Autor Wątek: Witam wszystkich  (Przeczytany 507 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Almost There

• Nowy użytkownik
  • *
Witam wszystkich
« dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:07:07 »
Witam wszystkich tutejszych użytkowników, a zwłaszcza tych najbardziej cierpiących i niemających żadnego zrozumienia ze strony świata zewnętrznego.

(Skasowałem całą resztę postu, nie chcę na razie pisać tutaj tak prywatnych rzeczy...).
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 10:27:30 wysłana przez Almost There »

Offline fobka

• zołza
  • Moderator Globalny
Odp: Witam wszystkich
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:17:01 »
Elo

Offline Nenaja

• świnia
  • Różowa
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:25:19 »
witaj :)

króliczek

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:27:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 22:19:12 wysłana przez doll »

pocek

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:29:32 »
Almost,
na takie bardziej prywatne posty mamy tu dział ukryty ale to po przekroczeniu 50 postów i miesiącu pobytu ;p
Witaj.

Offline Almost There

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:29:46 »
@doll

Nie.

Głównie dlatego, że nie stać mnie na leki, choć próbowałem ich w przeszłości i przyniosły one skutki... hm, słabe do średnich? Próbowałem też bardziej naturalnych substancji jak np. dziurawiec czy złoty korzeń i też nie mogę powiedzieć, żeby mi specjalnie pomogły. Pewnie nie pomogły w ogóle poza efektem placebo.

Jest jeszcze inny problem - "jakakolwiek" praca często uznawana jest praktycznie za samobójstwo przez pracodawców z danej dziedziny. Po prostu taka osoba zawsze będzie miała przypiętą łatkę "niewystarczająco dobrej". Te wszystkie pieprzone informacje musza być zawarte w CV, a rekruterzy uwielbiają żonglować cdanymi z czyjejś przeszłości. Oczywiście, lepsze to niż bezrobocie, bo wszystko jest lepsze niż bezrobocie, ale... Tak naprawdę ja nawet nie potrafię znaleźć byle jakiej pracy w sklepiej czy pracy fizycznej. Nie kłamię.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 10:34:48 wysłana przez Almost There »

króliczek

• Gość
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:36:00 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 25, 2014, 22:19:08 wysłana przez doll »

Offline Almost There

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 20, 2013, 10:42:51 »
Bardzo niewiele. Góra dwa albo trzy i to było tak dawno, że nawet już nie pamiętam ich nazw. Nie stać mnie na to, żeby próbować leku za lekiem i szukać czegoś, co poskutkuje, tym bardziej że nie ma to pozytywnego wpływu na zdrowie. Na zagranicznych stronach wszyscy wychwalali Zoloft, może to by była lepsza opcja? Ale nawet na to nie chcę wydawać pieniędzy. Zresztą praktycznie nie wydaję już kasy na nic.

Tak, niby już praktycznie skończyłem studia, a nawet przez większość czasu byłem na dwóch kierunkach (może na razie nie będę podawał bardziej szczegółowych informacji, głównie z racji troski o moją prywatność), ale to nie ma specjalnego porównania z tymi wszystkimi rozmowami kwalifikacyjnymi, olbrzymią konkurencją, nepotyzmem, wszechobecnym zakłamaniem i traktowaniem człowieka jak przedmiot.

Trudno miec dobre samopoczucie, gdy 90% moich CV/listów motywacyjnych jest odrzucane z góry, a w pozostałych przypadkach jestem zapraszany na rozmowy, z których nic potem nie wynika. Tylko tracę czas, siły i nerwy. Rozważałem oczywiście wyjazd do UK, ale nie mam tam żadnych znajomych (praktycznie nie mam w ogole znajomych, a przyjaciół to już na pewno) i samemu jechać w ciemno jest bardzo ciężko. Plus to na pewno mój angielski i opracowałem jakąś tam strategię, tylko że ona może jako tako wyglądać na papierze, ale w rzeczywistości sprawdzić się zupełnie inaczej. Raczej nie dla mnie takie ryzyko.

Dzięki za szczerość, tak w ogóle!
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2013, 10:47:59 wysłana przez Almost There »

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2013, 11:20:16 »
Hej :)
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Wiewiórka

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2013, 13:29:11 »
Siemanko  ^^

Offline kajetanka

• ...drifting...
  • Legendarny użytkownik
  • nie ma mnie...
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:03:32 »
Witaj.
"Wszystkie te szmery
W Twojej głowie
Uważaj
Gdy wstajesz rano
Wszystko zmienia się
I wypacza
Ty odlatujesz znów daleko
Najdalej
I musisz wszystko stracić
By siebie zobaczyć..."

Offline Daisy

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 20, 2013, 15:05:47 »
Witaj
(...)odradzam się  :>)

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2013, 11:11:36 »
Chyba za wysoko poprzeczkę stawiasz  :P

Co do wyjazdu nie musisz mieć pozwolenia na pracę, tylko numer podatkowy w uk i chęci, czasem trzeba znieść wiele żeby coś osiągnąć
Leki napewno by się przydały inwestycja konieczna :P

A twoje dane, są jak nas wszystkich wyjątkowo cenne <xd>

Witaj na forum :D

Offline Almost There

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2013, 19:07:37 »
Chyba za wysoko poprzeczkę stawiasz  :P
?

Co do wyjazdu nie musisz mieć pozwolenia na pracę, tylko numer podatkowy w uk i chęci, czasem trzeba znieść wiele żeby coś osiągnąć
No, takie rzeczy oczywiście już wiem od dawna. Największy problem mam ze znalezieniem mieszkania, bo jak powyżej napisałem, nie znam tam zupełnie nikogo, a nikt tam na poważnie nie traktuje telefonów z Polski z zapytaniem. Zresztą w ogóle nie znam tak naprawdę Londynu ani innych miast i adresy czy nazwy ulic nie mówią mi zupełnie nic. Nie radzę sobie najlepiej z przystosowywaniem się do nowego miejsca zamieszkania, a zwłaszcza z wielkimi miastami... Myślałem, żeby zacząć od jakiegoś hostelu (neiktóre są naprawdę tanie), tylko pozostaje pytanie, na ile są one bezpieczne. Nie bardzo mi się widzi jechać samemu z gotówką w kieszeni i w ogóle... zwłaszcza, ze trzeba mieć swój adres, żeby założyć konto bankowe w UK.
Z drugim zdaniem (podrzędnym) nie mogę się zgodzić, już słyszałem tyle tego typu banałów, że koniec. Łatwo powiedzieć, że wszystko zależy od chęci, gdy tak naprawdę w życiu w 90% czynniki zewnętrzne odgrywają główną rolę. Im dłużej żyję, tym bardziej jestem tego pewien.

A twoje dane, są jak nas wszystkich wyjątkowo cenne <xd>
Oczywiście, że dla was nic one nie znaczą, ale ktokolwiek może w każdej chwili wygooglować ten temat. Lepiej nie kusić losu, jakkolwiek minimalne jest ryzyko.

Offline Rea

• Legendarny użytkownik
  • Poniżej dna
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 25, 2013, 23:45:04 »
Witaj. :)
"Jeśli trzymasz miłość zbyt słabo - odleci,
jeśli ją ściśniesz za mocno - umrze.
Oto jedna z zagadek."

Tom T. Hall