Autor Wątek: Zakupy przez internet  (Przeczytany 3551 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
Zakupy przez internet
« dnia: Maj 25, 2013, 10:29:44 »
Robicie zakupy przez internet, żeby oszczędzić sobie stresu? Co najczęściej kupujecie?

Offline nika

• V.I.P
Odp: Zakupy przez internet
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 25, 2013, 10:48:32 »
żeby oszczędzić sobie stresu?

Oczywiście  <glupek2>
Ja najczęściej kupuję ubrania i książki.
Oszczędzam nie tylko stresu. W moim przypadku też i czas. U mnie jest okropnie drogo więc żeby coś kupić w rozsądniej cenie trzeba jechać do miasta odległego o 35 km lub jeszcze dalej.
Lubię kupować przez internet :).
Oczywiście zdarzyło mi się kilka razy kupić rzeczy za duże ale generalnie jest OK :)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Marimo

• Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 25, 2013, 11:29:10 »
Wszystko co tylko się da. Zawsze kupuję buty, elektronikę, podręczniki, a nawet perfumy (tylko trzeba trafić na zaufany sklep by nie dostać podróby). Kupowanie przez internet jest bardzo szybkie i wygodne więc nie widzę w tym niczego złego. W dodatku mieszkam w małym mieście i nie dość że wszystko tutaj i tak jest droższe, to na niektóre rzeczy i tak trudno trafić więc zostaje internet. Jedynym minusem jest cena przesyłki. Ostatnio kupowałem na allegro USB-HUB który kosztował 8zł, a łącznie zapłaciłem 24zł bo 16zł wynosił koszt przesyłki. Jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się naciąć na żaden sklep internetowy i trafić na oszusta lub lipny towar, a naprawdę bardzo dużo rzeczy w swoim życiu zamawiałem. Trzeba robić zakupy z głową ;)

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 25, 2013, 11:33:31 »
Wszystko prócz ubrań <yes>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 25, 2013, 11:34:40 »
Ja kupuję gdzie taniej. Jeśli jest w necie to tam.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 28, 2013, 10:37:26 »
Unikam jak tylko mogę...
Stanie w kolejkach i ta nerwowa atmosfera - bo każdy przecież się śpieszy. Kiedy nad czymś się zastanawiam, stoję jak głupia przed półką i myślę dłuższą chwilę to podchodzi ochroniarz albo jakaś babka i mnie obserwują, co powoduje jeszcze większy stres i wyłączenie myślenia.
Pakowanie zakupów, gdy już zapłaciłam i teoretycznie powinnam być w drodze powrotnej, trzęsące się łapy, bo kolejna osoba się próbuje dopchać i przesuwa mnie wzrokiem.
Wpisanie złego pinu, albo szukanie drobnych powodujące komentarze innych osób...
Przymierzanie ciuchów? Butów? Pytanie o jakieś produkty, szukanie po całym sklepie = kręcenie się w tą i z powrotem?  <szok>  

Właśnie aby tego uniknąć (chociaż zaoszczędzenie czasu i inne zalety też są ważne) zaczęłam kupować przez internet. Artykuły zoologiczne, ciuchy, czasem buty, książki, torby/torebki, zabawki i inne prezenty i pierdoły, a ostatnio doszły różne produkty z apteki. Nie pamiętam kiedy ostatni raz kupowałam ciuchy tradycyjnie ^^

Offline Nut

• Profesor
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 28, 2013, 12:06:48 »
Lubię i najczęściej kupuję kosmetyki, elektronikę, biżuterię i inne duperele. Kilka razy pokusiłam się o kupno ubrań i to był błąd. Nie wzięłam poprawki na odpowiednie oświetlenie, brak zbliżeń i urodę modelki :P

Artykuły spożywcze i higieniczne jednak tradycyjną metodą, z tym, że robię to w klepach z kasami samoobsługowymi. No chyba, że to biedronka :P
Jeden jest tylko błąd wrodzony, przekonanie, że żyjemy po to abyśmy byli szczęśliwi.

Nie ma rzeczywistości samej w sobie, są tylko obrazy widziane z różnych perspektyw.

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 29, 2013, 10:06:58 »
z braku czasu czasem tak , jednakże nic nie zastapi łażenia po sklepach i przymierzania ciuszków , to jest lek na moje nerwy :D
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

Offline dawson33

• Miejsce pobytu: Bydgoszcz
  • Find good way
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 29, 2013, 20:18:24 »
zyje tylko z internetu pare gorszy zarobie handel itd i tak od lat małą pensja jest
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 24, 2013, 21:24:01 wysłana przez dawson33 »
To ja

foreveralone

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 29, 2013, 20:40:35 »
Wszystko oprócz ciuchów, leków i jedzenia.

Szyszka

• Gość
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 15, 2013, 13:29:38 »
Nie tyle oszczędność stresu to jest w moim przypadku co czasu, pieniędzy i poszukiwań. Kiedyś więcej kupowałam, np. ubrania, kosmetyki. Teraz głównie rodzice coś zamawiają, ale też dla mnie: książki, jakieś naturalne kosmetyki czy inne randomowe rzeczy. Fajna sprawa. Ze 3 razy nawet buty kupiłam i pasują.

Chociaż samotne zakupy ubrań są dla mnie nieprzyjemne i nigdy ich nie robię.

Offline Azure

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 15, 2013, 13:31:42 »
Często korzystam. W internecie jest większy wybór i można kupić tańsze produkty.

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 15, 2013, 20:01:17 »
Czyli jestem jedyną osobą, która korzysta z zakupów przez internet nie ze względu (głównie) na oszczędność czasu i pieniędzy? I w dodatku kobietą. Jak miło  ^^

Offline stefen

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 30, 2013, 15:33:08 »
Dołączam się do grupy. Z tym, że oszczędność czasu i nerwów - nie koniecznie kasy - bo w moim przypadku zwroty są bardzo częste..

Offline MATEUSZ89M

• Miejsce pobytu: Warszawa
  • Być albo nie być oto jest płytanie:)
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 06, 2013, 22:53:59 »
Jeśli chodzi o zakup to wolę kupować na miejscu ale Internet tez się przydaje lecz wolę przez Internet sprzedawać szybko i raczej nikt mnie jeszcze nie oszukał.

Skoro Ja jestem chorobą to Ja jestem Lekarstwem a czas jest Odpowiedzią!.