Autor Wątek: Czy powiedzieć o chorobie pedagogom szkolnym.  (Przeczytany 2275 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
Czy powiedzieć o chorobie pedagogom szkolnym.
« dnia: Listopad 20, 2013, 11:49:10 »
Witam wszystkich.
Nie wiem czy powiedzieć że mam fobie społeczną w szkole szykuje się żeby iść w sobotę do szkoły na samą myśl mam tak podniesiony uczucie lęku że nie wiem czy dam rady wejść do klasy tam jest tyle ludzi a leki jeszcze tak nie działają ucieczki do narkotyków lub alkoholu nie wchodzą w role.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 12:11:44 wysłana przez Obcy »

Offline Obcy

• Kosmiczny gruz
  • Administrator
  • Miejsce pobytu: W pustce
Odp: Czy powiedzieć o chorobie pedagogom szkolnym.
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 20, 2013, 12:13:05 »
Tylko cxzy na słowo oni coś zrobią i zrozumieją. Chyba jakieś zaświadczenie by sie przydało. Ale nie wiem nie mam takich doświadczeń.
"Pomiędzy życiem i śmiercią znajduje się pragnienie.
Pragnienie życia, miłości, wszystkiego co dobre…
I to pragnienie jest źródłem wszelkiego cierpienia."

Offline DavidoFF

• Aktywny użytkownik
  • Miejsce pobytu: Rzeszów
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 20, 2013, 13:54:02 »
Cytat: Obcy
Nie wiem czy powiedzieć że mam fobie społeczną w szkole
Ja bym na twoim miejscu nie mówił, zdecydowana większość "nauczycieli" się nie nadaje do wykonywania tego zawodu, więc prawdopodobieństwo, że trafisz na takiego jest bardzo duże.Gdybyś im powiedział to najprawdopodobniej zaczną Cię inaczej, znaczy się sztucznie traktować, co jeszcze może Cię bardziej uwalić.A ludzie takie coś szybko zobaczą i zaczną sobie myśleć, że masz jakieś "żółte" papiery czy coś w tym stylu.Ale zrobisz jak zechcesz, ja w życiu bym tego nie powiedział nawet w domu rodzicom, a co dopiero w szkole nauczycielom :o

Offline Hatifnatka

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 20, 2013, 14:04:59 »
Pedagog szkolny niezbyt dobrze mi się kojarzy, ale dobra tam.
Zależy co chcesz osiągnąć tym, że powiesz. Jeśli wiesz, że pedagog w Twojej szkole pomaga ludziom, wzbudza Twoje zaufanie, podejrzewasz, że Cię zrozumie i będzie Ci dzięki temu lepiej i łatwiej funkcjonować to można moim zdaniem zaryzykować i powiedzieć. W końcu fobia to nie choroba zakaźna, żeby miał odskoczyć od Ciebie z przerażeniem. No i chyba jakieś wykształcenie w tym kierunku ma, więc jest szansa, że wykaże się kompetencją.
Jeśli masz jednak co do niego jakieś wątpliwości, choćby najmniejsze, to byłabym ostrożna. 
...
A jeśli chodzi Ci o pedagoga jako nauczyciela jakiegokolwiek to bym nie mówiła, bo większość z nich nie wie co to jest fobia społeczna.
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2013, 14:08:03 wysłana przez Hatifnatka »

Offline chudolinio

• Użytkownik
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2013, 16:10:23 »
Bo mam problem z wejściem do szkoły na sześć zjazdów byłem pięć minut w szkole zawsze uciekam do domu i tak będę się tłumaczyć czego mię niema a chyba jako pedagog morze by pomógł jakoś zdać szkołę  po coś jest ta szkolna pedagogika tylko czy zaufać.

Offline Thomas2

• Z radiem na uszach i wartości swej, w pełni świadomy, świadomy że hej
  • Mityczny użytkownik
  • Keep Calm And Avoid Microbiome Mayhem
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2013, 16:41:02 »
Będzie to raczej an zasadzie Coming Out-u czyli pedagog oprucz że porozmawia z Tobą poprosi nauczycieli i klasę o miłe zachowanie i wpsarcie dla Ciebie, co bedzie mogło Ci ułatwić funkcjonowanie i da wsparcie. Nawet gdyby cos sie działo spotka sie to ze społecznym zrozumieniem.

Offline Przebudzony

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 25, 2013, 23:00:37 »
Jak nie widzisz innego wyjścia to na pewno jest jakaś opcja. Mimo wszystko powinieneś się zastanowić nad innymi rozwiązaniami, bo też jestem zdania, że całe grono pedagogiczne często nie ma pojęcia o sprawach, o których tu piszemy. Pomyśl czy nie wystarczy zastanowić się nad źródłem problemu, ewentualnie porozmawiać z kimś bliskim lub po prostu zapisać się do lekarza(psychologa), który na pewno coś poradzi.

Szyszka

• Gość
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2013, 12:05:56 »
Ja stanowczo odradzam takie uzewnętrznianie się. Mogę się założyć, że to nic nie da. Po pierwsze uznają to za ciekawą wymówkę, po drugie będą o Tobie myśleli jak o człowieku leniwym, nie lubiącym ludzi, być może nawet aroganckim/dumnym. To jest Polska, nawet psychologowie/psychiatrzy się nie znają na swojej robocie, a co dopiero mówić o jakichś szkolnych substytutach. Także olej to, bo sobie tylko pogorszysz sytuację i będzie trudniej. Jeśli masz taką możliwość to daj sobie spokój ze szkołą w tym roku i zajmij się leczeniem. Szczególnie sam siebie, bo to jest najskuteczniejsze. Chociaż według mnie takie odosobnienie jeszcze gorzej na Ciebie wpłynie, ale skoro nie jesteś w stanie i tak pójść na zajęcia to jest to strata czasu. Fobię społęczną w pełni sami sobie kreujemy, więc nie ma co się uważać za chorego, ponieważ to tylko nas dobija.

Offline a

• objet petit a
  • Legendarny użytkownik
  • Miejsce pobytu: (od)bytu do głębi
    • a
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2013, 19:36:10 »
- co powiedzieć pedagogom szkolnym?
- nic

to są ludzie, którzy siedzą tam, by pić kawę i od czasu do czasu powtarzać banały. więc sama z siebie nigdy bym do nich się nie zgłosiła.

polecam, jak przedmówczyni, przerwę w /tfu/ obowiązkowym szkolnictwie i przeznaczenie czasu na "podleczenie" się, najlepiej u dobrego psychiatry, co by później można było wejść na szkolny korytarz i nawet nie chcąc rozmawiać, powiedzieć swobodnie: dajcie mi spokój, mam fobię. tfu, tzn nie interesujecie mnie ;p
znam takie miejsce, gdzie przychodzą umierać koty

Alien

• Gość
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2013, 20:54:43 »
.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2017, 19:20:50 wysłana przez Alien »

Offline Bernadeta

• Nowy użytkownik
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 30, 2013, 16:23:42 »
Ja ma podobny problem ! Chciałabym iść do pedagoga szkolnego porozmawiać i poszukać pomocy , ale boje się  że jeszcze sobie zaszkodzę ; < . Ciagle jeszcze o tym myślę i może się zdecyduje