Autor Wątek: POTĘGA PODSWIADOMOŚCI  (Przeczytany 8511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Śląsk
POTĘGA PODSWIADOMOŚCI
« dnia: Luty 17, 2010, 13:07:17 »
Witam was serdecznie :) chcialam sie podzielic z wami wnioskami na temat ksiazki "Potega Podswiadomosci". Uwazam, ze jest swietna zrozumialam bardzo wiele czytajac ja i postanowilam zmienic swoje zycie na wlasna reke bez lekarzy, bez tabletek itp. Autor ma sluszna racje, ze jestesmy tym co myslimy i taka prawda bo jestem pewna ze myslami sama sprowadzam na siebie te dolegliwosci bo tak jak napisal autor podswaiadomosc nie rozroznia prawdy czy nie prawdy, kazda mysl jaka tam trafi jest brana za fakt i tak sie dzieje. Radze wam wszystkim przeczytac ksaizke i wziasc sie w garsc;-) swoim lękom powiedziec DOŚĆ to jest nasze cialo, nasza glowa i to my mamy nia kierowac i rzadzic. Ja wczoraj mialam mala scesje z klientka w sklepie moje dolegliwosci juz dawaly o sobie znac ( czerwona barwa i szybkie bicie serca) i wiecie co zrobilam powiedzialam w sobie DOSC i takie tam hehe i mozecie mi nie wierzyc ale podzialalo moglam jej normalnie w twarz powiedziec co mysle o tym itp i moje dolegliwosci moze na poczatku nie odeszly w calosci ale bylo lepiej, duzo lepiej. Teraz nastawiam sie pozytywnie na swiat, moje mysli beda tylko kolorowe:-) teraz bede sobie dziennie gadac ze jestem ładna , jestem inteligentna moge wszystko i bede do tego dazyc :P pozdrawiam                                                                                                                                                                     P.S. Moje dni pracy w sklepie tez sa policzone STAĆ MNIE NA WIĘCEJ  ;D

Offline Lon

• V.I.P
Odp: POTĘGA PODSWIADOMOŚCI
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 17, 2010, 13:24:49 »
Kurde no nie chciałbym studzić Twojej euforii, ale nie pierwszy raz czytam taki post, dotyczący "odkrycia" tej książki. I wiem co będzie dalej :P

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2010, 13:57:50 »
hehe nie przecze ale kazdy czlowiek jest inny  ;D i wiadomo, ze nie ksiazka ma jakis dar leczenia tylko WIARA i nie mowie tu o lataniu do kosciola czy cos :P wiara w siebie i jak dlugo bede wierzyc w siebie to mi sie uda,jezeli ktos odrazu podchodzi pesymistycznie do wszystkiego to jak mam mu sie udac?? Ja taka bylam wszystko na nie. Mowili mi Maju jak ty mozesz miec kompleksy itp a ja nigdy nie wierzylam w mojej glowie zaraz doszukiwalam sie sciemy i litosci hehe teraz tak nie bedzie wierze w siebie  ;D juz zrobilam duze postepy budze sie z usmiechem na twrzy, w pracy wmowilam sobie ze szybko mi zleci ze swiat jest piekny i przezylam dzionek ;D bedzie dobrze i prosze mnie tu nie nastawiac pesymistycznie hehehe :P

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2010, 14:59:28 »
Tak , to prawda co piszesz Maju z tym , że podstawową sprawą jest to, czy podświadomość przyjmie podawaną jej sugestię. Bo jeśli będziesz mówić do siebie jestem ładna, jestem mądra, mogę wszystko, ale w głębi masz zakodowane, że tak nie jest, to siła sugestii nie zadziała. Bardzo ważnym czynnikiem jest tu wiara w to co się mówi. Im bardziej wierzymy, tym szybciej podświadomość przyjmuje i realizuje podane sugetie. Dlatego ludziom łatwowiernym , a wręcz naiwnym proces przeprogramowania podświadomości przebiega szybciej. Ktoś, kto ma głęboko zakodowane stereotypy w podświadomości trudno się przeprogramować. Dlatego powszechnie wiadomo, że dzieci są najlepszym materiałem do ukształtowania psychicznego. Dodam jeszcze, że pozytywnemu przeprogramowaniu podświadomości bardzo pomaga, gdy sugetie są nam podawane w czasie głębokiej relaksacji, gdy umysł jest wyciszony i odprężony.   
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2010, 15:18:30 »
No wlasnie Samek tak jest i biore sie za siebie bo wierze w to, ze samemu mozna sie wyleczyc i zyc szczesliwie. Wiara czyni cuda a ja zawsze smialam sie z ludzi co mowili o wierze zawsze sadzilam, ze to polega na klekaniu w kosciele itp Glupia bylam nie pozwole samej sie niszczyc i wmawiac sobie glupoty :)  Teraz moje motto to "uwierzyc w siebie" a wszystko samo sie ulozy ;D jeszcze dodam,ze zawsze bylam łatwowierna i naiwna i  dlatego jest mi łatwiej uwierzyc w sumie to teraz sie ciesze ze jestem latwowierna bo szybciej moja podswiadomosc bedzie lapac to co sobie wmowie ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 17, 2010, 15:26:23 wysłana przez Maja »

Offline kia

• Sorento;-)
  • Zaawansowany użytkownik
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2010, 17:12:52 »
tez czytałam ta książkę, ma podobną wymowę jak "Sekret". Pewnie tak wlasnie to dziala że się dostaje to, czego człowiek się świadomie czy podświadomie spodziewa...bardziej na świeżo jestem z "Sekretem",  podobało mi się w tej książce, jak napisali o częstotliwości, że ludzie są nastawieni na jedną częstotliwośc a spodziewają się odbierać inne fale, a dopóki się nie zmieni częstotliwości to odbiór innych fal jest niemożliwy, jakoś tak to było. I generalnie podobało mi sie jeszcze jak napisali o tym, że dopóki człowiek się koncentruje na "braku" czegoś to nie dostanie tego czegoś:))
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2010, 17:50:30 »
że ludzie są nastawieni na jedną częstotliwośc a spodziewają się odbierać inne fale, a dopóki się nie zmieni częstotliwości to odbiór innych fal jest niemożliwy.
Tak, to prawda. Cały problem polega na tym, aby dostroić się do pożądanej częstotliwości. Są to techniki psychiczne przestrajające umysł, ktore wymagają sporo pracy nad sobą w zależności od tego, jakie człowiek posiada predyspozycje. Czasem wystarczy dostrajać się kilka miesięcy , a czasem lata stosowania nic konkretnego nie przyniesie. W każdym razie techniki te wymagają pracy nad sobą.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2010, 18:11:06 »
A ja jeszcze nie czytałam tej książki  :'(
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 18, 2010, 18:35:41 »
 :) no to nika nie zwlekaj musisz ja przeczytac, polecam ja wszystkim. Ja odkąd ja przeczytalam inaczej patrze na swiat i musze przyznac ze dwa dni po i czuje sie swietnie. Pracuje nad soba i teraz wiem jak to robic bo wczesniej jak uswiadomilam sobie ze mam fobie spoleczna to bylo zemna jeszcze gorzej, dziennie o tym myslalam ze jestem chora i to byl bład. Teraz mysle o tym ze jestem spokojna, ładna, madra i wierze w siebie to naprawde pomaga ;D wystarczy uwierzyc ;D

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 18, 2010, 19:03:28 »
Skoro tak polecasz to na pewno przeczytam :)
Widziałam nawet gdzieś w ksiegarni tę książkę w promocji to sobie kupię ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline iksemel

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 18, 2010, 19:06:42 »
Czytałem tą książkę Maja, ale ze smutkiem przyznam, że wrażenie jakie na mnie wywierała prysło jak bańka mydlana po zakończeniu czytania. Dlaczego ? Może dla mnie to co tam jest napisane jest prawdą, ale na tej samej zasadzie jak wiara w cuda - nie powiem, że w nie nie wierzę, ale nie wierzę, że spotkają mnie.
Myślę jednak, że każdy z nas powinien szukać własnej drogi żeby wyprostować pokręcone synapsy w swoim mózgu :) i chociaż skuteczność pewnych działań (np. psychoterapia) jest udokumentowana i dobra dla wszystkich to oprócz tego trzeba szukać właśnie takiego sposobu na wyjście z fobii, w który się wierzy - a właśnie on może się okazać skuteczny, chociażby przez innych był traktowany z lekceważeniem. Może Ty właśnie to wyjście odnalazłaś ?! Nie na darmo mówi się przecież, że wiara czyni cuda; podpisuję się też pod tym co powiedział na temat wiary Samek.

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 19, 2010, 11:28:11 »
Muszę koniecznie przeczytać tę książkę żeby mieć własne zdanie ;D

Offline Julia

• Aktywny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 19, 2010, 19:12:20 »
Tak jestem w 100% przekonana , ze ja swoja droge odnalazlam ;D gleboko w to wierze. Odkąd uwierzyłam nie mam juz problemow z odbieraniem telefonow, swobodnie odbieram niczym sie nie przejmujac tak jak kiedys ;D tak bardzo sie ciesze, ze nie macie pojecia z radosci chce mi sie spiewac, nabralam ochoty do zycia i czekam na wiosne bo wtedy bedzie jeszcze lepiej :D ale tak jak piszesz, ze nie wierzysz w cuda tzn ze te cuda nie spotkaja ciebie i wlasnie tu tkwi twoj problem, ze w to NIE WIERZYSZ ale moze i masz racje, ze kazdy znajdzie swoja droge do wyleczenia :) tak nika polecam jesli twoja wiara bedzie tak silna jak moja to zobaczysz jakie zycie jest piekne ;D przepraszam ze tak bardzo sie chwale ale jestem przeszczesliwa  :P       

P.S. Ja ta ksiazke tez kupilam w promocji za 9.90     hehe                                                                                                               
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2010, 19:15:09 wysłana przez Maja »

Offline Samek

• V.I.P
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 19, 2010, 19:42:09 »
Maja, to może konkretnie powiesz, co robisz i w jaki sposób siebie programujesz, że osiągasz takie pozytywne rezultaty  :)

Offline Lon

• V.I.P
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 19, 2010, 19:43:14 »
Cytat: Maja
tak bardzo sie ciesze, ze nie macie pojecia z radosci chce mi sie spiewac, nabralam ochoty do zycia i czekam na wiosne bo wtedy bedzie jeszcze lepiej

Ktoś Ci coś dosypuje do picia, ewidentnie :D