Autor Wątek: Czy mogę pragnąć ?  (Przeczytany 5579 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Czy mogę pragnąć ?
« dnia: Styczeń 14, 2010, 13:51:07 »
Nie wiem czy Wy tak macie ale ja np. tak mam że wydaje mi się że nie mogę czegoś pragnąć bo nie zasługuje na to. To się tyczy i rzeczy materialnych i duchowych np. pragnę miłości od drugiej osoby ale jednocześnie wiem że nie zasługuję na to.
Nie wiem czy to nie jest czasem bezsensu co piszę ?
Czy macie też tak ?
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Lon

• V.I.P
Odp: Czy mogę pragnąć ?
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 14, 2010, 14:01:31 »
Tak z pewnością. Myślę, że to jeden z filarów fobii. Ja w ogóle czasem zapominam o tym, że jestem młodym facetem i powinienem brać z życia garściami. Wydaje mi się to takie naturalne, że tak nie jest. To przerażające.

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2010, 13:59:35 »
Kurcze, nie wiem co napisać bo przecież to takie normalne, że każdy chce w pełni zaspokajać swoje potrzeby. Pragnienie miłosci to chyba jedna z podstawowych , jak nie podstawowa potrzeba psychiczna do spełnienia.
Tu jest ciekawy artykuł o potrzebach człowieka:
http://nerwica-depresyjna.blog.onet.pl/Potrzeby-psychiczne-czlowieka,2,ID138336709,n
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2010, 13:51:42 »
Nie wiem czy Wy tak macie ale ja np. tak mam że wydaje mi się że nie mogę czegoś pragnąć bo nie zasługuje na to.
Ale to czym by na to lepsze życie sobie zasłużyć ???
Ja też tak do czasu myślałem, tym bardziej, że zrobiłem w życiu parę głupich rzeczy, które mnie w tym utwierdzały bo wmawiałem sobie, że teraz muszę swoje odpokutować. Ale nie tędy droga, bo nawet jak się zrobiło coś nie tak - to teraz wiem, że trzeba sobie przebaczyć aby mieć nadzieję na normalne życie. Zatem tym bardziej się zasługuje na lepsze życie ten kto żył w zgodzie z ludźmi i samym sobą...
Niestety może być tak, że na zmianę trzeba będzie długo czekać - ale ona może przyjść niespodziewanie...

Offline Outsiderka

• Nic nie warte przekleństwo..
  • Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Piekło
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2010, 20:40:13 »
Ja też myślę, że nie zasługuję na to, że ktoś może tolerować moją obecność, lubić mnie, a co dopiero kochać...W sumie staram się pogodzić z myślą, że zawsze będę sama,  że nikogo nie znajdę, ale gdy widzę np. jak chłopacy z mojej klasy witają się i żegnają z koleżankami całusem w policzek to mi się jakoś tak smutno robi....Ale muszę się z tym pogodzić i nauczyć z tym żyć.
Ale zawsze mogę liczyć na wirtualne całusy od Lona  :P
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2010, 21:58:04 »
Jak najbardziej  :*

Offline Outsiderka

• Nic nie warte przekleństwo..
  • Miejsce pobytu: Piekło
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 18, 2010, 20:43:47 »
Strasznie się cieszę  :*
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem, którego można mieć na tym interesownym świecie, takim, który nigdy go nie opuści, nigdy nie okaże się niewdzięcznym lub zdradzieckim, jest pies... Pocałuje rękę, która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą, on pozostanie" - George G. Vest

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 01, 2010, 19:38:38 »
Każdy człowiek na świecie może i ma prawo do marzeń i pragnień ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Laleczka

• Ekspert
  • ZBUNTOWANY ANIOŁ
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 01, 2010, 23:03:04 »
Podpisuję się obiema rękami za niką ;)
Z plastikowych rzęs płynie sztuczna łza, tak już czasem jest nawet gdy oczy są ze szkła...

Offline hobik

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2011, 23:38:57 »
Czasami mam takie myśli. Zdarza mi się myśleć, że nie zasługuje na to, by życie mi się ułożyło, bo za mało zrobiłem w tym kierunku, albo robiłem rzeczy wręcz w kierunku przeciwnym.

Offline Keret

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 14, 2011, 22:34:19 »
ja się zastanawiam czy mogę być lubiana; dopóki nie zaczęłam się leczyć, było mi bardzo ciężko, bo z jednej strony nie byłam osobą miłą czy ładną i rówieśnicy mnie nie lubili i w zasadzie tak się do tego przyzwyczaiłam, że odrzucałam każdą nową znajomość; jak ktoś mnie gdzieś zapraszał, , to nie przychodziłam albo odmawiałam, no bo on/ona tak naprawdę nie chce mnie widzieć, tylko zrobił to z grzeczności czy coś;
może to trochę pokrętne, co napisałam, ale to było takie zamknięte koło, które od pewnego czasu staram się przerwać;
jednak na prawdę w głębi , to nie wiem jak ktoś w ogóle może chcieć się ze mną zadawać, jak ktoś w ogóle chciałby się ze mną związać?
a może to nie jest kwestia zasługiwania na miłość? no bo dlaczego "każdy zasługuje na uczucie"? przecież to nie jest jakaś zasada, czy coś? w końcu niektórzy nie zaznali miłości, przyjaźni w życiu? zresztą co z tego jeśli każdy człowiek zasługuje na uczucie? można sobie to powtarzać, ale i tak się upragnionego uczucia nie znajdzie

Offline vovo

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 14, 2011, 23:10:47 »
Też tak mam i chuj.

Offline Janne

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 01, 2011, 12:52:58 »

jednak na prawdę w głębi , to nie wiem jak ktoś w ogóle może chcieć się ze mną zadawać, jak ktoś w ogóle chciałby się ze mną związać?
a może to nie jest kwestia zasługiwania na miłość? no bo dlaczego "każdy zasługuje na uczucie"? przecież to nie jest jakaś zasada, czy coś? w końcu niektórzy nie zaznali miłości, przyjaźni w życiu? zresztą co z tego jeśli każdy człowiek zasługuje na uczucie? można sobie to powtarzać, ale i tak się upragnionego uczucia nie znajdzie.

Świat nie jest czarno - biały. Są ludzie lepsi i gorsi. Każdy z nas ma swoje wady, ale tez zalety. Nie ma stwierdzenia, ze ktoś nie zasługuje na miłość czy przyjaźń. Gdyby ludzie dobierali się na zasadzie "lepszy pozna lepszą" nasz gatunek by wyginął.  Nie myśl o sobie ze jesteś zła i  podła, bo jesteś niemiła. Masz ciężkie życie jak i my wszyscy, masz prawo czuć się z tym źle. <old>
Powietrze, które czasami zagradza drogę

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:04:28 »
czym byłby świat bez pragnień?... niczym... oczywiście, że możesz pragnąć! Każdy może pragnąć :)
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline edit

« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 17, 2011, 16:16:07 »
Obcy doskonale wiem co masz na mysli .....
U mnie jest tak......

Gdy  jestem sobą ....wydaje mi się, że taka naturalna, prawdziwa nie jestem w stanie na dłużej kogoś sobą zainteresować.....że nie tyle nie zasługuje co mam poczucie, że z tym moim okropnym charakterem  ciężko byłoby mnie lubić.....
Wydaje mi sie też, że swoim zachowaniem robię wszystkich w konia (bo przeciez oni  nie wiedza jak ja jestem naprawdę).....Gdy wychodze do ludzi potrafię wzniesc się na takie wysokie obroty, że uchodzę za osobę odważną pewną siebie....szaloną, postrzeloną, i troche chyba taka jestem ....ale tez jest druga Edyta.....i ta druga jest skrzętnie ukrywana w obawie, że nikt jej takiej nie zaakceptuje..nie pokocha.....Tylko, że z w miare upływu lat ta moja druga strona coraz głosniej dobija sie do mojej świadomości....krzyczy by ja uwolnić i pokazać światu..a ja tak strasznie sie przed tym wzbraniam i zakładam te swoje sprawdzone maski.....