Autor Wątek: Wizje przyszłości  (Przeczytany 3484 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Obcy

 • Kosmiczny gruz
 • Administrator
 • *****
 • Miejsce pobytu: W pustce
 • Wiadomości: 4893
 • Płeć: Mężczyzna
Wizje przyszłości
« dnia: Marzec 12, 2010, 14:42:10 »
Chciałbym Was spytać jak wyobrażacie sobie przyszłość tą bardziej odległą ?
Jak rozwinie się technika ? Czym albo kim stanie się człowiek ? Jak będzie wyglądało codzienne życie ? I co tylko według Was może się stać ?

"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Samek

 • V.I.P
 • *****
 • Wiadomości: 965
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 12, 2010, 15:15:45 »
Mnie się wydaje, że jeśli nie spotka Ziemię katastrofa kosmiczna, tak jak to przewidują, to ludzie będą musieli przystosować się do zmieniających warunków klimatycznych. Przeżyją tylko ci, co będą umieli dostosować swój organizm do nagłych zmian ciśnienia atmosferycznego, narastających upałów, czy bardzo mroźnych zim. Znacznie zmniejszy się populacja ludzi na Ziemi bo zaczną wymierać jednostki najsłabsze z małą odpornością organizmu na zachodzące zmiany. Poza tym ludzie sami ograniczą swoją rozrodczość ze względu na brak perspektyw na normalne wychowanie swoich dzieci i nieciekawe wizje przyszłości. Zaczną się gorączkowe poszukiwania nowych źródeł energii bo zabraknie ropy naftowej i gazu ziemnego. Zostaną wdrożone nowe technologie pozwalające czerpać energię ze słońca, wiatru i ziemi (geotermia). Ziemia powoli zacznie się regenerować i odradzać co bardzo powoli będzie widoczne w stabilizacji klimatycznej. Na Marsie powstanie mała kolonia Ziemian, gdzie zostaną odkryte i ujarzmione pokłady zamarźniętej wody i innych nieznanych dotychczas minerałów. W tym czasie na Ziemi dzięki doświadczeniom w Wielkim Zderzaczu Hadronów zostanie odkryty nowy rodzaj energii antygrawitacyjnej pozwalający w przyszłości zastosować go napędu jednostek kosmicznych.
Poza tym zostanie odkryta, wyjaśniona  i zaakceptowana energia ludzkiego umysłu i takie fenomeny jak telekineza, lewitacja, bilokacja, jasnowidzenie znajdą swoje wytłumaczenie naukowe i sposoby na rozwijanie wymienionych zdolności.  Z tego powodu zanikną powoli wszelkie religie na Ziemi bo ludzie będą sami potrafili wytworzyć warunki do generacji tego, co do tej pory było domeną i przywilejem władców różnych kościołów, i co potrafili osiągnąć za pomocą modlitwy.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Lon

 • V.I.P
 • *****
 • Wiadomości: 4390
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 12, 2010, 15:56:55 »
Ludność Ziemi będzie się zwiększała pomimo coraz to groźniejszych wirusów. Państwa Europejskie zostaną zmuszone do zbudowania ponadnarodowego tworu quasi-państwowego. Sporo języków i narodowości zaniknie, obserwować będziemy unifikację narodów w kilka wielokierunkowo ze sobą powiązanych obozów, których przenikanie się znacznie zmniejszy prawdopodobieństwo wybuchu wojen. W tak skomplikowanym świecie coraz większą rolę będą odgrywały zarówno władze o szczeblu najwyższym - ponadnarodowym, ogólnoświatowym jak i najniższym - samorządowym. Obserwować będziemy natomiast stały spadek znaczenia władz centralnych.

W dalszym okresie należy spodziewać się całkowitej mechanizacji i robotyzacji sił zbrojnych, które stopniowo będą wypierały siłę żywą z konfliktów zbrojnych. Badania kosmiczne będą niestety miały charakter symboliczny przez co najmniej najbliższe kilkadziesiąt lat. Następnie Księżyc zostanie główną bazą ekspedycyjną dla badaczy, stanie się portem kosmicznym, z którego znacznie łatwiej organizować wyprawy kosmiczne niż z Ziemi. Z czasem tereny na planecie Ziemia staną się wybitnie drogie, zarówno ze względu na jej przeludnienie jak i jej atrakcyjność w stosunku do innych, jałowych ciał niebieskich, wymagających zbyt dużych nakładów finansowych na inwestycje konieczne do zapewnienia odpowiednich warunków życia.

Offline kia

 • Sorento;-)
 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Wiadomości: 315
 • Płeć: Kobieta
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 12, 2010, 20:22:19 »
Ja to widze tak: Ludzie będą zdani na swoje znajomości i sieci kontaktów, całe zycie będzie zależalo od tego jak kto społecznie wyewoluował, na ile łatwo zawiera znajomości, przyjaźnie, na ile łatwo wzbudza zaufanie i jaki jest w kontakcie z innymi...Inni nie przetrwają. W zyciu będzie ważne nie tyle to ile ktos jest wart "sam w sobie" ale to ile jest wart w swojej sieci kontaktów i zalezności, na ile on pomaga ludziom i na ile ludziom zalezy zeby pomóc jemu. Ludzie dążąc do wysokiego stopnia specjalizacji, zajmowac będą kazdy swoja niszę, ale sukces i przetrwanie zalezeć będzie raczej od komunikacji w zakresie calej sieci kontaktów i znajomości.Technologia posunie się tak daleko ze będzie mozna zrobić niemal wszystko, ale trzeba będzie miec znajomych zeby miec informację kto i gdzie moze zrobic cos co jest akurat potrzebne.
Przyszłość nalezy do ludzi otwartych, komunikatywnych,mających dobre podejście do ludzi i wzbudzających zaufanie. Tylko tacy ludzie będa mogli rozszerzać swoje możliwości wykraczając poza siebie, czerpiąc z zasobów innych ludzi, którzy darząc ich zaufaniem udostepnią im swoje zasoby intelektualne czy wszelkie inne.
Jesli nadejdzie jakaś katastrofa, to ludzie będa zdani na swoje sieci kontaktów, bliskich znajomych i przyjaciół. ocaleją tylko ci, którzy odpowiednio wczesnie zostaną poinformowani o zagrożeniach,o mozliwościach ucieczki i ocalenia. Ocaleją Ci, których zechce ocalić odpowiednia ilość ludzi..
wszystko jest kwestią interpretacji...

Offline Mayumi

 • ηιнιℓιѕм~
 • Zaawansowany użytkownik
 • ****
 • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
 • Wiadomości: 397
 • Płeć: Kobieta
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 27, 2010, 20:26:25 »
ja widzę to tak:
Nauka coraz bardziej się posuwa do przodu...
Według mnie będzie tak, że wkońcu dojdzie do tego, że ludzi zaczną konstruować maszyny (roboty) rozumne.
No i tych maszyn będzie coraz więcej.
następnie gdy się ich tak namnoży, że będzie więcej robotów niż ludzi, to roboty będą chciały żeby ludzka rasa zniknęła ze świata...
נα, oceαη ηιeѕρoкojηу, ω мojej głoωιe gωιezdηe ωojηу.

Satori

 • Gość
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 31, 2010, 00:43:25 »
Cytuj
Albo tez nie wydarzy sie nic podobnego, nie zajdzie zadna widoczna zmiana, jedynie rankiem, kiedy ludzie beda otwierac okiennice, zaskoczy ich okropne jakies znaczenie, ciezko spoczywajace na rzeczach i zdajace sie oczekiwac. Tylko tyle: ale wystarczy, ze to potrwa przez jakis czas, a juz beda setki samobojstw...Tak, tak! Niechby sie troche odmienilo, byloby swietnie przekonac sie, jak to bedzie. Mozna bedzie dostrzec innych nagle pograzonych w samotnosci. Ludzie samotni, calowicie samotni z okropnymi odksztalceniami pobiegnal przez ulice, przejda ciezko przede mna, z nieruchomym spojrzeniem, uciekajac przed swymi bolami i unoszac je ze soba, z otwartymi ustami, z jezykiem - owadem trzepoczacym skrzydlami. Wybuchne wtedy smiechem (...). Oparty o sciane bede im krzyczal w twarz: "Co zrobiliscie z wasza nauka? Co uczyniliscie z waszym humanizmem? Gdzie jest wasza godnosc myslacej trzciny?

J. P. Sartre "Mdłości"

Marna to wizja, ale moze niestety zdarzyc sie, ze Czlowiek upadnie...upadnie nauka, humanizm...

----------------
Now playing: Blindead - Distant Earths
via FoxyTunes  <kapela>

Offline Grotek

 • Moderator globalny
 • *****
 • Wiadomości: 1478
 • Płeć: Mężczyzna
 • Geniusz na kacu :P
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 15, 2011, 13:14:55 »
Odkopię trochę temat :P
Takie moje zdanie ze nie wykończy nas żadna katastrofa,czy wojna nuklearna,ludzie wykończą się sami,a dlaczego ?? już tłumacze:
- Rosnące ceny paliw = rosnące ceny żywności,leków i w zasadzie wszystkiego co potrzebne człowiekowi do życia a jak wiemy pensje nie rosną.
- Rosnąca liczba ludności = większe zapotrzebowanie na pożywienie,leki itp...a do tego takie zaludnienie to raj dla wszelkich chorób.
- Narastające konflikty społeczne.
- Gospodarka wielu państw na świecie mówiąc potocznie się sypie co prowadzi do kryzysu a tym samym do kolejnych wzrostów cen wszystkiego co nam potrzebne do życia.
- Bezrobocie problem znany na całym świecie,i tu taka polska np która mnie bawi twierdząc ze bezrobocie w kraju maleje :P to chyba oczywiste skoro 20 % społeczeństwa jak nie więcej uciekło za granice i pracuje tam za grosze ale bynajmniej jest się wstanie z tego utrzymać.
- Masa konfliktów politycznych,tłumaczyć chyba nie muszę.
- Zdrowie dla wybranych - Raz że na wizytę u specjalisty można czekać pół roku jak nie więcej,czyli idziesz prywatnie i płacisz albo czekasz a co za tym idzie stan twojego zdrowia pogarsza się ,2 sprawa to już wspomniane ceny leków.
- Narkomania i Alkoholizm to nadal ogromny problem na całym świecie.
To wszystko może doprowadzić do chaosu( Taki MadMax) ludzie zaczną walczyć między sobą o pożywienie,leki,terytorium,mówi się ze 3 wojna światowa będzie już na kije i kamienie,co wcale by mnie nie zdziwiło.

bartek

 • Gość
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 13, 2012, 13:57:34 »
W obecnym świecie ludzie własną wartość utożsamiają ze stanem posiadania, statusem, osobistymi osiągnięciami w różnych uznanych powszechnie dziedzinach. Zatracają się w pędzie ku samozaspokojeniu, którego w taki sposób najzwyczajniej nie są w stanie osiągnąć. Rozwój duchowy, przyjaźń, życzliwość wobec bliźnich - wszystko to zostaje wyparte przez potrzeby, które w jakiś sposób wpływają na umocnienie pozycji konkretnej jednostki, zapokajają osobiste żądze.

Obserwując samounicestwiający się gatunek ludzki mam wspaniałą, daleko wybiegająca w przyszłość wizję cudownej, bezludnej, niezanieczyszczonej przez ludzką pseudodoskonałość, ziemi  :)
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2012, 15:34:10 wysłana przez beladin »

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5519
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 13, 2012, 15:25:30 »
Moja wizja przyszlosci zawsze byla taka ze liczba ludnosci bedzie prawnie ograniczona do optimum, dla kazdego bedzie dom ogrodek, auto, energia i jedzenie dobrej jakosci, a swiat zacznie oblegac spokoj i zadowolenie   ^^

Offline tygrytron40

 • Nowy użytkownik
 • *
 • Wiadomości: 34
 • Płeć: Mężczyzna
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 13, 2012, 15:50:26 »
Wolny rynek nic wiecej nie jest potrzebne żeby było dobrze

Offline Masahara

 • Ciężkie jest życie Nienormalsa
 • Mister Całokształtu 2016
 • *****
 • Wiadomości: 1562
 • Płeć: Mężczyzna
保留中の死

くちびる に どく を ぬて ぼく の へじゃ に きた でしおう
あなた の きす で もう からだ も のう も とけてしまい そう。

はきけ が する くらい あなた の こころ うつくしい の に。
なに ひとつ できない ぼく に どうして きすして くれる の?

Nakładasz na me usta truciznę, gdy tylko pojawiasz się u mnie.
Twój pocałunek sprawia, że me całe ciało topnieje.

Twoje serce jest o wiele piękniejsze w porównaniu do ran, które pokazujesz.
Dla czego całujesz mnie skoro w Twoich oczach nic nie znaczę?

Offline Thomas2

 • Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
 • Mityczny użytkownik
 • ********
 • Wiadomości: 5519
 • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2012, 01:09:55 »
Ja nie wiem czy bym w tym na benzodiazepinach wyrobił, chyba bym jeszcze mieszał z czymś żeby nie odlecieć z wrazenia  :>

po polskiemu link :D i cały film

http://www.youtube.com/watch?v=hoUvjs4rG_s#
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2012, 01:22:59 wysłana przez Thomas2 »

Offline Nenaja

 • świnia
 • Różowa
 • *****
 • Wiadomości: 1516
 • Płeć: Kobieta
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 11, 2013, 23:02:13 »
ja mam wizje  <glupek2>  ale to poprzez sen....czasem kilka godzin przed, a czasem kilka a nawet parenaście lat (i potem myślę przez ten czas że to się wydarzyło)....ale nie chce mi się o tym gadać  ;D

Offline Nenaja

 • świnia
 • Różowa
 • *****
 • Wiadomości: 1516
 • Płeć: Kobieta
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 11, 2013, 23:06:06 »
P.S. to są tragiczne wizje śmierci jednej lub kilkunastu osób  ;D

Offline Malcontenta

 • Ciągle walcząca....
 • Miss Lata 2013
 • *****
 • Miejsce pobytu: Kielce
 • Wiadomości: 2008
 • Płeć: Kobieta
 • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
Odp: Wizje przyszłości
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 11, 2013, 23:06:46 »
P.S. to są tragiczne wizje śmierci jednej lub kilkunastu osób 

 :o
Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni