Autor Wątek: Czy jest to synkretyzm religijny joga fizyczna z namiastką duchowości a depresja  (Przeczytany 714 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MATEUSZ89M

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Być albo nie być oto jest płytanie:)
Takie pytanie jeśli osoba jest chrześcijan em i w wyniku choroby psychicznej korzysta z metod jogi oddechowej a także wykonuje asan w celu niwelacji jej objawów ale w dużym stopniu wierzy,że ta moc pochodzi od Ducha Świętego a nie jest to jej do końca jej sposób samodoskonalenia za pomocą energii zwanej kundalini albo prana jamy czy jakoś tam i także traktuje to jak po prostu ćwiczenia fizyczne, to taka idzie osoba na wygodę i łamie zasady ekumenizmu bo raz korzysta z elementów innej religii, dwa w ogóle średnio się modli trzy doświadcza jakiś aspektów ducha, która ma pozytywny efekt choć nie jest łatwo go uzyskać a zgodnie z zasadami chrześcijaństwa to żadna taka energia nie istnieje i wszelkie siły pochodzenia nieznanego nie pochodzą od Boga a jest to tajemnica w którą człowiek nie powinien się zagłębiać i po prostu leczyć chorobę za pomocą głównie modlitwy. Tylko, że raz trzeba mocno wierzyć i no prawie w ogóle to nie skutkuje a tylko poszerza naszą wiarę a choroba zostaje i jakoś dodaje sił ta wiara ale przecież nie jest to lekka choroba.

Skoro Ja jestem chorobą to Ja jestem Lekarstwem a czas jest Odpowiedzią!.

Offline qabriel

• Ekspert
  • Miejsce pobytu: Przemyśl
    • inst
Odp: Czy jest to synkretyzm religijny joga fizyczna z namiastką duchowości a depresja
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 31, 2013, 20:28:06 »
Wyjąłeś mi to z ust :>

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Odp: Czy jest to synkretyzm religijny joga fizyczna z namiastką duchowości a depresja
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 31, 2013, 21:42:31 »
Sądze że joga, assany i techniki oddechowe to metody ćwiczeń i nie kolidują z wiarą, chyba że ktoś zamienia te praktyki na nową religię, raczej przed tym potępiają księżą  :D

Offline MATEUSZ89M

• Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Być albo nie być oto jest płytanie:)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 31, 2013, 22:49:08 »
Ale w znaczeniu ruchów kościoła chyba będzie to synkretyzm bo co innego ekumenizm. Ale to w dużym stopniu to  punkt odniesienia do wiary nie do zdrowia a ja się czepiam i takim rzeczami głowę zawracam a serio nie powinienem choroba jednym słowem. Trzeba będzie się trochę się z Jacobsonować bo tyle się dziś działo.

Skoro Ja jestem chorobą to Ja jestem Lekarstwem a czas jest Odpowiedzią!.

Offline Lon

• V.I.P
Lecz się, ale na religiofilie :D

Offline Malcontenta

• Ciągle walcząca....
  • Miss Lata 2013
  • Miejsce pobytu: Kielce
  • Si je n’ai rien de toi À quoi sert d’être moi?
 <motherofgod>

Rzeczy niemożliwe załatwiam od reki , na cud trzeba poczekac 7 dni

lol

• Gość

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
Coś w tym chyba jest lol  :P