21:49:44 »


Yan hu Suo to tabletki zrobione na bazie zioła Corydalis Yan Hu Suo zioło to ma silne właściwości przeciwbólowe a także blokuje receptory dopaminowe co znajduje zastosowanie głównie w leczeniu schizofrenii, tabletki zabijaja ból fizyczny i psychiczny moga więc być stosowane na silną nerwicę, zespół lęku uogólnionego czy depresję, działają nasennie, mogą więc być stosowane w leczeniu bezsenności.

Lek nie jest dostepny w polskich aptekach, można go nabyć np.  na stronie amerykańskiego producenta http://www.activeherb.com/extract/yanhusuo.shtml

Jest to jedno z najsilniejszych ziół uspokajających chińskiej medycyny naturalnej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2014, 10:09:34 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2013, 19:12:10 »


Maczek kalifornijski jest roślijną uspokajajacą oddziaływującą na receptory benzodiazepinowe w mózgu. Wykazuje silne właściwości uspokajające w kombinacjach z innymi ziołami, dla zwiększenia efektu bywa kojażony z zielem Yan Hu Suo. Należy jednak zachować ostrożność gdyż mixy Yan Hu Suo z innymi ziołami były nadużywane i skończyły się niejednokrotnie smiertelną sedacją i nadużywaniem.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2014, 16:10:20 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 18, 2013, 20:30:39 »


Tabletki ziołowe w składzie

Valerianae radix   210,0 mg
Lupuli strobulus  52,5 mg
Melissae folium  52,5 mg
Hyperici herba  35,0 mg

Mogą być stosowane tylko w łagodnych formach nerwicy i nerwicy seksualnej gdzie za duże libido przeszkadza w funkcjonowaniu. Na silne stany nerwicowe raczej nie pomogą w takim stopniu jak leki na receptę, niemniej trochę je złagodzą. Dawkować od 3 razy dziennie  po 2 tabletki do 3 razy dziennie po 4 tabletki.

Lek zawiera zioła które oferują to co profesjonalnie zachodnia medycyna naturalna,czyli zioła naszego klimatu.

Lek jest dostępny w polskich farmacjach.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 23, 2013, 00:57:08 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 18, 2013, 21:52:38 »
Deprim jest bardzo łagodnym lekiem przeciwdepresyjnym, może byc stosowany w okresie zimowym do poprawy samopoczucia. Z depresją sobie raczej nie poradzi. Zawiera 60mg wyciągu z ziela dziurawca. Dawkować należy 2 tabletki 3 razy dziennie.

« Ostatnia zmiana: Sierpień 18, 2013, 22:24:55 wysłana przez Wesoły Sen »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5442
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 19, 2013, 03:20:39 »
Kalms jest bardzo łagodnym lekiem uspokajającym, w skład wchodzi:

valerianae radix  33,75 mg
gentianae  herba  22,5 mg
Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 04, 2013, 22:45:11 »

Skład:
 1 tabletka zawiera: Aconitum napellus 6 CH, Belladonna 6 CH, Calendula officinalis 6 CH, Abrus precatorius 6 CH, Chelidonium majus 6 CH, Viburnum opulus 6 CH; aa 0,05 mg.
 
 Wskazania:
 Nadmierna nerwowość w ciągu dnia związana z codziennymi stresami. Trudności w zasypianiu; krótki, nie dający odpoczynku sen i objawy towarzyszące powyższym stanom: nadpobudliwość, nerwowość, rozdrażnienie.
 
 Dawkowanie i sposób użycia:
 Dorośli: 1 tabletka rano, 1 tabletka po południu, 2 tabletki przed snem.
 Dzieci od drugiego roku życia: 1 tabletka rano, 1 tabletka przed snem.
 Tabletki należy zażywać na kwadrans przed lub godzinę po posiłku trzymając je pod językiem aż do rozpuszczenia.
 
 Uwagi:
 
Lek nie wywołuje osłabienia koncentracji i senności w ciągu dnia, nie przeszkadza w wykonywaniu codziennych obowiązków.
 Może być bezpiecznie stosowany przez kierowców.
 Nie stwierdzono powstawania lekozależności ani interakcji z innymi lekami.
 Skuteczność potwierdzona badaniami klinicznymi


Skład:
 100 g kropli zawiera 65 g roztworu walerianianu mentolu.
 
 Wskazania:
 
Nerwice narządowe różnego pochodzenia, stany spastyczne przewodu pokarmowego, kolka wątrobowa, migrena.
 
 Działanie:
 
MENTOWAL to związek o skojarzonym działaniu kwasu walerianowego i mentolu. Wykazuje działanie uspakajające i spazmolityczne.
Sposób użycia:
 
3 razy dziennie po 5 kropli lub wg wskazań lekarza.Działanie:
łagodząco i uspokajająco w trudnościach z zasypianiem, w stanach napięcia nerwowego i niepokoju korzystnie wpływają na pobudliwość nerwowo-mięsniową łagodzą stres.
Zastosowanie:
trudności z zasypianiem stres stany napięcia nerwowego i niepokoju pobudliwość nerwowo-mięśniowa.
 Dawkowanie:
trudności z zasypianiem: 1-2 tabetki przed snem pozostałe: 1 tabletka 2-3 razy dziennie
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 24, 2013, 13:10:07 »

Skład Substancją czynną leku jest wyciąg wodno-alkoholowy z korzenia kozłka, suchy w ilości 360 mg w połączeniu z nośnikami (30%).
 Nośnikami są maltodekstryna (29%) i krzemionka koloidalna (1%).
 Ekstrahent: etanol 60% (v/v).
 Ponadto lek zawiera:
 Rdzeń tabletki: mannitol, skrobia kukurydziana, wapnia wodorofosforan bezwodny, sodu laurylosiarczan, laktoza jednowodna, krzemionka koloidalna bezwodna, magnezu stearynian.
 Otoczka kapsułki: hypromeloza, hydroksypropyloceluloza, brąż HT E155, Capol 1295 (wosk biały pszczeli i wosk karnauba). Działanie Uspokajające. Wskazania Łagodne stany napięcia nerwowego i uczucie niepokoju. Dawkowanie Lek stosować doustnie.
 Zazwyczaj stosowana dawka to:
 Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: 1 tabletka 3 razy na dobę.
 Nie należy przyjmować więcej niż 4 tabletki na dobę. Przeciwwskazania: Nie stosować leku Valerin max:
 
 • jeśli u pacjenta stwierdzono uczulenie na którykolwiek ze składników leku
 • u dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Działania niepożądane: Obserwowano przypadki nietolerancji korzenia waleriany (dolegliwości żołądkowo-jelitowe np. nudności, skurcze brzucha). Częstotliwość nie jest znana. Uwagi: Ciąża i karmienie piersią:
 Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania leku w czasie ciąż y i karmienia piersią nie zaleca się stosowania w tych okresach.
APISEN to naturalny suplement diety, który dzięki zawartej w nim melisie, chmielowi i lawendzie działa uspokajająco i relaksująco.  Jego zastosowanie pozwala poprawić nastrój i zredukować napięcie psychofizyczne.

Skład:
Zawartość składników w porcji dziennej (2 kapsułki): Wyciąg z ziela melisy 120 mg, Wyciąg z szyszek chmielu  50 mg, Wyciąg z kwiatów lawendy  30 mg, Magnez 188 mg, Witamina B6 1,4 mg
Działanie:
Preparat zalicza się do szerokiej kategorii złożonych suplementów diety naturalnego pochodzenia.. Zawiera melisę, wyciąg z szyszek chmielu i wyciąg z kwiatów lawendy, magnez i witaminę B6, które korzystnie wpływają na funkcjonowanie systemu nerwowego. Przede wszystkim wykazują właściwości uspokajające i relaksacyjne, powodując poprawę samopoczucia i zredukowanie napięcia psychofizycznego. Dzięki temu ułatwia zasypianie.
Wskazania:
Preparat należy przyjmować w ciągu dnia w przypadku stresu i nadmiernego napięcia emocjonalnego. Wskazany w celu złagodzenia zaburzeń snu.
Dawkowanie:
Stosować doustnie. Zaleca  się przyjmowanie 2 kaps./24h.
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 24, 2013, 13:17:53 »

Inozytol w kapsułkach  poprawia samopoczucie, łagodzi skutki stresu, działa odprężająco.

Inozytol, zwany też witaminą B8, odpowiada w organizmie człowieka m.in. za prawidłowe funkcjonowanie neuroprzekaźników. Zwiększa wrażliwość receptorów na serotoninę, co skutkuje poprawą samopoczucia, sprawności umysłowej i stabilizacją nastroju. Zapewnia też równowagę jonów miedzi i cynku w komórkach mózgu. Ma to istotne znaczenie dla systemu nerwowego.

 Inozytol, jeden z najważniejszych składników lecytyny, pełni także rolę substancji lipotropowej zapobiegającej gromadzeniu się tłuszczu i cholesterolu w wątrobie. Niedobór inozytolu związany jest z coraz większym narażeniem na stres, a zwłaszcza z wypłukiwaniem go z organizmu przez picie nadmiernej ilości płynów, np. kofeina zawarta w kawie znacznie obniża jego poziom.
Substancje o działaniu odżywczym i/lub fizjologicznym:
 Inozytol, maltodekstryna (substancja wypełniająca)

Dawkowanie:
1-2 razy dziennie po 1 kapsułce po posiłku. Nie należy przekraczać zalecanej porcji. Preparat nie może stanowić substytutu zróżnicowanej diety. Nie zalecany kobietom w ciąży i w okresie karmienia.


Preparat Lunapret jest przeznaczony do stosowania w przypadku trudności w zasypianiu oraz niespokojnego snu.


 Skład:
Jedna tabletka powlekana produktu leczniczego zawiera jako substancje czynne: suchy ekstrakt z korzenia waleriany (Valerianae radicis extractum siccum)(4-6:1) w połączeniu z nośnikami – w ilości 250 mg, suchy ekstrakt z szyszek chmielu (lupuli strobili extractum siccum)(5-7:1) w połączeniu z nośnikami – w ilości 60 mg. Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na substancje czynne (korzeń waleriany, szyszki chmielu) lub na dowolną substancję pomocniczą. Ze względu na niewystarczającą ilość badań klinicznych , produkt leczniczy Lunapret nie powinien być stosowany u pacjentów z ostrą niewydolnością nerek lub z zaburzeniami czynności wątroby.

Dawkowanie:
Dawka dla młodzieży powyżej 12 roku życia, dorosłych i osób w podeszłym wieku wynosi zazwyczaj 2 tabletki przyjmowane na 1 godzinę przed udaniem się na spoczynek. Tabletki należy popić niewielką ilością płynu. Jeśli to konieczne dawkę można zwiększyć do 3 tabletek.
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 24, 2013, 17:42:49 »

Deprim pomaga w depresji oraz leczeniu dłużej utrzymujących się stanów takich jak: przygnębienie, brak siły do działania, uczucie wyczerpania, kłopoty z koncentracją oraz zaburzenia snu. Deprim Forte to tylko jedna kapsułka dziennie.

Skład:
1 tabl. zawiera 60 mg wyciągu z dziurawca, co odpowiada 0,3 mg sumy hiperycyn. 1 kaps. zawiera 425 mg wyciągu z dziurawca, co odpowiada 0,75-1,3 mg sumy hiperycyn.
Działanie
Hiperycyny, substancje czynne zawarte w wyciągu z dziurawca, łagodzą stany obniżonego nastroju typu depresyjnego z towarzyszącymi im objawami: brak motywacji do działania, zaburzenia koncentracji, uczucie wyczerpania i zaburzenia snu. Działanie występuje po 10-14 dniach.
Wskazania:
DEPRIM pomaga w depresji oraz leczeniu dłużej utrzymujących się stanów takich jak:
- Przygnębienie
- Brak siły do działania,
- Uczucie wyczerpania,
- Kłopoty z koncentracją,
- Zaburzenia snu

Dawkowanie:
Deprim forte: dorośli i dzieci od 13 r.ż. - 1 kaps. raz dziennie (o stałej porze), popijając dużą ilością płynu. Preparat należy stosować przez 4-6 tygodni.


Destresan Max, to środek, którego formuła oparta jest na naturalnych składnikach, wykazujących działanie uspokajające, wyciszające i kojące stres. Dodatkowo Destresan Max, zawiera magnez i witaminę B6, niezbędne dla prawidłowej pracy układ nerwowego.

Skład:
Ekstrakt z liści melisy (Melissa officinalis), tlenek magnezu, żelatyna (składnik otoczki), ekstrakt z korzenia różeńca górskiego (Rhodiola rosea), celuloza mikrokrystaliczna (substancja wypełniająca), stearynian magnezu (substancja przeciwzbrylająca), dwutlenek krzemu (substancja przeciwzbrylająca), dwutlenek tytanu (barwnik), witamina B6 (chlorowodorek pirydoksyny), indygokarmin (barwnik).

Działanie:
Destresan Max, to naturalny, wspomagający organizm preparat, którego działanie wpływa na ukojenie nerwów, na łagodne wyciszenie i pokonanie uciążliwego stresu. Zawiera składniki pochodzenia roślinnego, takie jak: melisa lekarska, charakteryzująca się właściwościami relaksującymi, łagodzącymi stany zdenerwowania oraz ekstrakt z różeńca górskiego, który wykazuje działanie, pobudzające sprawność organizmu, wzmacniające i adaptogenne  - zwiększa wytrzymałość organizmu na stres i inne niekorzystne czynniki środowiska. Dodatkowo preparat Destresan Max, wzbogacony został witaminą B6 i magnezem. Magnez jest niezbędny dla prawidłowej pracy układu nerwowego i mózgu, a witamina B6, ułatwia wchłanianie i optymalne wykorzystywanie magnezu w komórkach oraz jest ważna dla prawidłowej pracy układ nerwowego i zachowania właściwej pobudliwości nerwowej mięśni.

Zastosowanie:
Destresan Max, wspomaga wyciszenie organizmu i pokonywanie stresu w ciągu dnia. Polecany jest osobom mającym trudności z pokonywaniem stresu, osobom przepracowanym oraz osobom odczuwającym niepokój i napięcie nerwowe.

Dawkowanie:
Dorośli 1 kapsułka dziennie.

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 17:51:31 wysłana przez khaleesi »
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 24, 2013, 17:43:58 »

NEOPERSEN FORTE to suplement diety, który wykazuje właściwości uspokajające i łagodzące napięcia w sytuacjach stresowych. Przynosi ukojenie i relaks.

Skład:
Ekstrakt z liści melisy, żelatyna, tlenek magnezu, ekstrakt z korzenia różeńca górskiego, standaryzowany na 45% zawartość polifenoli, ekstrakt z koszyczka rumianku, stearynian magnezu-substancja przeciwzbrylająca, dwutlenek krzemu - substancja przeciwzbrylająca, chlorowodorek pirydoksyny (witamina B6) tlenki żelaza - barwnik, dwutlenek tytanu - barwnik.

Działanie:
Preparat należy do szerokiej kategorii złożonych suplementów charakteryzujących się naturalnym składem. Ekstrakt  z liści melisy i korzenia różeńca górskiego wykazuje właściwości uspokajające i łagodzące napięcia nerwowe w sytuacjach stresowych. Zastosowanie preparatu daje ukojenie i relaks.

Wskazania:
Zaleca się przyjmowanie preparatu w przypadku napięć nerwowych i sytuacji stresowych.

Dawkowanie:
Stosować doustnie w dawce wynoszącej 1 kaps./24h.
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2013, 17:46:09 »

Relana Forte polecana jest w stanach napięcia i niepokoju oraz w trudnościach z zasypianiem.


Skład:
1 tabl. zawiera wyciąg ze 1200 mg korzenia kozłka lekarskiego.

Działanie:
Preparat pochodzenia naturalnego o działaniu uspokajającym i ułatwiającym zasypianie.

Wskazania:
Stany napięcia i niepokoju. Trudności z zasypianiem.

Przeciwwskazania:
Nadwrażliwość na składniki preparatu. Dzieci poniżej 12 r.ż.

Ciąża i okres karmienia piersią:
Nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią.

Dawkowanie:
Doustnie. W stanach napięcia i niepokoju: 1 tabl. doraźnie. W przypadku trudności z zasypianiem: 2-4 tabl. na godzinę przed snem. Maksymalna dawka dziennia: 5 tabl.

Uwagi:
Preparat może wpływać na zdolność kierowania pojazdami i obsługi maszyn.


Preparat stosowany jest wewnętrznie pomocniczo w dolegliwościach nerwicowych, stanach napięcia fizycznego i psychicznego, zaburzeniach snu, a także w zaburzeniach żołądkowo-jelitowych na tle nerwowym, wzdęciach, braku apetytu. Zewnętr

Skład:
MELISANA Klosterfrau zawiera olejki eteryczne w wyciągu alkoholowym. 100 ml preparatu otrzymuje się z 4.04 g mieszanki, na którą składają się: liście melisy 10,48%, kłącze omanu 13,96%, korzeń arcydzięgla 13,96%, kłącze imbiru 13,96%, kwiaty goździków 5,57%, kłącze galangi 5,57%, owoce pieprzu czarnego 1,39%, korzeń goryczki 13,96%, owocnia pomarańczy 13,96%, kora cynamonowca 6,28%, kwiaty stręczyca 0,7%, owoce kardamonu 0,2%. 66% obj. preparatu stanowi alkohol etylowy.

Działanie:
Zawarte w olejkach terpeny wykazują działanie uspokajające, spazmolityczne i regulujące trawienie, a także usprawniające ukrwienie.

Wskazania:
Stosowanie wewnętrzne: pomocniczo w nerwicach, stanach napięcia i podniecenia, niepokoju, utrudnionym zasypianiu, bólach głowy, wrażliwości na zmiany pogody, dolegliwościach sercowych bez przyczyn organicznych, bolesnym miesiączkowaniu i w okresie menopauzy, dolegliwościach żołądkowo-jelitowych takich jak: niestrawność, uczucie nadmiernej pełności po posiłku, brak łaknienia. Stosuje się też dla złagodzenia objawów zaziębienia lub grypy.

Przeciwwskazania:
Nie należy stosować przy wrzodzie żołądka lub dwunastnicy.

Dawkowanie:
Wewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, dawka wynosi 1 do 3 łyżeczek preparatu MELISANA Klosterfrau rozcieńczonego co najmniej podwójną ilością wody lub innego płynu, względnie podawanego na cukrze (patrz przykłady stosowania).Zewnętrznie: o ile nie zalecono inaczej, stosuje się lek nierozcieńczony lub rozcieńczony najwyżej podwójną ilością wody (patrz przykłady stosowania).

Trudności w zasypianiu na tle nerwowym, stany niepokoju, pobudzenie ruchowe, nadpobudliwość nerwowa, nerwice  wegetatywne. Zaburzenia naczyniowo-ruchowe spowodowane nadmiernym napięciem nerwowym.

Skład:
Valerianae radix
Lupuli strobili
Melissae folium
Leonuri herba
Silici dioxydum colloidalle
Solani amylum
- Korzeń kozłka
- Szyszki chmielu
- Liść melisy
- Ziele serdecznika
- Koloidalny dwutlenek krzemu
- Skrobia ziemniaczana
-  170 mg
-    50 mg
-    50 mg
-    50 mg
   - 0,35 mg
ad  350 mg
Działanie:
Uspokajające, ułatwiające zasypianie, zmniejszające stany napięcia nerwowego pochodzenia psychicznego i wegetatywnego.Wskazania:
- Trudności w zasypianiu na tle nerwowym, stany niepokoju, pobudzenie ruchowe, nadpobudliwość nerwowa, nerwice wegetatywne.
- Zaburzenia naczyniowo-ruchowe spowodowane nadmiernym napięciem nerwowym.

Dawkowanie:
2 tabletki 3 razy dziennie.
Dawkowanie u osób w wieku podeszłym nie wymaga zmiany.
Dawkowanie u dzieci - 1 tabletkę 2 razy dziennie.
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2013, 17:19:37 »

ARUTIN NOC to naturalny suplement diety, który zmniejsza napięcie nerwowe i ułatwia zasypianie, jednocześnie ograniczając nocne budzenie się. Uzupełnia w organizmie poziom witaminy C.

Skład:
Zawartość w 1 tabletce powlekanej: Ekstrakt z owocu dzikiej róży zawierający 70% witaminy C- 172mg w tym witamina C- 120mg Ekstrakt z szyszek chmielu- 150mg Ekstrakt z liści melisy- 120mg, Ekstrakt z owoców maliny- 100mg, Rutyna- 19,5mg
Działanie:
Suplement diety charakteryzuje się złożonym składem naturalnego pochodzenia, który pozytywnie oddziałuje na układ nerwowy. Przede wszystkim zmniejsza napięcie nerwowe i relaksuje, ułatwiając w ten sposób zasypianie, równocześnie ograniczając nocne budzenie się. Uzupełnia w organizmie poziom witaminy C, uszczelnia naczynia krwionośne. Wykazuje właściwości antyoksydacyjne chroniąc przed działaniem szkodliwych wolnych rodników.
Wskazania:
Zaleca się przyjmowanie preparatu w przypadku problemów z zasypianiem oraz w stanach napięcie nerwowego.
Dawkowanie:
Przyjmować doustnie 1 tabl. na 30 minut przed pójściem spać. Stosować u osób dorosłych oraz dzieci powyżej 7 roku życia.
<kot2>

Offline khaleesi

 • "Życie jest jak pudełko czekoladek..." ;]
 • Aktywny użytkownik
 • ***
 • Miejsce pobytu: Kraina Czarów ekm Smoczków!
 • Wiadomości: 181
 • Płeć: Kobieta
 • Despertarme un día más por ti! ♥
Odp: Leki ziołowe w tabletkach
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 25, 2013, 17:23:11 »

MELISA to naturalny suplement diety, który wykazuje właściwości uspokajające i ułatwia zasypianie. Działa rozluźniająco na mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i w niewielkim stopniu stymuluje produkcję żółci i soków żołądkowych.

Skład:
1 tabletka: Wyciąg z melisy w przeliczeniu na suszoną melisę 1050 mg, Zawartość wyciągu z melisy 150 mg
Działanie:
Preparat należy do szerokiej kategorii suplementów diety działających na bazie naturalnych składników. Dzięki zawartości melisy łagodzi napięcia nerwowe i uspokaja. Ogranicza uczucie niepokoju i rozdrażnienia, przynosząc dobre samopoczucie i spokojny sen. Dodatkowo preparat rozluźnia mięśnie gładkie przewodu pokarmowego i w nieznacznym stopniu stymuluje produkcję żółci i soków żołądkowych.
Wskazania:
Produkt należy wykorzystywać w przypadku stanów napięcia nerwowego, nadpobudliwości, niepokoju i zaburzeń zasypiania.
Dawkowanie:
Należy przyjmować doustnie dawce wynoszącej 1 tabl. x 3/24h.
<kot2>