Autor Wątek: przyznawanie się do fobii  (Przeczytany 4598 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline fobiczka

• Nowy użytkownik
  • *
przyznawanie się do fobii
« dnia: Lipiec 14, 2013, 02:29:33 »
Naszły mnie takie nocne przemyślenia.Czy czasem wykorzystujecie fobię jako usprawiedliwienie swojego dziwnego zachowania?Bo wydaje mi się,że fobia ma na człowieka strasznie duży wpływ.Np.teraz spoglądają na zeszły rok z dystansu jestem w stanie wywnioskować,że nie byłam w pełni poczytalna,(że tak to ujmę)zachowując się w dany sposób i trochę mnie to uspokaja.W zasadzie od kiedy wiem,że ją mam jest mi lepiej,bo do tej pory myślałam po prostu,że jestem dziwna :D Powiedziałam o tym bliższym znajomym no ale nie na zasadzie "mogę robić co chcę.jestem fobiczką,nie kontroluję siebie i inni muszą zrozumieć".Po prostu chciałam,żeby wiedzieli.Jak jest z Wami?Mówicie o tym ludziom czy raczej się tego wstydzicie?
I jeszcze jedno.Od października zaczynam studia i trochę się boję jak to będzie.Boje się samotności,że nie spotkam odpowiednich ludzi,ale tym samym obawiam się tego całego poznawania od nowa,imprez,wypadów.Do tej pory prowadziłam spokojne życie,nie chodziłam na żadne poważniejsze imprezy itp.Dopiero po maturze wyszłam z domu,no ale ze znajomymi.Boję się tego wszystkiego.Jak to znosicie/znosiliście?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2013, 02:31:43 wysłana przez fobiczka »

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
Odp: przyznawanie się do fobii
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2013, 14:13:19 »
Tylko raz w życiu powiedziałem o swoich lękach komuś i szybko tego pożałowałem. Teraz, gdy ktoś mówi, że jestem nieśmiały, czy małomówny, to ucinam dyskusję uśmiechem i krótką odpowiedzią w stylu "No to co?", "No, wiem, jestem".
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline fobiczka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2013, 01:20:18 »
Raczej nie wyznawałam tego przed całą grupą,ale w sprzyjających okolicznościach pojedynczym osobom.Jakoś tak lżej się czuję z tym,że wiedzą.
A nie wkurza Was to,że ludzie myślą,że to nieśmiałość i nie macie kiedyś ochoty tego wyjaśnić?Powiedzieć,że to jest coś,na co nie macie wpływu?
Wiem,że drążę dziwny temat, ale czy nie myślicie że tak jest łatwiej?

.trash

• Gość
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 17, 2013, 11:37:36 »
Tylko raz w życiu powiedziałem o swoich lękach komuś i szybko tego pożałowałem.
Ja podobnie.  :>

Offline KPWT

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 17, 2013, 22:48:38 »
Raczej nie wyznawałam tego przed całą grupą,ale w sprzyjających okolicznościach pojedynczym osobom

Czasem taka pojedyncza osoba może narobić wiecej szkód niż cała grupa, dlatego nie warto opowiadać obcym o naszych sekretach, fobiach i różnych sprawach.Nawet rozmawiając z najbliższymi trzeba uważać nie mówiąc już o kimś z zewnątrz.

Offline Elfka

• Miss Całokształtu 2013
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 24, 2013, 18:37:57 »
Myślę, że lepiej nie przyznawać się do tego osobom spoza branży. Dla zwykłych śmiertelników to niezrozumiały temat.
O mojej fobii wiedzą tylko rodzice, chłopak (mam nadzieję, że nikomu nie rozgadał), psychiatra i Wy.

Offline Pauluschka

• Nowy użytkownik
  • *
  • Miejsce pobytu: Podkarpacie
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 24, 2013, 23:13:54 »
Z doświadczenia wiem, że lepiej jest się nie przyznawać  do fobii. Kilka razy się przejechałam i nie polecam ::)

Offline stap!inesekend

• Ekspert
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 25, 2013, 11:55:54 »
Nooo, lepiej wszystko ukrywać przed wszystkimi, na pewno poczujecie się od tego lepiej  ;)
Систем те лаже
Не веруј шта ти каже
Овај живот је борба
Од рођења до гроба
Зато устани одмах!

Offline Elfka

• Miss Całokształtu 2013
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:18:15 »
Nooo, lepiej wszystko ukrywać przed wszystkimi, na pewno poczujecie się od tego lepiej  ;)
Lepiej to może nie, ale przynajmniej nie będzie gorzej  <vv>

Offline stap!inesekend

• Ekspert
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2013, 13:55:13 »
Okej, poleciałem sarkazmem, ale... Chcecie się z tym ukrywaniem męczyć do końca życia? Nie mam na mysli rozgadywania wszystkim na prawo i lewo, choć... w sumie taka koszulka "mam fobię społeczną" byłaby niezłym coming outem.
Систем те лаже
Не веруј шта ти каже
Овај живот је борба
Од рођења до гроба
Зато устани одмах!

Offline Pete

• Mister Lata 2013
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2013, 14:45:35 »
Już widzę tę kampanię.

Spot zaczyna się ciemnym obrazem i lektorzy (facet i kobieta) czytają:

- jestem brzydki...
- jestem brzydka...
- nie odbieram telefonów...
- ja też, a dodatkowo nie chodzę do sklepu, mama to za mnie robi...
- u mnie jest tak samo...
- nikt mnie nie akceptuje i wstydzę się afiszować ze swoim problemem...
- odczuwam wstyd i zażenowanie patrząc komuś w oczy...

Nagle obraz trochę jaśnieje i widzimy dwie sylwetki - kobietę i mężczyznę. Obydwoje stoją z głowami zwieszonymi w dół. Są nadzy, ale w rękach trzymają puste kartki papieru przysłaniające ich części intymne. Nagle razi nas z feeria barw i pojawi się znacząco brzmiące słowo "Coming Out". Facet i kobieta po kolei zrzucają trzymane plansze, na których wypisane są słowa: "Jestem fobikiem".

Zaczyna grać muzyka:

Dwoje bohaterów tańczy w ekscytacji i ostatecznie opuszcza scenę.

Lektor informuje wtedy: "Przestań się wstydzić, fobik też człowiek. Pokaż innym, że jest nas wielu - też zrób swój Coming Out. Kampania organizowana przy współudziale ministerstwa opieki społecznej.

Stap, zapraszam do swojego ujawnienia się!

Offline KPWT

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 25, 2013, 14:49:09 »
choć... w sumie taka koszulka "mam fobię społeczną" byłaby niezłym coming outem.

I dostać kamieniem w pysk.To jak koszulka z napisem "jestem homo", "jestem bi", "jestem komuchem" itp itd... Takich rzeczy nie wolno mówić wszystkim, bo nie wszyscy są na tyle tolerancyjni, żeby przejść obojętnie lub przyjąć to z uśmiechem.Już sam fakt, że odstajesz od utartego schematu czyni cie wrogiem publicznym.W domu czy wśród swoich możesz być sobą, ale na ulicy lepiej nie zwracać na siebie uwagi.Zobacz na homosiów ujawniają się i narzekają, że sa atakowani potem chcąc świętego spokoju, który sami sobie zniszczyli ujawniając sie.I koło sie toczy."Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal" i warto się tym kierować, zwłaszcza kiedy chodzi o nasz własny interes.

Offline stap!inesekend

• Ekspert
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 25, 2013, 14:54:14 »
at KPWT - niestety czuję fobiczne myślenie. A wielcy ludzie to byli Ci, którzy przełamywali bariery, stereotypy i łamali schematy. Okej, może teraz moja megalomania przeze mnie przemawia, ale... Napiszę tak: jeśli miałbym pewność, że zostanę legendą, to mógłbym się poświęcić w walce o fobików, afgańskie kobiety, gejów, lesbijki, czarnoskórych czy kogokolwiek innego.

a Pete oczywiście sobie kpi, a potem się czepia, że... ktoś inny ma czelność się jego czepić :P
Систем те лаже
Не веруј шта ти каже
Овај живот је борба
Од рођења до гроба
Зато устани одмах!

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 25, 2013, 14:59:32 »
no właśnie na pytanie męża: co Ty jestes taka dzika? odparłam wczoraj; nie lubie imprez i jestem zmęczona( rozmowa była o imprezie" pępkowej" w połowie wrzesnia)
powinnam odpowiedzieć; bo kurna mam jakies stany fobiczne!( rzecz jasna stuliłam pysk i nie powiedziałam) >:D
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2013, 15:23:45 wysłana przez Malcontenta »
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

Offline KPWT

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 25, 2013, 15:09:16 »
A wielcy ludzie to byli Ci, którzy przełamywali bariery, stereotypy i łamali schematy

Przy okazji sami łamiąc sobie gnaty.