Autor Wątek: Internet lekarstwem na samotność  (Przeczytany 14567 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moriar

• Gość
Internet lekarstwem na samotność
« dnia: Sierpień 22, 2009, 10:41:45 »
  Dla osoby z fobią społeczną internet jest często jedynym miejscem, gdzie może szukać kontaktu z ludźmi. Zdarza się, że właśnie tylko poprzez świat wirtualny, jest on w stanie szukać wsparcia i zrozumienia.

Czy myślicie, że internet jest dobrym lekarstwem na samotność? A jeśli tak - to jak długo można "pociągnąć" wyłącznie na znajomościach internetowych? Czy wystarcza Wam takie życie, bez realnego kontaktu z ludźmi?

Offline Samek

• V.I.P
Odp: Internet lekarstwem na samotność
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 19, 2009, 20:59:50 »
Ja jestem chyba tu dobrym przykładem internetowego samotnika , ponieważ głównym celem zainstalowania sobie połączenia sieciowego była dokuczająca mi samotność. W ciągu ponad roku posiadania tej zdobyczy cywilizacji poznałem kilku wartościowych ludzi, spotkałem w realu z kilkunastoma użytkownikami forów o podobnych zainteresowaniach a poza tym zdobyłem wiedzę  w necie, na którą nigdy bym nie natrafił za pomoca mediów. Niestety, stwierdzam, że jest to tylko namiastka prawdziwej znajomości z drugim człowiekiem. Nie da się dokladnie poznać ani zaprzyjażnić z drugą osobą  za pomocą pisania do siebie e-maili czy rozmów na GG. Trzeba to zrobić w realnym świecie podczas wspólnych  rozmow i wzajemnego przebywania ze sobą. Internet może być lekarstwem na samotność bo pozwala on na wzajemne rozmowy, chciażby przez Skype, gdzie można się również widzieć i odbierać emocje rozmówcy śledząc jego mimikę twarzy. Taka forma kontaktu nie zastąpi  jednak rozmowy w cztery (lub więcej) oczy , wzajemne gesty, siłę i tembr glosu czy mowę ciała.
Tracimy zdrowie w pogoni za pieniadzem tylko po to, by potem stracić pieniadze na odzyskanie utraconego zdrowia.

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: Czarna dziura
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 11, 2009, 17:05:57 »
Internet pozwolił mi się otworzyć na ludzi. Dzięki niemu mam kontakt z ludźmi i rozmawiam z Nimi. Jak długo można pociągnąć na znajomościach internetowych to chyba troszkę złe sformułowanie. Bo ja znajomości internetowe traktuję poważnie tak jak normalne. Więc to chyba zależy od podejścia. Myślę że te znajomości internetowe jeśli obie strony chcą i traktują to tak samo poważnie to prawdziwe znajomości.
Zawsze można się spotkać w realu i poznać się jeszcze lepiej.

"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline Mayumi

• ηιнιℓιѕм~
  • Zaawansowany użytkownik
  • Miejsce pobytu: Bydgoszcz
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 17, 2010, 17:50:27 »
Tak, internet jest lekarstwem na samotność.
Jednak to nie jest to, jakby się codziennie z kimś spotykać, porozmawiać w 4 oczy, powygłupiać się...
נα, oceαη ηιeѕρoкojηу, ω мojej głoωιe gωιezdηe ωojηу.

Katiusza

• Gość
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 18, 2010, 20:53:08 »
Samotna zgodzę się z Tobą najlepiej to spotkać się z ludźmi gdzieś na świeżym powietrzu ^.^ Bo nic tak nie poprawia nastroju jak ognicho, piwo, walka, zabawa i rozmowa :D

A wracając do tematu, moim zdaniem to internet może pomóc w przełamywaniu lecz nie jest to żadne lekarstwo na samotność ^^; Ja tam już parę miesięcy udzielam się na forach ale i tak jestem samotny ._. Tak naprawdę to z internetem trzeba uważać bo można się od niego uzależnić i tak jak napisał smutasek ograniczy nasze życie przez co nie będziemy przełamywać fobii, lecz korzystanie z niego może pomóc osobie znaleźć zainteresowania i grupę ludzi z którymi będzie czuł się dobrze ;)

Offline marciano

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: wieża samotności w miescie łodzi
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 03, 2010, 18:30:43 »
Internet lekiem na samotność ...
Net może być jak tabletka przeciwbólowa na samotność .. nie likwiduje jego przyczyny ale sprawia że go nie odczuwamy lub jest on o wiele słabszy.

Dla mnie Net jest ucieczką przed samotnością... przez neta poznałem najbliższą mi osobę, której ufam, bardzo mi na niej zależy a na kazde nasze spotkanie ciesze się jak dziecko.
Ale po za tym jak napisał kolega wyżej
"Tak naprawdę to z internetem trzeba uważać bo można się od niego uzależnić i tak jak napisał smutasek ograniczy nasze życie przez co nie będziemy przełamywać fobii"
więc cięzko powiedzieć.. może nam pomóc ale moze też zaszkodzić. Trzeba wiedziec kiedy przestać i odróżnić zycie online od tego w realu :/
Kto z tego napięcia... pierdolnie ze szczęścia !?

Offline nika

• V.I.P
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 17, 2010, 18:50:59 »
Internet lekiem na samotność ...
 może nam pomóc ale moze też zaszkodzić. Trzeba wiedziec kiedy przestać i odróżnić zycie online od tego w realu :/

Czyli jednym słowem - we wszystkim należy zachować umiar ;)
Nie poznajemy dróg, którymi już szliśmy, nasza pamięć przestała funkcjonować. Świat rozpadł się w serię obrazów, których znaczenia nie rozumiemy, i których nie potrafimy połączyć w logiczną całość. Zagubiliśmy klucz do naszego umysłu. A. K.

Offline Chi

• Profesor
  • Miejsce pobytu: Nigdziebądź
  • Sprzedawca marzeń
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 21, 2010, 21:29:04 »
A ja nie mam fobii a i tak mimo wszystko poświęcam wiele godzin na internetowe "spotkania". Chociaż nie ukrywam, że chciałabym Was też poznać w realu  <nihil> Jednak nie traktuje tego jako ucieczki od samotności, po prostu lubię z kimś pogawędzić wieczorem na czacie. Niestety moi znajomi pracują i nie ma szans, żebym widywała się z nimi codziennie. Jednak gdy tylko nadarzy się okazja, to z chęcią gdzieś wychodzę.
fundacjamaja.pl

agusia2222f

• Gość
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 06, 2011, 22:21:35 »
Ja lubie siedzieć na forach gg itp nigdzie nie wychgodzić czasem izoluje sie od innych ale wiadomo jak kazdy maze o 2 połówce i przewaznie przez pisanie poznaje.........ehhhhhh....nawet ze znajomymi mi sie nie chce spotykac wole pisac.....i kiedys poznac ta 2 połowe;) i tym razem ta prawdziwa jedyna;) <lovely>

Offline Sowa

• zgubiona
  • Kreatywna
  • Miejsce pobytu: Sląsk - trochę dolny, trochę górny
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:12:06 »
dla mnie jest... chociaż staram się za długo nie przesiadywać przed komputerem
czy to że nie potrafię poprawnie pisać po polsku oznacza, że jestem gorszym człowiekiem?

Offline Keisu

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Warszawa
  • Za drutem kolczastym
    • Opowiadania:P
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:33:02 »
Internet to nie jest to ...
Ale prawda jest taka że uratował mnie od samotności , nie mogę teraz powiedzieć że w ogóle nie mam przyjaciół.
Niektórzy są daleko...Ale wiem , że zawsze mogę się do nich odezwać i zawsze otrzymam odpowiedź.

Offline Zero

• Obserwator
  • Ekspert
  • Miejsce pobytu: Polska
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 17, 2011, 20:37:58 »
Mój dzień.
Godzina 8:00 - pobudka
Godzina 8:01 - włączenie laptopa i internet
Godzina 14:00 - przerwa od internetu
Godzina 14:30 - powrót do internetu
Godzina 20:37 - teraz
Godzina XX:XX - wyłączenie laptopa
Godzina XX:XX + 1 - spanie

*godziny podane w przybliżeniu

W chwili obecnej, internet jest całym moim życiem. Tak, to okropne. Tak, to smutne. Co ja na to poradzę? Nie potrafię inaczej radzić sobie z samotnością. <smutek> Internet nie jest lekarstwem na samotność, może ją nawet pogłębić - ale nie odczuwa się tak głęboko skutków tej samotności. Tak jest w moim wypadku.
Zero: ex-fobik.

Offline Szop

• Celebryta
  • Mityczny użytkownik
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 24, 2011, 18:57:34 »
Ja 98% internetowych znajomości przeobraziłem w znajomości realne :) Dla mnie internet to jedyna droga do szukania znajomych. Nie potrafiłbym nikogo poznać na żywo. Bo i gdzie zresztą miałbym to zrobić, tak poza nawiasem? <glupek2>
"Jeszcze będzie weselej i mądrzej..."

Offline Piotr

• Możliwość wyboru to dla jednych dar, a dla innych przekleństwo.
  • Nowy użytkownik
  • *
  • Kiedy pytam: Jaki mam wybór? - otwierają się drzwi
    • Moje Związki
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 26, 2011, 20:19:35 »
... internet może pomóc w przełamywaniu lecz nie jest to żadne lekarstwo na samotność ^^; Ja tam już parę miesięcy udzielam się na forach ale i tak jestem samotny ._. Tak naprawdę to z internetem trzeba uważać bo można się od niego uzależnić i tak jak napisał smutasek ograniczy nasze życie przez co nie będziemy przełamywać fobii, lecz korzystanie z niego może pomóc osobie znaleźć zainteresowania i grupę ludzi z którymi będzie czuł się dobrze ;)

Wszystko zalezy od tego, co sie robi całymi godzinami siedząc przy komputerze. Jeśli przeznaczamy go na rozmowy i użalanie się nad sobą, rozmowy z ludźmi mającymi podobne jak my problemy, to może to mieć skutki negatywne: zero poprawy, a na dodatek poczucie straconego czasu.
Samo mowienie o problemach godzinami w necie niewiele da.
Jak to mówią niektorzy, trzeba ruszyć tyłek i zacząć robić coś konstruktywnego, co umocni nasze psychiczne nogi i pozwoli nam stawiać kolejne kroki ku zdrowiu i szczęśliwego życiu bez fobii.

Przed chwilą na http://fobicy.pl/index.php?topic=1289.0 napisałem to, jak wg mnie można wykorzystać internet w leczeniu fobii spłecznej. To nie jedyny sposób, ale za to sprawdzony. :)

Tylko będąc szczęśliwym,
można naprawdę uszczęśliwić innych.
Dlatego…
Zadbaj przede wszystkim o siebie
I każdego dnia dawaj sobie to, co najlepsze.

Uszczęśliwiając i kochając siebie
Uszczęśliwisz i naprawdę pokochasz innych.

Offline grotek

• Profesor
  • Geniusz na kacu :P
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 15, 2011, 10:17:48 »
Jak dla mnie internet łagodzi objawy samotności ale nigdy jej nie "wyleczy".
"Nigdy nie dowiesz się jak silny jesteś dopóki bycie silnym nie będzie jedynym wyborem jaki ci pozostanie"